MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Oleje a Addit

1.2.2000 - BCG

Esenční oleje, Objemové oleje, Addit Atract-Digest-Taste

Esenční Oleje


Stále častěji slýcháváme o Esenčních olejích ,ale co vlastně jsou , jak se používají a jakou plní funkci v boilie ? Es. oleje se vyrábějí lisováním (macerováním ) bud' koření nebo listů či jiných částí té či oné rostliny . Poté co se např.  listy Aloe vylisují se tekutina zní získaná ještě několikrát přefiltrovaná , aby se dosáhlo vysoké koncentrovanosti , kvality a absolutní čistoty es.oleje jsou k dostání bud' jako potravinové což je nejvyšší stupeň kvality , nebo jako vonné oleje do různých lamp a svíček , tuto variantu nedoporučujeme protože se jedná o nerafinovaný a odpadoví produkt z výroby potravinových es.olejů . Kromě toho že není uvedeno na lahvičce přesné dávkování, mají tyto odpadové oleje velice nežádoucí účinky v podobě pachuti a až odpudivé vůni , která kapra spíše odradí na míle daleko než přiláká. Es. oleje v potravinové kvalitě jsou bez chuti která již byla odstraněna díky filtraci a jejich dávkování je velice minimální , často se jedná o pět kapek najeden kilogram boilie mixu. Es.oleje fungují vlastně jako atrractory ( dráždidla ) , které se z boilí uvolňují v podobě mikro kapiček do okolí a zanechávají tak velice dráždivou pachovou stopu , která pomalu stoupá od dna až k hladině. Oleje můžeme kombinovat z jakýmkoliv aromátem dokonce pokud použijeme aroma na bázi glycerolu Es. oleje sním samoemulgují (přizpůsobují rozpustnost aromátu a svoji teplotě vody ) . Nám se nejvíce osvědčily kombinace Es . o .Cassia +Scopex , Es.o.Black pepper + Fresh Waterr Musschel nebo Caviar Elite ,Es.o. Asa Foedita +Salamon Elite nebo Ryba , Es.o. Bergamont + Strawberry , Crenberry Elite .Es.o. Amande + Ceame Elite , Brazil Nut Elite , Es.o.Madagaskar Clov (hřebíček ) + Tuti fruti , Strawberry . Ale nikde není psáno že se musíte držet těchto návrhů na mixy upřímně řečeno fantazii se meze nekladou , osobně již dlouho se chystám vyzkoušet kombinaci Es.o. Garlic (česnek ) + Peach (broskev ) .Es.o. jsou účinné po celý rok ovšem v letních měsících jsou nejúčinnější , spousta kaprařů na ně přísahá i při zimním lovu takže si nedělejte absolutně hlavu s tím kdy Es.o. použít lovíme s nimi jak v jarních , tak i v letních či podzimních měsících . A můžeme s klidem říci že zatím s úspěchem .

 

Objemové Oleje - Bulk Oils - Food Oils


Další z řady velice dobrých přísad do boiles jedná se o bud' parfémované oleje nebo oleje vyrobené lisováním mořských ryb. Doporučené dávkováni je 20 - 40 ml na jeden kilogram směsi , osobně dáváme přednost tak 30ml na jeden kilogram . Ale mnohdy postačí i méně zvláště když jej kombinujeme z aromátem či es.olejem . Oleje mají tu vlastnost že jsou v teplé vodě doslova vytlačovány z boilies v podobě kapek které stoupají k hladině . Oleje jsou také jenom částečně rozpustné takže nezanechávají jenom pachovou stopu nýbrž i tzv. potravinovou . O tom jak a které oleje míchat s aromátem se dá do nekonečna diskutovat , protože kombinací je tolik , že by nato nestačily ani tyto stránky . Většinou si musíte uvědomit že vám oleje budou plnit asi tak dvě funkce, bud' olejem podpoříte aroma protože unikající olej na sebe váže také částečně i vůni aroma nebo olejem docílíte jakéhosi podtextu např.kombinací Strawberry aroma a Macrel oil docílíte ovocného boile ale s mírným Macrelovým tónem což je vhodné hlavně na těch lokalitách kde je značná konkurence nebo prostě máte strach, aby si na vašem místě nikdo jiný nezachytal , protože jestliže se vám podaří naučit kapra na vaše boilie s Macrelovým olejem, kapr dá přednost raději tomu vašemu nežli nějakému kupovanému blafu (zjednodušeně řečeno ) . Je pravdou , že někdy to funguje na sto procent a někdy zase ne , ale každopádně olejem v boiles nic nezkazíte ba právě naopak . Pokud se rozhodnete pro použití olejů pořiďte si takové které obsahují Antioxidanty , které zabraňují žluknutí a plesnivění boilies . Nejlepší kombinace jsou Strawberry oil +Crenberry Elite Total Hemp oil + scopex , Salamon oil + Caviar + Es.o. Black Pepper , Macrel oil + Mega spice , Sardine oil + Monster Crab .

