Otrava na Labi

Tak jsem se díval na zprávy na Nově. Kdo z vás to viděl, dá mi za pravdu, že to bylo šílený. Labe od Poděbrad, přes Nymburk, Čelákovice až do Brandejsa. Otrava kyanidem. Když jsem tamně viděl ta kvanta lopat-žluťáků, kapři a další ryby.
Kapry doplněj snadno, ale tady šla pryč bílá ryba a ta se jen tak nenehradí. Co to udělalo s ostatními živočichy (škeble, raci, hmyz, červi ) neřekli, ale asi nic moc. A to to trvalo kolik let, než se Labe vyčistilo a změnilo v krásnou čistou řeku plnou ryb.Za jak dlouho se to vrátí do původního stavu a Váš názor na podobné katastrofy.
Autor diskuse: doncoyote - Profil , 16.1.2006 všeobecné - ostatní

NPipsák - Profil | Čt 19.1.2006 10:58:29

Osobne si myslim, ze kdyby reka byla soukroma nebo soukrome rybarsky spravovana a nekdo ji takovym zpusobem vytravil. Tak ta fabrika pujde do konkurzu, aby mohla zaplatit skody. Ale takto se soudruzi na MZP a Min.prumyslu nejak dohodnou rybsvazu hodi pul mega, ktery se rozkrade a pojede se dal. By me fakt zajimalo jak by se tvaril takovy Rudi Heger, kdyby mu nekdo vytravil Traun.

    Nstrejka - Profil | Čt 19.1.2006 10:53:55

    rybomil: taky by mi prislo logictejsi, aby se za prava svazu byl hlavne svaz a ne jeho clenove individualne, ale cert vi, jak to funguje, kazdopadne to asi nemuze ublizit, navic budou mit organi jednim vrzem vyreseno 300 tis. trestni veci, to nam pekne poskoci objasnenost, to budou premie :-)))

      Nrybomil | Čt 19.1.2006 10:50:43

      Dane, ani já nejsem v trestních věcech honěný, ale mám za to, že když může obyčejný človíček hnát kdejakou restutuci až do Štrasburku, proč by to nemohl takový kolos, který zatupuje statisíce lidí, jako je ČRS ? Má snad dost dobré právníky placené z našich příspěvků ! Na to že se to tady řádně vyšetří , bych vsadil, asi že to dopadne jak ten CzechTek.

        NVláďa S. - Profil | Čt 19.1.2006 10:45:58

        strejka> Myslím si to taky, ale nesmíš zapomínaz na psychologický efekt, a o tom Ty bys měl něco vědět.
        hellstar> Tak až to bude na krámech, tak to tu dejte do "Oznámení - obecné" ať vím, že mám vyrazit, stejně potřebuju dokoupit nějakou bižuterii, tak spojím příjemné s užitečným.

          Nstrejka - Profil | Čt 19.1.2006 10:41:17

          hellstar: v trestnich vecech nejsem zbehly, jak ovlivni pocet podanych stejnych trestnich oznameni nebo pocet podpisu intenzitu, s jakou to oznameni bude projednano? mam pocit, ze se prislusne organy musi tr. oznamenim zabyvat bez ohledu na to, kolik lidi jej podalo, jak to tedy je?

            Nplavčík Tom - Profil | Čt 19.1.2006 10:38:54

            hellstar: a kdys to podal jinde, nemají náhodou povinnost postoupit to příslušnému orgánu?

              Nhellstar | Čt 19.1.2006 10:27:50

              Vláďa S.: Už se na tom pracuje. Příslušné trestní oznámení bude pro podpis k dispozici v pražských prodejnách rybářských potřeb Na Maninách, Silurus na Praze 7 a Loška na Žižkově. Sem ho taky jako download dám. Připomínám, že je nutné ho podat na místně příslušném Okrením státním zastupitelství v Kolíně.

                NVláďa S. - Profil | Čt 19.1.2006 10:23:01

                hellstar, Petr S.> Co kdyby jste hodili to Vaše trestní oznámení do download centra, ať si ho může každý stáhnout a podat ho, pokud bude mít zájem nebo sem napsali, kde je možno se připojit k tomu co podáváte Vy. V životě jsem ho nepodával, takže klidně na mail jaká data ode mne potřebujete, kde to podškrábnout, ...

                  Nhellstar | Čt 19.1.2006 10:00:28

                  strejka: Já s tebou jednoznačně souhlasím. V zákoně o životním prostředí je tato povinnost znečistiteli jednoznačně uložena. Znečistitelem je kdo? Draslovka! Tudíž dle zákona veškeré škody musí uhradit Draslovka. I kdyby to mělo znamenat její likvidaci. Drslovka navíc bude čelit stovkám, možná tisícům žalob pro snížení ceny nemovitostí způsobené fatálním znečštěním životního prostředí a kontaminací vodních zdrojů. Já už tuto žalobu připravuji.

