- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Výroba Boili
Ahoj všichni , chci se zeptat , jak děláte větší množství Boili ? Máte nějaké pomůcky , na zjednodušení výroby , jak si pomáháte , při hnětení těsta a výroby housenek , před rolováním kuliček ? Myslím tak od 10 kg +
Autor diskuse: Martin - Havířov - , 21.12.2005 kaprařina - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NKato | Čt 22.12.2005 9:23:52
Marsip: takže vodu necháváš pod bodem varu? z důvodu živin, aby se neztrácely vařením?
NMarsip | Čt 22.12.2005 9:19:42
Dříve jsem vařil také ve friťáku, ale dle rady "zkušenějšího" jsem přešel zpět na hrnec. Více to popisoval níže Marďoch...
NMartin - Havířov | Čt 22.12.2005 9:14:53
Kato: tím friťákem, ani nejde o rychlejší ohřev vody, ale hlavně udržet vodu v neustálém varu. Je to fakt lepší, než klasický hrnec.
NKato | Čt 22.12.2005 9:10:32
Co řešíte tím friťákem? rychlejší ohřev vody? já zatím vařím v klasickém hrnci.
Nzhcarp - Profil | St 21.12.2005 23:48:33
Taky jsem používal ruční mlýnek, mám na něj 4 nástavce 14,16,21,24, ale zjistil jsem, že udělam klobásy rychlejc ručně, pak je sázim po třech na mega rolbal a většinou dělam taštičky, jak už bylo řečeno, pak friťák a sušim na pap. přepravkách od zeleniny, dobře se štosujou na sebe a nezaberou moc místa. Z 50-ti vajec se mi daří tak za 3 hod. i s úklidem.
NKoloušek - Profil | St 21.12.2005 19:06:13
Marda, Miras- Jde to úplně v pohodě bez újmi na zdraví! Těm šikovnějším doporučuju použít hliníkovou lžíci, co kdyby náhodou.....
Je to určitě zdravější jak pomlet ručně 50kg směsi, to je pak na zánět šlach :-))
Je to určitě zdravější jak pomlet ručně 50kg směsi, to je pak na zánět šlach :-))
NPvl - Profil | St 21.12.2005 18:32:16
béčko : to je pěkný , jak to máš už dopředu pěkně vymyšlený . :o)))
Nbrach - Profil | St 21.12.2005 18:28:44
Větší množství (tak okolo 15-ti set) dělám následujícím způsobem:
Vezmu papír a tužku a napíšu Václavíkoj.....
Ne, já nejsem z těch alchymistů, ketří vymýšlejí vymyšlené, ale strašně jim fandím. Možná, že než umřu:-), také ňáké kuličky uhnětu.
Vezmu papír a tužku a napíšu Václavíkoj.....
Ne, já nejsem z těch alchymistů, ketří vymýšlejí vymyšlené, ale strašně jim fandím. Možná, že než umřu:-), také ňáké kuličky uhnětu.
Nbéčko - Profil | St 21.12.2005 18:28:04
strčte tam i prsty manželek.to dodá správný efekt :-))) nebo umelte tchýni ale to je strašný směsi.no třeba jako krmné by to ušlo ne?
NMarda - Profil | St 21.12.2005 18:22:05
Miras > To já se klidně přiznám :) Když tam cpu tuhý těsto, vždycky si minimálně "manikůru" udělám :-()
NPvl - Profil | St 21.12.2005 18:04:47
Miras : pořád by jsi nebyl na špici jako někteří :o(( ( však víš )
NMiras - Profil | St 21.12.2005 18:01:16
Marda: já to sem napsat nechtěl, abych nevypadal jako pako:-)))))
NMarda - Profil | St 21.12.2005 16:27:28
Já si do ručního mlýnku na maso občas přimelu kus prstů... by mě zajímalo jak bych dopadl, kdyby tam byl motor :)))))
Nduro | St 21.12.2005 16:17:27
matesJ: no ked nebude na tom prave robit tak si to tam hod, budes to mat uz aj s aromou (ceska klobasa) alebo by si to mohol odfotit, nech sa inspirujem. inac budem za chvilu jak pepek-namornik.
NMatesJ - Profil | St 21.12.2005 15:39:58
duro - zrovna dnes sem to videl u borca ,ma to na velko vyrobu klobasek a jitrnic,motor + redukci ,kterou zapoji misto klicky na velkem masomlynku a na tom obycejnej vypinac na elektriku,musi to byt fakt rychlost kdyz to zapne,cele je to upevnene na jedne velke drevene desce
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
10:36NFanclub značky Shimano 16402
8:36NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNKrátkodobá kaprařina x 9945
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...











