Poraďte prosím naviják na kapry

Chtěl bych se zeptat jakej naviják je podle vás nejlepší.Chci si koupit nový a nevím jaký. Přední brzda,dlouhá mělká cívka a tak do 4000kč maximum spíš levnější.
Jo a ještě jsem se chtěl zeptat jestli nevíte jak vypadaj ty nový navijáky od Shimmana s přední brzbou a mají v ní ještě volnoběžku a kolik stojí ty nejlevnější.
Díky a můžete aji na meil
Autor diskuse: carpdu - Profil , 8.1.2006 kaprařina - náčiní, doplňky

FBC | Pá 10.3.2006 17:53:23

tica delphin masina za krasnou cenu uz je hodne z levnili davam za1

    Carlosman - Profil | Čt 9.3.2006 22:08:06

    Já mám ultegry xt a nemůžu si stěžovat....Jen mě naštvalo to,že jsem ještě rok nepočkal a letos jsem je měl za 5200 a ještě s náhradní cívkou...Jó hold,co se dá dělat...

      Kubajz - Profil | Čt 9.3.2006 18:21:34

      Mám Dolphiny 2 roky a nemůžu si vůůůbec stěžovat.Nemá žádné vůle,brzda perfektní.Doporučuji.Platí i pro Scepter

        carppro | Čt 9.3.2006 11:24:02

        ja mam ty okumy uz 2 roky a jsem snemi nad miru spokojen

          Petr V. - Profil | Út 10.1.2006 15:40:16

          prevod mam 4,1:1 (Sceptery)

            Petr V. - Profil | Út 10.1.2006 15:38:22

            ja mam ted novy z Ryby rybky rybicky, melci civka je 6000 a nahradni vetsi 10000, v kazdym obchode je to jinak, vazi 600g, brzda je v poho aspon vypada, ma nekolik podlozek, myslim ze bude dobra - citliva a kdyz je treba rychle utahnout tak nemusis tocit tolikrat dokola jak u Daiwy

              Martin - Havířov | Út 10.1.2006 15:13:12

              carpdu - ® : které myslíš máš na mysli SCEPTERY nebo ABYSSY ? Na těch ABYSSech mám cívky 6007 a 8007 a na SCEPTRECH jsem měl 8000 a 10000. Ty Sceptery jsem měl 2 roky a neměl jsem s nima jediný problém. Ty Abysse mám jen chvíli tak ti ještě neřeknu co a jak, je to brzo dělat závěry.

                carpdu - Profil | Út 10.1.2006 13:22:37

                Martin Havířov: Je jedna cívka mělčí a jedna hlubší?
                Opravdu jsi s nimy naprosto spokojen? Jak na nich šlape brzda? Jak jsou těžké přibližně

                  Petr V. - Profil | Út 10.1.2006 10:58:47

                  panove dekuji Vam vsem za rady a preji uspesny lov po cely rok!

                    Martin - Havířov | Út 10.1.2006 10:52:57

                    Petr V. - ® na vyvážku jsem teď koupil SUFIX SYNERGY 0,30 mm a na nához používám 0,28 mm SUFIX XT strong - tuším, že jsem to napsal správně, ten název, ale půjdu asi do menšího průměru - na ten nához cca 0,22 - 0,25 mm

                      Petr V. - Profil | Út 10.1.2006 10:47:16

                      jo dik moc, a na vyvazku mas jakej prumer? 0,35??

                        Martin - Havířov | Út 10.1.2006 10:44:37

                        Petr V. - ®: asi jsi mě špatně pochopil, na cívku, kterou používám na nahazování, dám 300 m silonu a zbytek dám podkládku - silon 0,30 - 0,35 mm. Dělám to tak proto, že když utrhneš 1 - 2 náhozy délky cca 160 - 220 m, tak máš na cívce tím pádem málo silonu a hůř se s tím nahazuje - nelítá to tak daleko, jak třeba potřebuješ. Proto vím, že když si koupím 300 m nového silonu na cívce, tak mi vleze přesně na cívku a nezůstávají mi neupotřebitelné zbytky.
                        Na tu vyvážku používám silon v celku. Pochopil jsi mě ?

