Do Bečvy unikla chemikálie, zabila spoustu ryb

Kategorie: Všeobecné

Kvůli úniku neznámé látky zasahovali v neděli odpoledne hasiči na řece Bečvě na rozhraní Zlínského a Olomouckého kraje. V úseku mezi Ústím u Hranic a Valašským Meziříčím stavěli norné stěny, odebírali vzorky a lovili uhynulé ryby.

https://hranicky.denik.cz/nehody/do-becvy-unikla-chemikalie-zabila-spoustu-ryb-20200920.html

F!D3L, 20.9.2020

Diskuse k bleskovce

NGašpi - Profil | Čt 1.4.2021 10:49:36

NRAJA - Profil | Út 23.3.2021 20:12:08

Ak by sa vinník našiel, zavrel by som ho do kobky bez žrádla a vody a pit by dostával len odobraté vzorky, nech si ich vychutná, kurva hnusná.

Nsumec 1950 - Profil | Po 22.3.2021 15:57:38

Po volbách se dovíme pravdu. A nejenom o Bečvě.Doufám,že nám potom nezdrhnou.

NHonza7 - Profil | Po 22.3.2021 13:27:50

Pouze na dokreslení ke kauze Bečva. Teď by to chtělo znát oficiálně na které látky se dělal v Bečvě rozbor.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pulrok-od-katastrofy-na-becve-policie-tape-aktiviste-vysetruji-na-vlastni-pest-40354697

NFockeWulf - Profil | Po 22.3.2021 9:32:00

benac >> Odvádějí skvělou práci.

NFockeWulf - Profil | So 20.3.2021 12:02:42

RAJA >> Do voleb je pane kolego, bohužel.

NRAJA - Profil | So 20.3.2021 11:41:57

Nejaká novinka ohladne vinníka? Kurva, už by sa to malo nejako utriast. Treba štengrovat hada bosou nohou stale a stale, Babiš nie je predsa Herr Gott.

NHonza7 - Profil | So 20.3.2021 8:19:46

Kobarid >> Jinak kolego zde přispívá do diskuze spousta VŠ, ale většina z nás to nepoužije, aby dala "větší význam" tomu co zde napíše. Úspěšné ukončení studia na VŠ není ještě dostatečnou zárukou inteligence a slušnosti.

NHonza7 - Profil | So 20.3.2021 8:12:13

Kobarid >> Diskuze je pro otevřené lidi k jiným názorům zároveň možností k vlastní edukaci. Pokud je pravdou co zde uvádíš, tak se kolega pouze spletl - tak se podívej kolik už " expertů " bylo ministrem ve zdravotnictví za toto funkční období a jaké máme vlastně výsledky ( doufám, že tě tím slovem neurazím - jsme v prdeli ).
To stejné je i na poli MŽP a všech institucí co spadají pod toto ministerstvo. Pan ministr je na tomto místě už druhé funkční období a výsledky jsou z mého pohledu fatální ( bráno k zákonům ke kvalitě vody a k tomu s jakým výsledkem jsou otravy na naších tocích uzavřeny ).
Znalec, ministr i ředitel ČIŽP totálně selhali, v jiných zemích by už dávno z ostudy měli kabát, pro tyto lidi je jejich osobní zájem víc, než to co mají reprezentovat z pozice místa, kterého zastávají v dané instituci. Je zajímavé, že tě víc neirituje výsledek kauzy Bečva, který nadělal nejen ekonomické škody, ale bohužel daleko větší dopad to mělo po stránce biologické ( především na ohrožené druhy živočichů v dané lokalitě ).
Specialita našich státních úředníků je ve slibech do budoucna - v té době co už po volbách nejsou ve funkci a jejich slib ve skutečnosti řeší už jiná osoba, která byla na toto místo dosazena. Rozhodně bych tady moc se neoháněl sliby ( i které dá na papír ) úředníka, protože jediné co má význam je to co se zrealizuje. Tento stát už zažil toho tolik co se občanům této země slibovalo z úst presidenta, či premiéra, že už občany této země nezajímají sliby, ale činy.
Proto znovu zopakuji nejsou zajímavé sliby, ani křišťálově čisté kecy kohokoliv, ale v kauze Bečva by bohatě stačilo, kdyby se konečně přestalo zpochybňovat platné fyzikálně-chemické zákony a konečně by jsme se posunuli dál.

