Výroba Boili

Ahoj všichni , chci se zeptat , jak děláte větší množství Boili ? Máte nějaké pomůcky , na zjednodušení výroby , jak si pomáháte , při hnětení těsta a výroby housenek , před rolováním kuliček ? Myslím tak od 10 kg +

NMarsip | Čt 22.12.2005 9:24:30

Kato: :o)))

    NKato | Čt 22.12.2005 9:23:52

    Marsip: takže vodu necháváš pod bodem varu? z důvodu živin, aby se neztrácely vařením?

      NMarsip | Čt 22.12.2005 9:19:42

      Dříve jsem vařil také ve friťáku, ale dle rady "zkušenějšího" jsem přešel zpět na hrnec. Více to popisoval níže Marďoch...

        NKato | Čt 22.12.2005 9:19:07

        MH: díky, zkusím

          NMartin - Havířov | Čt 22.12.2005 9:14:53

          Kato: tím friťákem, ani nejde o rychlejší ohřev vody, ale hlavně udržet vodu v neustálém varu. Je to fakt lepší, než klasický hrnec.

            NKato | Čt 22.12.2005 9:10:32

            Co řešíte tím friťákem? rychlejší ohřev vody? já zatím vařím v klasickém hrnci.

              Nzhcarp - Profil | St 21.12.2005 23:48:33

              Taky jsem používal ruční mlýnek, mám na něj 4 nástavce 14,16,21,24, ale zjistil jsem, že udělam klobásy rychlejc ručně, pak je sázim po třech na mega rolbal a většinou dělam taštičky, jak už bylo řečeno, pak friťák a sušim na pap. přepravkách od zeleniny, dobře se štosujou na sebe a nezaberou moc místa. Z 50-ti vajec se mi daří tak za 3 hod. i s úklidem.

                NKoloušek - Profil | St 21.12.2005 19:06:13

                Marda, Miras- Jde to úplně v pohodě bez újmi na zdraví! Těm šikovnějším doporučuju použít hliníkovou lžíci, co kdyby náhodou.....
                Je to určitě zdravější jak pomlet ručně 50kg směsi, to je pak na zánět šlach :-))

                  Nbéčko - Profil | St 21.12.2005 18:33:31

                  pvl-to víš kdo by jí hledal v kaprech???

                    NPvl - Profil | St 21.12.2005 18:32:16

                    béčko : to je pěkný , jak to máš už dopředu pěkně vymyšlený . :o)))

                      Nbrach - Profil | St 21.12.2005 18:28:44

                      Větší množství (tak okolo 15-ti set) dělám následujícím způsobem:
                      Vezmu papír a tužku a napíšu Václavíkoj.....

                      Ne, já nejsem z těch alchymistů, ketří vymýšlejí vymyšlené, ale strašně jim fandím. Možná, že než umřu:-), také ňáké kuličky uhnětu.

                        Nbéčko - Profil | St 21.12.2005 18:28:04

                        strčte tam i prsty manželek.to dodá správný efekt :-))) nebo umelte tchýni ale to je strašný směsi.no třeba jako krmné by to ušlo ne?

                          Nduro | St 21.12.2005 18:26:17

                          marda: tym pridavas do boilie tzv. efekt křupnutí :-)

                            NMarda - Profil | St 21.12.2005 18:22:05

                            Miras > To já se klidně přiznám :) Když tam cpu tuhý těsto, vždycky si minimálně "manikůru" udělám :-()

                              NPvl - Profil | St 21.12.2005 18:04:47

                              Miras : pořád by jsi nebyl na špici jako někteří :o(( ( však víš )

                                NMiras - Profil | St 21.12.2005 18:01:16

                                Marda: já to sem napsat nechtěl, abych nevypadal jako pako:-)))))

                                  NMarda - Profil | St 21.12.2005 16:27:28

                                  Já si do ručního mlýnku na maso občas přimelu kus prstů... by mě zajímalo jak bych dopadl, kdyby tam byl motor :)))))

                                    Nduro | St 21.12.2005 16:17:27

                                    matesJ: no ked nebude na tom prave robit tak si to tam hod, budes to mat uz aj s aromou (ceska klobasa) alebo by si to mohol odfotit, nech sa inspirujem. inac budem za chvilu jak pepek-namornik.

                                      NMatesJ - Profil | St 21.12.2005 15:39:58

                                      duro - zrovna dnes sem to videl u borca ,ma to na velko vyrobu klobasek a jitrnic,motor + redukci ,kterou zapoji misto klicky na velkem masomlynku a na tom obycejnej vypinac na elektriku,musi to byt fakt rychlost kdyz to zapne,cele je to upevnene na jedne velke drevene desce

                                        Nduro | St 21.12.2005 15:09:44

                                        neskusali ste ku klasickemu mlynceku na maso prikupit nejaky nizkootackovy elektromotor + nejaky prevod na mlyncek. viem si to predestavit, ale domaci majster nie som...