 

Addit Atract , Addit Digest , Addit Taste.


Tyto přísady od fy.NUTRABAITS byli do nedávna ještě pro České kapraře doslova TABU , a přitom se jedná o jedny z nejlepších přísad do boilie mixů . Ale co to vlastně jsou a jakou plní funkci v boilie samotném ? Začneme tedy od začátku. 

 

Addit Atract ( A.A. ) je vlastně dráždící směs která obsahuje : Ornithin , Glutamin , Lysin , Alanin , Methionin , Leucin , Butyric , Taurin , Glycin , Betain HCL , Carrier . Tyto látky i když vypadají velice chemicky, jsou vlastně pro kapra neškodné, právě naopak, dokáží stimulovat kaprovy smysly natolik, že jeho pozornost se upne pouze na nástrahu z které vycházejí tyto stopové prvky. A . A . je vlastně potravní dráždidlo které pracuje zhruba na tomto principu. Přestavte si, že jdete po ulici a náhle vás doslova praští přes nos neodolatelná vůně, v tu chvíli jdete doslova po čuchu a nedáte si pokoj dokud nenaleznete její zdroj. Pochopitelně kapra asi nenapadne, že někde něco prodávají , ale že se někde nalézá zdroj potravy,. která má do přirozenosti velice blízko. Dávkování do směsi je 3 - 6 g na jeden kilogram mixu , pokud jste se rozhodli pro použití všech tří additiv měli by postačit 3 g na jeden kilogram. 

 

Addit Digest (A .D .) je směs která obsahuje : Tripsin,Lactosu , Casein , Sodium Glycerophosphat , Citric Acid , Bromealin . Tyto látky působí na kapra jako povzbuzovače trávení , to znamená, že napomáhají kaprovy zpracovat potravu (boilie ) , štěpit tuky , rozkládat proteiny a plně využívat vitamínů . Ovšem my z toho máme tu výhodu, že kapr má pochopitelně větší spotřebu potravy a tudíž se šance na záběr o sto procent zvyšují .

 

Addit Taste  ( A.T. ) je Další z additiv od fy . Nutrabaits. Jedná se o povzbuzovač chuti který se skládá z  Lactosy , Glutamic Acid , Inosine - 5 - Monophosphate , Adenosin - 5 - Monophosphate Monosodium Glutamate. Tyto látky fungují zhruba na tomto principu.Každý z vás jistě někdy žvíkal např. ovocnou žvíkačku a vzpomeňte si na tu vlnu chuti, kterou jste stále víc chtěli vysát z oné hmoty a dokonce vás ač nevědomky přinutila si vzít ještě jednu a nebo okamžitě po jejím vyžvýkání jste konzumovali již další . A teď' si přestavte kapra , který má před sebou vaše boilie v kterém je obsaženo A. T . + A . D . + A . A . co to sním udělá? Additiva jsou navrhována tak aby. nejlépe pracovaly společně, ale můžete je použít i zvlášť , a to v dávkováni 3 - 4 g najeden kilogram mixu .

Autor: BCG - ®

Přečteno: 3 184x
Průměrná známka: 1.6

Co je nového - kaprařina + obecné
Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniHit sezóny! Tasty Baits Killer Krill 10kg za skvělou cenu!

Za 810
TASTY BAITS KILLER KRILL - 20MM | 10KG Velmi oblíbené boilie plné kvalitních ingrediencí! Skvělá cena tohoto velkého balení Vám umožní rozsáhlé zakrmování nebo jej samozřejmě můžete použít na běžný způsob lovu!


akce, rybareniFortis polarizační brýle Overwraps Amber

Za 1499
Polarizační brýle s rámkem, který je designován tak, aby pohodlně sednul přes klasické dioptrické brýle.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
CARPPRODUCT.CZ CARPPRODUCT.CZ

Váš specialista nejen na lov kaprů. Zavedený E-shop s dlouholetými zkušenostmi a kamennou prodejnou, na trhu jsme přes 20 let....