Výroba Boili

Ahoj všichni , chci se zeptat , jak děláte větší množství Boili ? Máte nějaké pomůcky , na zjednodušení výroby , jak si pomáháte , při hnětení těsta a výroby housenek , před rolováním kuliček ? Myslím tak od 10 kg +

NOndra K. - Profil | Ne 5.3.2006 18:44:40

teď jsem skoušel čuchat všelico dřěvěného a nebylo to smrdět kdyby jsi to nechal třeba 10 dní vyvětrat tak by to nemělo dělat problém

    NPalcat - Profil | Ne 5.3.2006 18:35:39

    Dřevo ti natáhne vlhkost a pach , i kdyby jsi jen zalakoval 10 x tak je ten lak cítit a mnohé oleje , asence , atd velmi snadno pohltí ten zápach a chyteš leda tak revma.

      NOndra K. - Profil | Ne 5.3.2006 18:32:45

      Palcat: kdyby jsi to udělal z poctivého dřeva to namořil a nalakoval tak to musí vydržet šak to budeš používat jako šoulač a ne jako drtičku na kamení

        NPvl - Profil | Ne 5.3.2006 18:32:19

        Palcat : Mildík zde psal 300

          NPalcat - Profil | Ne 5.3.2006 18:26:40

          Tak jsem se díval na ten silon , nevím kolik stojí 1 kg , ale na válec o průměro 150 mm a delce 500 mm a protikus k tomu se potřeba asi 22 kg silonu , a to jsem se nesletl.Tak pokud by stál jen 200 kč za kg , tak by jen ten silon stál 4400 kč . No myslím že raději přikoupím mamuta i manželce a budem koulet celá rodina.

            NOndra K. - Profil | Ne 5.3.2006 18:10:29

            tak si zeber jeden pořádný kus udělej v něm díru pak vnitřním tvarovým nožem udělej ty drážky a pak to v polovině rozřež pokud možno na strojní pilce nebo ručně to nikdy nerozřežeš přesně=)))

              NPalcat - Profil | Ne 5.3.2006 18:02:38

              Ondra k.: No a jak uděláš ty vnitří drážky , na válci je to jasné , to uděláš bezproblémů na soustruhu , ale na protikuse nikoli.

                NOndra K. - Profil | Ne 5.3.2006 17:53:25

                Palcat: a proč bys to měl dělat na CNC šak když to budeš dělat doma a vyhraješ sa s tým

                  NOndra K. - Profil | Ne 5.3.2006 17:51:53

                  pěkná mašinka a šlo by to udělat šak je to něco podobného jak rajba na hrozny

                    NPalcat - Profil | Ne 5.3.2006 17:46:10

                    Ten válec není problém horší to bude s tím protikusem , podle těch fotek , to dělají na cnc , ta tam hodina není zrovna levná.

                      NMartin - Havířov | Ne 5.3.2006 15:18:35

                      Mildik - ® : ještě mě napadlo použít na výrobu válce a toho protikusu, tvrdé dřevo ? neví, ale jak by se to časem projevilo s jeho opotřebením ???

                        NMildik | Ne 5.3.2006 15:05:26

                        Silon stojí cca 300Kč/kg. No nevim nevim, asibyse to docela prodražilo!!!

                          NMartin - Havířov | Ne 5.3.2006 13:59:22

                          Palcat - ® : http://www.carp.be/html/english/overzicht_karpersite-eng.htm
                          vedle Maxe Nollerta si klikni na tuto mašinku a otevřou se ti stránky, vespod je velká fotka, na kterou když klikneš, tak se ti nahraje to video.

                            Npajda - Profil | Ne 5.3.2006 13:57:52

                            http://www.carp.be/html/english/overzicht_karpersite-eng.htm
                            Stačí kliknout na spodní velký obrázek.EDIT: Aha, tak se musí napřed na obrázek vpravo uprostřed a po otevření teprve kliknou na ten velký dole. Ten link je všude stejný.

                              NPalcat - Profil | Ne 5.3.2006 13:53:57

                              Martin-havířov: Hoď jsem odkaz toho videa , silon je sice drahý , ale v práci používáme ruzné tvrzené pěny , které jsou velmi pevné , a na rolování jsou plně dostačující , jestli se my podaří přemluvit bráchu k fušce tak bych letos mohl už i něco naválet , nevím jaké používaš průměry , ale myslím že 20 mm je vhodných k většině situací.

                                NOttar | Ne 5.3.2006 13:44:33

                                Mašina je to dobrá a sakra rychlá, ještě najít něco nebo někoho kdo to tak rychle uvaří :-D

                                  NMartin - Havířov | Ne 5.3.2006 13:41:03

                                  Palcat - ® : jo jo, myslím, že pro šikovné české ruce by nebyl problém toto vyrobit. udělat základní konstrukci, naohýbat plechy, ale nejdražší by bylo asi vyrobit ten válec a jeho protikus - silon, bude asi dost drahý ? Nehledě na to, že bys potřeboval pár průměrů :-)) Je to ale paráda, na té stránce je i video ke stažení, kde je tato mašinka ukázaná při práci.

                                    NRedyth - Profil | Ne 5.3.2006 13:39:43

                                    fakt je to dobrá mašinka

                                      NPalcat - Profil | Ne 5.3.2006 13:30:38

                                      Jak jsem tak koukal na ty obrázky , tak někdo kdo má přístup k soustruhu to musí mít za odpoledne hotový a pohon , bych udělal z motorku na stěrače ze staré škodavky. je to spřevodováné a sílu to má taky , zbytek šasů , bych udělal z plechu a můžem začít válet. No a hady ???? Na co máme mlýnek !!!!!!!

                                        NMartin - Havířov | Ne 5.3.2006 13:23:44

                                        Koloušek - ® : tak hady to nedělá !! Hady si musíš udělat sám. Je to spíš určené pro velkovýrobce bobků, kteří prodávají bobky ve velkém a těm se to určitě vyplatí koupit. Začínám uvažovat o podobném, menším stroji, ale daleko levnějším a stačil by i na ruční pohon.