                    NVokoun - Profil | Čt 19.1.2006 9:55:46

                    šeptal: takze to dopadne jako vzdycky. Svedou to na nejakeho strejce co mel hlidat plovak a papalasum se zase nestane nic...

                      Nstrejka - Profil | Čt 19.1.2006 9:25:30

                      Ja jednoznacne odmitam, aby jakekoli jine organizace alespon do doby pokryti skody pojistovnou nebo Draslovkou jakkoli pomahaly investicne resit soucasny stav. Uvedomte si ze jak MO, tak kraj, tak MZP, tak obce, tak clenove prostrednictvim mimoradnych znamek, tak kdokoli, kdo se rozhodne prispet ze sveho, neudela svym radoby bohilibym cinem nic vic nez, ze bude sam platit neco, co MUSI zaplatit ten, kdo zpusobil skodu, at daji nezasazene MO nasadu, ale Draslovka ji musi zaplatit, at kraj a MZP zajisti sanaci kontaminovanym sedimentu, ale Draslovka to musi zaplatit atd. atd. Nebudte blazni a nesnazte se ze sve kapsy setrit te sebrance penize...

                        Nšeptal - Profil | Čt 19.1.2006 8:34:48

                        Vokoun: To je jednoduchý. Pokud panuje socialistická morálka, že všechno patří všem a vlastně nic není ničí, tak se na všechno sere. Úplně to vidím. "Co já bych lez ven kontrolovat nějakej plovák. Není to moje. A vono tam ještě mrzne. Dám si radši grog."

                          NVokoun - Profil | Čt 19.1.2006 8:20:36

                          šeptal: pokud to teklo dva dny, tak to je prinejmensim podezrely

                            Nšeptal - Profil | Čt 19.1.2006 8:18:20

                            Vokoun: S těma dinosaurama souhlasím, ale na úmysl bych to nešacoval.

                              NVokoun - Profil | Čt 19.1.2006 8:15:03

                              *****hellstar St 18.1.2006 22:44:32
                              P.S. Dneska jsem mluvil s Hygienickou stanicí Nymburk - dle jejich názoru nešlo o únik 2 kubíků kontaminovaného roztoku, ale o "stovky" hektolitrů a musel to být únik, který trval minimálně 2 dny.*******


                              Jestli se je pravda tohle co jsi napsal, potvrzuji se moje slova, že to nebyla havarie zpusobena nejakym vadnym cidlem, ale umysl konkretnich "osob"(jestli se tak daji nazvat). Mozna si ten kokot bolsevickej co to naridil neuvedomil, ze uz nezije za komancu kdy byla reka asi opravdu mrtva a ze v Labi jsou ryby a podle jejich uhynu se pozna jakou udelali prasecinu. Mozna je v draslovce zastarala technologie, ale spis tam budou zastarali (a zasrany) postbolsevicky dinosauri.

                                Nšeptal - Profil | Čt 19.1.2006 7:41:40

                                Zajímalo by mě, za co Draslovka obdržela ty certifikáty ISO a kdoví čeho ještě. A jestli je bude moc užívat i po tomhle průseru.

                                  NBosanac - Profil | Čt 19.1.2006 3:28:03

                                  TomasV :Kolik se ja pamatuji v CRS nebyla povodnova znamka v roce ´98 .
                                  shakespeare : ja taky , tovarna se bude tvarit k nahrade skod velmy '' vstricne '' a jedine od ni muzes pozadovat nahradu coz se udela .

                                    NTomášV. - Profil | Čt 19.1.2006 0:44:32

                                    Bosanac: možná se pletu. ale povodňová známka byla i v roce 1998. Jinak, na výtěžek z těchto známek bych moc nespoléhal. Z těch z roku 2003 podle mých informací naše organizace nic neviděla. A to jsme patřili k nejpostiženějším na Vltavě :o((

                                      Nshakespeare - Profil | Čt 19.1.2006 0:40:47

                                      Bosanac> a jakou ? Jsme docela zvedavi.

                                        NBosanac - Profil | Čt 19.1.2006 0:28:16

                                        schrek: byla jen jedna znamka za povodne v roce 2002 . Platilo se v roce 2003 . Fabulujes, mas moc velkou fantazii . Abys vedel jsem z primo z ''postizene'' organizace a vse se bude resit jinak - jinou cestou .