Jak je to u vody s grilem?

Zdravim, zajímalo by mě, jestli je legální u vody grilovat v klasickém grilu, kde je uhlí ze všech stran kromě vrchní zapuštěno a kryto stěnami grilu? Díky za odpovědi
Autor diskuse: biketriall - Profil , 30.5.2012 všeobecné - RŘ, MO, svazy
18 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NVenca888 - Profil | Pá 1.6.2012 13:32:07

Saddám >> jasně... bohužel lidi maj pocit, že to, co neni oplocený, je všech a můžou si tam dělat, co chtěj. Takže co je komu do toho, jestli si tady postavim stan, zapálim vatru nebo pokácim strom.
Nedávno jsem v domku po prarodičích vyklízel a boural kůlnu. Objednal jsem bikramku na ten bordel, ráno ji přivezli před barák a na oběd už tam jezdila půlka vsi z bordelem. Jak si to ty lidi můžou dovolit? Prej - je to tu volně, tak co bysme to tam nehodili. Když jsem se jich zeptal, jestli si odvezou moje auto, když ho tam nechám otevřený s klíčkama, tak halekali, že z nich dělám zloděje. Přestože před chvílí mi KRADLI místo v bikramce, kterou jsem si zaplatil. Nadáváme na cikány, že si berou, co jim nepatří, ale spousta lidí dělá uplně to samý a přijde jim to uplně normální...jako těm cikánum.

To je asi danný tim, že čim je režim demokratičtější, tim hůř se hájí právo proto hajzlikum, který si tu demokracii vykládaj tak, že může všechno. To už řekl kdysi Havel: "Přirozenou nevýhodou demokracie je, že těm, kdo to s ní myslí poctivě, nesmírně svazuje ruce, zatím co těm, kteří ji neberou vážně, umožňuje téměř vše."

    NPíďa2 - Profil | Pá 1.6.2012 11:40:06

    Není nad to, si v lese zapálit oheň, pěkně si zakouřit a hodit vajgla do jehličí, bordel nechat na břehu, chodit srát za keř u řeky a odnést domů, vše, co se chytí. To by mě zajímalo, jestli by se dotyčnej na tohle ptal třeba v USA? Tam by ho hnali... Tím Balkánem ještě asi dlouho budeme

      NSiven Polní - Profil | Čt 31.5.2012 9:50:03

      Diakoon >> A zase. To je tolik postiženejch RS? Co furt mají s tím ohněm atd? Leda, že by byli třeba zároveň lesní správa bo co... Ale to je jiný průkaz a placka! Může mu to vadit, ale jen jako SOUKROMÉ osobě. Ale jako porybnej-Soptík tě "za trest" může vydusit třeba na blbě proškrtlé povolence, to zase jo...
      Aj mě se lidi u vody ptali, jestli mně jako RS nevadí ten oheň...(!) Na to odpovídám, že nejsu lesák, hasič, ani polda, čili NEVADÍ. Tady už to řešili nějací porybní v diskuzi o písečácích na Hodonínsku, stejně aj s bivakama, dokonce psali, jak za to berou papíry. No já čumím! Leda snad, že je to specifikováno v BP (třeba na hrázi Dyje 7 - zákaz rozdělávání ohňů na asfaltové cestě na náspu - soráč, volně citováno, blíže v BP MP MRS).
      Snad jde taky o solidaritu s MěstaPo, Povodím nebo třeba s Lesy ČR, ale nikdy a nikde jsem neslyšel a ani neviděl napsané, že by takovou spolupráci někdo vyžadoval.
      Diskutoval jsem o tom i s profíky z MRS. Obávám se tedy, že jde o nepravomocný výkon rybářského práva ze strany zamindrákovaných jedinců s plackou. Je-li tomu jinak, jsem otevřený jiným úhlům pohledu, takhle to ale po mnoha zralých úvahách vidím já.

        NSiven Polní - Profil | Čt 31.5.2012 0:42:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Vidím, že co člověk, to výklad. A kde berete info o RS postihující táboření? Jsem RS a NENÍ to v mé kompetenci, můžu leda volat policajty - ostatně jako každý občan. Pokud někdo lítá s plackou a stíhá tábořící jedince, tak je patrně duševně chorý. To se týká i stanů s podlážkou, vůbec nechápu, že to RS (alespoň co jsem slyšel a četl) řeší. Sám nebivakuju, občas někde na noc hodím stan ve skrytu hvozdu, ale aby mě měl řešit porybnej, to bych asi čučel.

