Háky

Chcel by som sa Vás spítať na skúsenosti s neakými ktoré by boli vhoné na daleké vyvážanie?Jednalo by sa o vyvážky 400 - 500 metrov.D...
Autor diskuse: rybka - Profil , 16.12.2005 kaprařina - náčiní, doplňky

Myšob - Profil | Po 19.12.2005 12:18:14

Já bych jen upřesnil, že zmiňovaný háčky jsou na anglickejch vodách (ne na všech) zakázaný ne kvůli sešívání tlamek, ale kvůli velký ranivosti, lidově řečeno - hrozně trhaj rybkám papulky. A to je fakt. Kdo jste je zkoušel, jistě jste si všimnul. Je to daný tvarem háčku a vektorem (směrem) působení sily tahu. Jestli můžu - vyřaďte tyhle háčky z repertoáru. Vlascový rovnátko splní stejnou funkci a nemyslím, že by ryby padaly častějc. a kdyby, snad to není takový neštěstí. Třeba si to od Vás poslechnu, ale to mi za to stojí. Jinak hezký svátky!

    tulo - Profil | Ne 18.12.2005 20:46:52

    petrfox-nezamačkavám raději kupuji bez protihrotu.Original bez p.h.se zda ostřejší.

      m.kindl - Profil | Ne 18.12.2005 20:34:11

      Je fakt suprovej,ale hrozně ubírá.Dělám to tak,že na tu jemnější stranu plivnu,a opravdu jen velmi lehounce po něm přejedu háčkem směrem po špičce sem a tam abych strhnul takovej ten grotíkKdyž jsem držel háček a piloval ho,tak jsem ubrousil půl špičky a pořád byl tupej,ale protihrot s ním ubrousím jak prd a to je důležitý :-)

        Jirka D. - Profil | Ne 18.12.2005 20:24:35

        takhle vypadá

          Ludvík - Profil | Ne 18.12.2005 20:24:17

          M.Kindl - ten brousek jsem také kupoval v Tatcích, stojí 400kč, brousím s ním háčky a v pohodě. Kupoval jsem ho letos na podzim.

            Jirkan | Ne 18.12.2005 20:23:28

            Ondra(carpman): mrkni na:www.victorinoxshop.cz. Já mám od nich diamantový brousek

              m.kindl - Profil | Ne 18.12.2005 20:17:02

              Nemám ho tady,ale kupoval jsem ho u p.Flídra a stojí tak asi do 300,- Ten Carp systému jsem měl taky a v prstech mi prasknul.Ten Fox moc na ostření špiček není protože hrozně bere,ale na ty protihroty je jak dělanej,tak mě napadá jestli na to není dělanej :-) Má dvě strany a dvě hrubosti,myslím že je nezničitelnej.

                Ondra (carpman) - Profil | Ne 18.12.2005 20:10:57

                m.kind: Nemohl by jsi sem hodit foto toho brousku? Já mam brousek od Carp systemu a nevim nevim...

                  MatesJ - Profil | Ne 18.12.2005 20:01:44

                  m.kindl - kde se da ten brousek koupit? a kolik stoji?dik

                    m.kindl - Profil | Ne 18.12.2005 18:45:44

                    Nejlepčí prej je,zamáčknout protihrot a zapilovat brouskem na háčky.Dělám to u všech háčků a mám na to diamantovej brousek od Foxe.Myslím že pro člověka kterej vyznává chyť a pusť by to mělo být nepsané pravidlo :-)

                      Ondra (carpman) - Profil | Ne 18.12.2005 17:56:42

                      Petrfox: Právě proto se ptám:-)

                        Petrfox - Profil | Ne 18.12.2005 17:31:55

                        Ondra: mám i bez protihrotu, ale spíše zamačkávám.Nabídka bez hrotů je velmi malá.

                          Ondra (carpman) - Profil | Ne 18.12.2005 16:59:04

                          Petrfox: A ty používáš háčky přímo bez protihrotu nebo protihroty zamačkáváš? Já mam ve své výbavě bez protihrotu pouze Ownery ale chtěl bych to na příští sezonu rozšířit

                            Ondra (carpman) - Profil | Ne 18.12.2005 16:53:48

                            Petrfox: Ono asi "sešitá tlamka" není ten správný výraz. Párkrát se mi stalo že se prosekl a jakoby vrátil zpátky. Doufám že jsem to srozumitelně napsal-:) Jinak je fakt že se opravdu rychle tupí-kór v Labi o kameny, ...

                              Mitchell | Ne 18.12.2005 16:53:32

                              Na některých vodách je taky používám bez protihrotu na ty háčky si nemůžu stežovat jsou good stalo se milto asi jednou že byla sešitá

                                Petrfox - Profil | Ne 18.12.2005 16:47:26

                                MItchell, Ondra: Ještě se mi to nikdy nestalo ani z jednou rybou aby měla sešitou tlamku, v 80 procentech je to vždy za spodní pysk a těch 20 procent je do strany.... Nemyslím si že by tyto háčky škodily více než ostatní.A na některách vodách stejně zamačkávám hroty...

                                tulo: také jistě zamačkáváš hroty..u svých háčků že...?

                                  Ondra (carpman) - Profil | Ne 18.12.2005 15:58:30

                                  Ano z těmi háčky zkušenost mam.Chytal jsem na ně. Háčky které jsem už nechtěl nastražovat s boiliesem na Labi jsem ještě nějaký čas používal s krmítkem na pískovně.Kapřík 35cm měl opravdu tlamku prakticky sešitou ale u větších ryb na Labi(jedná se spíše o mé kolegy:-) ) to zase až tak strašné nebylo. A ryby opravdu "seděli".

                                    Mitchell | Ne 18.12.2005 15:52:57

                                    Ondra (carpman): slyšel si dobre ta ryba nemá šanci se vyháčkovat a ASHIMA delá teď skoro stejné háčky dělají je ve 3 velikostech 6, 4, 2

                                      tulo - Profil | Ne 18.12.2005 15:48:26

                                      Ondra-ja myslím že na tom asi něco pravdy bude.Ma osobní zkušenost s tímto tvarem háčku-je ryba defakto se nevypína ale na ukor své tlamky.