                          Petr V. - Profil | Út 10.1.2006 10:33:22

                          jaky prumer na ten odhoz?

                            Petr V. - Profil | Út 10.1.2006 10:31:50

                            Martin Havirov: na odhoz nepouzivas silon a na zavazku jo?

                              Petr V. - Profil | Út 10.1.2006 10:27:48

                              ja uz se nemuzu dockat az je vyzkousim, borec v obchode rikal, ze je ma taky (ctyri) a spokojenost, kupoval jsem to v obchode Ryby rybky rybicky v te akci, borec co prisel po me je taky bral, prodavac povidal, ze uz maji na prodejne jen par kusu :-)

                                Martin - Havířov | Út 10.1.2006 10:25:14

                                Petr V. - ® : dávám na cívku na odhoz 300 m + podkládku a na vyvážku 600 m + podkládku. Na odhoz stačí dávat těch 300 m. Když se ti podaří utrhnout 1 - 2 délky náhozu tak dokoupíš těch 300 m a víš, že budež mít civku zase plnou. Silin v celku proto na odhoz nedávám, na vyvážku je to něco jiného. To je moje řešení.

                                  TK | Út 10.1.2006 10:21:36

                                  Pvl: to mas pravdu. Pouzival jsem je jiz 2 sezony. Hazim a stahuju 250g olova a jejich stav je 100%. Po lonske sezone jsem je dal znamemu do servisu. Rikal, neni poznat, ze jsou chytane. Jen je poradne promazal.

                                    Pvl - Profil | Út 10.1.2006 10:18:12

                                    TK : pak to záleží na uvážení každého soudruha :o)) Když použiju toto rčení :o)

                                      TK | Út 10.1.2006 10:14:41

                                      Na melkou civku se mi vejde cca 300m 30tky, na tu druhou tak 600m. GE 6000

                                        TK | Út 10.1.2006 10:12:14

                                        Sokovky davam 5-6 m odhadem, tak, abych mel na civce alespon 3 otocky. Nekdy i min, pokud je ve vode hodne slemu.

                                          Petr V. - Profil | Út 10.1.2006 10:11:59

                                          6000 na odhoz a 10000 na zavazku..

                                            Petr V. - Profil | Út 10.1.2006 10:11:29

                                            nevim kolik m silonu mam koupi, aby mne to vyslo akorat na civku, mam velikost civek 6000 a 10000

                                              TK | Út 10.1.2006 10:10:37

                                              Chytam s nima, nevadi mi, ze jsou trosku slyset.

                                                Petr V. - Profil | Út 10.1.2006 10:10:29

                                                a kolik m sokovky tam davas..? :-)

                                                  Petr V. - Profil | Út 10.1.2006 10:09:41

                                                  a chytas s tema krouzkama nbo bez nich??

                                                    TK | Út 10.1.2006 10:08:14

                                                    Pvl: otazka sice nebyla pro me, ale odpovim. Krouzek proti zapadnuti vlasce pod civku jde sundat a sase nandat bez problemu. Neni to poznat.

                                                      Petr V. - Profil | Út 10.1.2006 10:07:00

                                                      necham je tam, jen me to napadlo, jestli uz to nezkousel nekdo prede mnou a nema s tim zkusenost..

                                                        Petr V. - Profil | Út 10.1.2006 10:05:36

                                                        spatne jsem to napsal, jdou oddelat lehce i nasadit, ale ja jsem to zkousel tak ze jsem oddelal proste civku a navijel bez ni..

                                                          Martin - Havířov | Út 10.1.2006 10:04:50

                                                          Petr V. - ® : já je tam měl, ale vlasec mi nikdy nezapadl pod cívku, tak je klidně sundej a uvidíš sám, jestli jsou potřebné ?