Výroba Boili

Ahoj všichni , chci se zeptat , jak děláte větší množství Boili ? Máte nějaké pomůcky , na zjednodušení výroby , jak si pomáháte , při hnětení těsta a výroby housenek , před rolováním kuliček ? Myslím tak od 10 kg +

NMartin - Havířov | St 21.12.2005 14:06:12

Koloušek: kouknu na něj až budu doma, teď ještě pracuju. Pak se ti ozvu. Jo a ještě k tomu, jak vypadám ? Foto máš na kartě :-))

    NKoloušek - Profil | St 21.12.2005 14:03:48

    Martin - Havířov -Tak jestli vypadáš takhle, tak tě na rybách 100% poznám :-))
    Poslal jsem ti mail.

      NMartin - Havířov | St 21.12.2005 13:16:23

      Kološek: v pohodě, s tím si nelámej hlavu, já jsem zvyklý čekat, viz obrázek. Kdybych nedovedl čekat tak nechodím na ryby.

        NKoloušek - Profil | St 21.12.2005 12:44:28

        Šuli- tohle nebude ta správná volba! To si radši nechám udělat kopii toho pujčenýho!

          NKoloušek - Profil | St 21.12.2005 12:41:13

          Šuli- No právě, to jsou nejlepší mašinky. Tím co mám doma by se dal dělat ze šutrů štěrk :-))
          Používáte někdo koupenej el. mlýnek na maso?
          Martin - Havířov - promiň že zneužívám tvou otázku, ale třeba se ti to taky bude hodit.

            NMartin - Havířov | St 21.12.2005 12:39:42

            Šuli : dobrý pomocník, ale za ty prachy to raděj budu dělat s ručním mlýnkem :-)

              NŠuli - Profil | St 21.12.2005 12:36:39

              Koloušek:Tady jsem našel jeden vyhovující stroj.
              http://www.sklenicka.cz/mlynek-na-maso-12n-hnetace-mlynky:p:2696

                NŠuli - Profil | St 21.12.2005 12:28:03

                Koloušek:Mám poděděnej prvorepublikovej litinovej stroj.Maká suprově už půl století.

                  NKoloušek - Profil | St 21.12.2005 12:23:12

                  Taky používám el. mlýnek na maso, ale mám půjčený na 380! Pak rollball mamut a vařím ve friťáku a suším v sušičce.
                  Šuli- Máš kupovaný el. mlýnek na maso? Neodejde to po 20kg? Přemýšlím o něm, ale mám z toho troch strach.

                    NMarda - Profil | St 21.12.2005 11:29:40

                    Taštičky se plní povidly, vařenými jablky, nebo mákem? :))
                    Já větší množství míchám ve škopku (max. 5kg), proháním ručním mlýnkem na maso (elektrickej bohužel nemám) a taky házim klobásy rovnou do hrnce. Vodu nenechávám vřít, jen tak těsně před bodem varu.

                      NMartin - Havířov | St 21.12.2005 11:19:40

                      Marsip: jo ty taštičky jsou fakt fajn, je s tím daleko míň práce a ryby na to reagují stejně dobře jako na koule. A hlavně kaprům se na polštářku lépe leží než na kouli :-))

                        NŠuli - Profil | St 21.12.2005 10:34:47

                        Miras:Možná jsem to napsal špatně.Klobási lámu po oschnutí vody po vaření (0,5-1hod.).

                          NMarsip | St 21.12.2005 10:31:39

                          šeptal: Na řeku stačí lopatka...

                            Nšeptal - Profil | St 21.12.2005 10:30:19

                            Marsip: A na vnazení těmi taštičkami máš pravoúhlou kobru?

                              NMarsip | St 21.12.2005 10:26:41

                              Při poslední výpravě jsem vyzkoušel "taštičky". Vyjede se váleček (housenka) a ta se pouze v rolballu rozmáčkne. Vypadá to zajímavě a drží to dobře v proudu na dně.

                                NMiras - Profil | St 21.12.2005 10:20:37

                                šuli: tip - nakrájet klobásy hned po vytažení z hrnce - jdou dobře krájet a lépe pak schnou...

                                  NŠuli - Profil | St 21.12.2005 9:54:20

                                  Na spracování těsta používám ruční šlehač, pak hnětač a pak ruce.Míchám buď v dětský vaničce nebo velkym hrnci.Válečky dělám ele. mlýnkem na maso a pak buď dodělám kuličky na rollbalu když potřebuju vnadit cobrou a nebo vařim klobásky 15-20cm ve friťáku které po usušení lámu na potřebnou velikost.

                                    NŠuli - Profil | St 21.12.2005 9:51:17

                                    Cucák:On asi myslí kuličky ne krychličky:-)))

                                      NCucák - Profil | St 21.12.2005 9:41:44

                                      Těsto hnětu po max. pětikilových dávkách aby šlo rozumně propracovat, potom z něho odlamuju asi tak kilogramový kusy který rozválím na požadavonou výšku těsta a nakrájím to na kostky. Z mnou vyzkoušených způsobů je tento bezkonkurenčně nejrychlejší.