          Nstump - Profil | St 30.5.2012 18:05:04

          Ahoj. Jsem starej chlap a odjakživa jsem si vařil a griloval v přírodě na malém ohýnku. Nikdy jsem nic nezapálil a dosud jsem se nesetkal s nikým komu by to vadilo. Je fakt, že mám nejraději odlehlá, málo navštěvovaná místa. Až se dostanu do nějakého průseru, budu zde informovat. Gril, ani vařič nevlastním. Pouze sekyrku a sirky a pánvičku. Ohniště po sobě vždy uklidím, že ho neobjeví ani profesionální stopař.

            Nšmudla007 - Profil | St 30.5.2012 17:37:32

            biketriall - >> Grilovat u vody lze jenom vlastnoručně ulovené ryby které máš zapsané v povolence a na uhlí které bylo vyrobeno ve vlastnoručně vyrobeném milíři z místního dřeva. Jinak samozdřejmě grilovat můžeš jen u sebe na vlastní zahrádce.
            Ryba se dá u vody sníst i syrová- zkus to, nic na tom není, nemusíš sebou pak tahat ten gril.

              Nmipa - Profil | St 30.5.2012 17:12:18

              biketriall - >> gril, i když je kryt ze všech stran a stojí na nožičkách, tak je stále považován za "otevřené" ohniště ... a tudíž je drtivé množství lokalit, kde je zakázán ... :-)))

                Nsiri - Profil | St 30.5.2012 11:50:05

                Zrovna za soucasneho sucha bych byl s timhle moooc vopatrnej - nejen kvuli moznemu postihu...

                  NDrtic21 - Profil | Ne 3.6.2012 6:38:49

                  Přátelé. Na této diskusi je jasně vidět, proč se ani dva vzdělaní právníci neshodnou na výkladu jednoho paragrafu. Český člověk nutně potřebuje, aby byly vyjmenovány všechny alternativy,jinak bude stále hledat uličku kudy se vysmeknout. Proto našinec nepotřebuje demokracii, tu si udělá kdy bude chtít, ale direktivní nařízení. Pak bude zbytečné debatovat o tom co je a co není otevřený oheň.

                    NVenca888 - Profil | Pá 1.6.2012 9:04:26

                    FilipC >> FilipCierny - 1.6.2012 8:55:48 >> v čem je to jiný? u vody neplatěj zákony a vyhlášky? Princip je uplně stejnej.
                    Otázka je o táboření, protože vaření jídla a rozdělávání ohně je jednim ze specifik táboření a to je zakázáno mimo vyhrazený místa. Čili nesmíš... prostý.

                      NSiven Polní - Profil | Čt 31.5.2012 16:47:35

                      Diakoon >> Jistě, ohniště. Dalo by se to snad klasifikovat jako nepořádek. Ale samostatný gril je úplně v poho :) A je to pořád ono, mně taky plno věcí vadí jako občanovi, ale plackou se neoháním.A je-li to, jak píšeš, tak ten pán měl trefnou občanskou poznámku ;)

                        NVenca888 - Profil | Čt 31.5.2012 13:27:13

                        FilipC >> FilipCierny - 31.5.2012 11:09:28 >> takže když si někdo udělá piknik u vás v parku (kupříkladu osmahlá rodinka z Indie), bude to v pořádku?
                        Táboření je možno pouze na vyhrazených místech...

                          NSiven Polní - Profil | Čt 31.5.2012 10:39:48

                          Hlavně to s tím ohněm nepřehnat...

                            NSven - Profil | St 30.5.2012 23:56:52

                            biketriall - >> Obecně.
                            Když griluješ, tak táboříš.
                            Táboření je dovoleno pouze na vyhrazených místech.
                            Tedy je na tobě, jak s tímto faktem naložíš.

                              NLosPafkos - Profil | St 30.5.2012 19:19:18

                              Anýzový dědek >> Já myslím,že když řekne kouzelnou formulku- já pouštím,tak ani les hořet nebude.

                                Nšumava - Profil | St 30.5.2012 18:29:28

                                stump >> skvělé! , ale co jsi psal je pro kapřařskou veřejnost (nedovedu si představit jak na pstruhy nesu ještě na zádech gril) nemožné udělat. Bo na ohníčku moderní kapřař nevaří, bo by vypadal jako lůzr a navíc by si mohl zapálit bivak.

                                  NJOP - Profil | St 30.5.2012 18:08:45

                                  Místo domněnek zapojte google :)
                                  Otevřeným ohněm je oheň, u kterého není zabráněno styku plamenů s okolním prostředím a kdy tudíž může snadno dojít k jeho rozšíření do okolí.
                                  Více např. zde http://www.oshkh.cz/2012/02/otevreny-ohen/

                                    NKreja - Profil | St 30.5.2012 18:08:04

                                    u mě to řeší steaková pánev v kuchyni máma u plotny pivo v lednici víno ve skříni a je to bez problémů