- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Háky
Chcel by som sa Vás spítať na skúsenosti s neakými ktoré by boli vhoné na daleké vyvážanie?Jednalo by sa o vyvážky 400 - 500 metrov.D...
Autor diskuse: rybka - Profil , 16.12.2005 kaprařina - náčiní, doplňky
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Myšob - Profil | Po 19.12.2005 12:18:14
Já bych jen upřesnil, že zmiňovaný háčky jsou na anglickejch vodách (ne na všech) zakázaný ne kvůli sešívání tlamek, ale kvůli velký ranivosti, lidově řečeno - hrozně trhaj rybkám papulky. A to je fakt. Kdo jste je zkoušel, jistě jste si všimnul. Je to daný tvarem háčku a vektorem (směrem) působení sily tahu. Jestli můžu - vyřaďte tyhle háčky z repertoáru. Vlascový rovnátko splní stejnou funkci a nemyslím, že by ryby padaly častějc. a kdyby, snad to není takový neštěstí. Třeba si to od Vás poslechnu, ale to mi za to stojí. Jinak hezký svátky!
tulo - Profil | Ne 18.12.2005 20:46:52
petrfox-nezamačkavám raději kupuji bez protihrotu.Original bez p.h.se zda ostřejší.
m.kindl - Profil | Ne 18.12.2005 20:34:11
Je fakt suprovej,ale hrozně ubírá.Dělám to tak,že na tu jemnější stranu plivnu,a opravdu jen velmi lehounce po něm přejedu háčkem směrem po špičce sem a tam abych strhnul takovej ten grotíkKdyž jsem držel háček a piloval ho,tak jsem ubrousil půl špičky a pořád byl tupej,ale protihrot s ním ubrousím jak prd a to je důležitý :-)
Ludvík - Profil | Ne 18.12.2005 20:24:17
M.Kindl - ten brousek jsem také kupoval v Tatcích, stojí 400kč, brousím s ním háčky a v pohodě. Kupoval jsem ho letos na podzim.
Jirkan | Ne 18.12.2005 20:23:28
Ondra(carpman): mrkni na:www.victorinoxshop.cz. Já mám od nich diamantový brousek
m.kindl - Profil | Ne 18.12.2005 20:17:02
Nemám ho tady,ale kupoval jsem ho u p.Flídra a stojí tak asi do 300,- Ten Carp systému jsem měl taky a v prstech mi prasknul.Ten Fox moc na ostření špiček není protože hrozně bere,ale na ty protihroty je jak dělanej,tak mě napadá jestli na to není dělanej :-) Má dvě strany a dvě hrubosti,myslím že je nezničitelnej.
Ondra (carpman) - Profil | Ne 18.12.2005 20:10:57
m.kind: Nemohl by jsi sem hodit foto toho brousku? Já mam brousek od Carp systemu a nevim nevim...
m.kindl - Profil | Ne 18.12.2005 18:45:44
Nejlepčí prej je,zamáčknout protihrot a zapilovat brouskem na háčky.Dělám to u všech háčků a mám na to diamantovej brousek od Foxe.Myslím že pro člověka kterej vyznává chyť a pusť by to mělo být nepsané pravidlo :-)
Petrfox - Profil | Ne 18.12.2005 17:31:55
Ondra: mám i bez protihrotu, ale spíše zamačkávám.Nabídka bez hrotů je velmi malá.
Ondra (carpman) - Profil | Ne 18.12.2005 16:59:04
Petrfox: A ty používáš háčky přímo bez protihrotu nebo protihroty zamačkáváš? Já mam ve své výbavě bez protihrotu pouze Ownery ale chtěl bych to na příští sezonu rozšířit
Ondra (carpman) - Profil | Ne 18.12.2005 16:53:48
Petrfox: Ono asi "sešitá tlamka" není ten správný výraz. Párkrát se mi stalo že se prosekl a jakoby vrátil zpátky. Doufám že jsem to srozumitelně napsal-:) Jinak je fakt že se opravdu rychle tupí-kór v Labi o kameny, ...
Mitchell | Ne 18.12.2005 16:53:32
Na některých vodách je taky používám bez protihrotu na ty háčky si nemůžu stežovat jsou good stalo se milto asi jednou že byla sešitá
Petrfox - Profil | Ne 18.12.2005 16:47:26
MItchell, Ondra: Ještě se mi to nikdy nestalo ani z jednou rybou aby měla sešitou tlamku, v 80 procentech je to vždy za spodní pysk a těch 20 procent je do strany.... Nemyslím si že by tyto háčky škodily více než ostatní.A na některách vodách stejně zamačkávám hroty...
tulo: také jistě zamačkáváš hroty..u svých háčků že...?
tulo: také jistě zamačkáváš hroty..u svých háčků že...?
Ondra (carpman) - Profil | Ne 18.12.2005 15:58:30
Ano z těmi háčky zkušenost mam.Chytal jsem na ně. Háčky které jsem už nechtěl nastražovat s boiliesem na Labi jsem ještě nějaký čas používal s krmítkem na pískovně.Kapřík 35cm měl opravdu tlamku prakticky sešitou ale u větších ryb na Labi(jedná se spíše o mé kolegy:-) ) to zase až tak strašné nebylo. A ryby opravdu "seděli".
Mitchell | Ne 18.12.2005 15:52:57
Ondra (carpman): slyšel si dobre ta ryba nemá šanci se vyháčkovat a ASHIMA delá teď skoro stejné háčky dělají je ve 3 velikostech 6, 4, 2
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
ÚtKrátkodobá kaprařina x 9925
ÚtATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtFanclub značky Shimano 16391
ÚtÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtLabe fishing store 19
ÚtOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtKyjský rybník, Džbán 50905
PoŽermanky a bivakovani 4
PoHarrison - vše o této značce 3722
PoVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeTrakker brolly 100 Ev 0
SoSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoZavážecí lodičky boatman 11
Co je nového - kaprařina + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...












