Otrava na Labi

Tak jsem se díval na zprávy na Nově. Kdo z vás to viděl, dá mi za pravdu, že to bylo šílený. Labe od Poděbrad, přes Nymburk, Čelákovice až do Brandejsa. Otrava kyanidem. Když jsem tamně viděl ta kvanta lopat-žluťáků, kapři a další ryby.
Kapry doplněj snadno, ale tady šla pryč bílá ryba a ta se jen tak nenehradí. Co to udělalo s ostatními živočichy (škeble, raci, hmyz, červi ) neřekli, ale asi nic moc. A to to trvalo kolik let, než se Labe vyčistilo a změnilo v krásnou čistou řeku plnou ryb.Za jak dlouho se to vrátí do původního stavu a Váš názor na podobné katastrofy.
Autor diskuse: doncoyote - Profil , 16.1.2006 všeobecné - ostatní

Amurek | Čt 19.1.2006 14:25:01

Kde jsou ochranáři? Pokud by se jednalo o chytání na nástražní rybku nebo na žížalu to by si čumák otvírali.Do jednotlivců to oni si troufnou,ale když se jedná o větší podnik to drží huby to by dostali na tlamu.

    hellstar | Čt 19.1.2006 14:19:34

    Petr S: Greenpeace jsem si zavolal - blábolili mi jakési nesmysly o tom, že zjišťují stav věci a podobně. Příteli, připadá mi, že každý se na to vykašle....

      Petr_S | Čt 19.1.2006 14:09:57

      Přátelé, všimněte si, ja zarytě mlčí slavní Greenpeace - viz http://www.greenpeace.cz/media/zpravy.shtml To také něco ukazuje.....

        Rici - Profil | Čt 19.1.2006 13:42:10

        To je něco podobnýho jak tento týden dávali o těch policajtech co ukopali toho chlapa.
        Mluvil tam jejich vedoucí a taky, to prý jsou v podstatě hodní kluci a vše byla jen souhra nešťastných náhod.

          hellstar | Čt 19.1.2006 13:24:09

          maxwell: Tak to mě tedy opravdu fascinuje! Tohle je největší ekologická havárie, která se kdy v ČR stala a ono vlastně bylo všechno v pořádku?!?! Nešťastná shoda náhod?!?! A prevence byla v pořádku?!?! I kdybych to měl hnát až do Strassbourghu...

            maxwell - Profil | Čt 19.1.2006 12:59:21

            Na CT24 mluvil ekolog(prevence ekolog.havárií).Řekl,že došlo k shodě okolností(mráz,vadný čidlo,možná lidská chyba...),v podstatě mluvil tak,aby bylo jasný,že prevence byla v pořádku.Já jsem to říkal hned od začátku,že tady se někdo musel nakapsovat!

              Fudul - Profil | Čt 19.1.2006 12:52:23

              ja jsem z lbc ale mam tam kamarada dam pak vedet co slovili a jak to tam vypada

                Fudul - Profil | Čt 19.1.2006 12:50:01

                svaz z litomeric chce zkusit zatah siti jestli nepudou ledy aby vedeli co jde po dne

                  Fudul - Profil | Čt 19.1.2006 12:48:21

                  poslete mi nekdo tu zalobu v sobotu mame sraz carp club smedavan hodil bych to do placu

                    Pike | Čt 19.1.2006 12:45:17

                    Ze by to resil Svaz? Krome rybaru z MO jsem nikde nikoho z generality nevidel ani pipnout.

                      Mike - Profil | Čt 19.1.2006 12:43:33

                      Nějaké informace najdete na http://www.crs-sus.cz.
                      Mirek S> taky mám pocit, že 40 docházek na Labe u Lysé asi letos nezopakuji:-((

                        Rici - Profil | Čt 19.1.2006 12:37:20

                        MitrekS: Myslím, že teď je ještě dost brzo se ptát na to, jestli něco přežilo. Pokud Ti to ovšem i později někdo řekne.

                          Mirek S - Profil | Čt 19.1.2006 12:30:31

                          Celý léto jsem chodil na Labe kousek nad Brandýs, mám tam 19 kaprů (5 - 12,5 kg), několik tloušťů a parmu, vše jsem pustil a teď to je kde ? Jak to čtu o Draslovce, tak za rok 2004 vypustila do Labe 1600 kg kyanidů a je s přehledem na prvním místě v ČR. Nechápu, jak může být hlídání takového jedu založené na jednom čidle, kde stačí trochu mrazu a je nefunkční. Co dělali kontroloři z odboru živ. prostředí atd. ?
                          Tak jsem si plánoval , jak budu hledat nová místa a ještě větší kapříky a teď je to všechno asi v tahu.
                          Nemáte někdo kontakt na hospodáře z Brandýsa, Kostelce nebo Neratovic, abych se dozvěděl víc o úhynu, jestli tam alespoň něco zbylo ?

                            hellstar | Čt 19.1.2006 11:36:29

                            Ještě poslední dovětek - na politiky se nespoléhejte. Mluvil jsem s Moldanem (senátor ODS a stínový ministr životního prostředí) a získal jsem dojem, že si tím nebudou žádní politici pálit prsty. Šmejdi všiví! Je před volbami a nikdo netuší, kam by se tahle aféra mohla otočit. Když to neuděláme my, neudělá to nikdo!

                              hellstar | Čt 19.1.2006 11:33:03

                              P.S.: Mějte trochu strpení - probíhají právní konzultace a hned jak bude trestní oznámení finalizováno, oznámím to a dám sem vzor jako download.

                                hellstar | Čt 19.1.2006 11:21:46

                                strejka: To je sice pravda, ale, čím víc trestních oznámení, tím větší průser a tím menší možnost tu věc "zamést pod koberec". Policajti si totiž nebudou jistí, kdo jak dlouhé prsty má.
                                plavčík Tom: ano, tuto povinnost mají, ale, čert jim věř. Pro jistotu to trestní oznámení podáme na okr. zastupitelství v Kolíně s kopií (na vědomí) Nejvyššímu státnímu zastupitelství v Brně, takže možnost "zamést věci lokálně pod koberec" bude značně ztížena.

                                  JM - Profil | Čt 19.1.2006 11:11:40

                                  All: Já vím, že my to neovlivníme, ale proč neudělat to, že když fabrika dostane pokutu, těch deset mega jim asi nedají, ale i kdyby, tak místo do rozpočtu státu kde se rozpustí, tu částku nebo její větší část cíleně využít na nápravu škody? Nebylo by to řešení?

                                    strejka - Profil | Čt 19.1.2006 11:07:28

                                    Pipsak: tak tak, presne z toho mam strach, obavam se, ze svaz dostane par kacek drzhubneho, ty zasantroci, navic pumpne cleny na mimoradnych znamkach o par mega, osomruje kraj, MZP a obce o par zlatych na obnovu, MO o prispevky a nasadu zdarma, do Labe nasadi z 90% kapra a kluci s Draslovky si muzou zatleskat, jak nam ta katastrofa pekne dopadla, ale je fakt, ze jsem posledni dobou az moc skeptickej, treba to bude OK...

                                      Vokoun - Profil | Čt 19.1.2006 11:07:05

                                      Pipsak: no prave, kdyby sla fabrika do konkurzu, prisli by lidi o praci. A prace pro lidi je priorita cislo 1. Zvlaste pred volbama.

                                        Vokoun - Profil | Čt 19.1.2006 11:04:43

                                        rybomil: myslim ze v ČRS jsou stejni posbolsevicky dinosauri jako v Draslovce. Dopadne to asi jak pise "Pipsak".