NFockeWulf - Profil | So 20.3.2021 7:01:39

Kobarid >> Není tě škoda v té montovně ty světelný techniku? Bacha ať si neucvrnkneš jak jseš chytrý vysokoškoláku.Fakt je tě na tom odpovědném místě které zastáváš škoda, kdy ti lumpi z ANO vládli ještě pár let, určitě v rámci okresu nebo obce s rozšířenou pravomocí chytíš dobrý flek a můžeš vypisovat z moci úřední. Zhasínáme....

NKobarid - Profil | So 20.3.2021 0:11:28

Honza7 >> vážený pane kolego, mé studium na VŠ mně naučilo spoustě věcí, mimo jiné i orientovat se v diskuzích a porozumnět psanému textu.
Takže když někdo napíše o "nekompetentním šaškovi z MZE" ( to je prosím Ministerstvo zemědělství a pokud vím, tak jeho ministrem, je aktálně p. Toman) a má tím na mysli MŽP ( tedy minsterstvo p. Brabce), tak je to slovy našeho profesora debil (odborný termín pro lehkou mentální retardaci).
A bohužel, ten samý jedinec neumí ani pochopit psaný text - že kompetním orgánem, který se má postarat o jednu z finančních kompenzací rybářům postižených MO je Kraj ( tj. Kraje OL a ZL). V článku se jasně hovoří o tom, že kompenzace za sanaci uhynulých ryb, se vyplatí na základě rozhodnutí Vodosprávního úřadu přáslušného kraje (takže žádné Ministerstvo ŽP, ale krajský úředník, sedící ve svém kanclu ve Zlíně, nebo Olomouci). Dále se zde píše, že ministr MŽP dostal z obou Krajů příslib, že kompenzace budou rybářům vyplaceny! Dokonce i úředník MŽP říká, že "Vodní zákon" dovoluje čerpat krajům finanční prostředky, i když "viník není znám". A o tom opět rozhoduje Vodosprávní úřad na příslušném KÚ - takže né MŽP, ale zase ten úředník v OL a ZL.
Ale pan Inuita, má s tím psaným textem zjevně problém, aby si vše řádně přečetl a sesumíroval ve své hlavě.

NKobarid - Profil | Pá 19.3.2021 23:47:22

FockeWulf >> tak fajn ty "politický agitátore", akorát sis tak o 70 roků spletl kalendář!
Ty se mně narodit tak o 100 let dříve, to bys mohl ve "jménu své jedinné a neomylné pravdy", rovnou věšet lidi na kandelábry. Tobě určitě doma visí na zdi fotky Višinského, Urválka, nebo Freislera.........., protože ty už máš o vinicích předem jasno.

NHonza7 - Profil | Pá 19.3.2021 18:31:27

Kobarid >> Kolego, ono má každý právo se vyjádřit k danému tématu. Po každé půjde o subjektivní názor. Problém, ale vždy nastane pokud půjde o odborné věci, které nesplní nějaká státní instituce podle daných standard.
Tyto standardy už musí spolehlivě znát student třetího ročníku střední odborné školy. Je tedy úplně jedno zda-li nestandardní postup obhajuje ministr, ředitel, či soudní znalec v každém případě jde o další osobu, kterou tento stát zbytečně platí z našich daní. Vzhledem k tomu, že v rámci odběru vzorku se ze standardů nedodrželo nic co se mělo a počínaje panem ministrem i ředitelem ČIŽP se z toho nevyvodil žádný závěr ( bráno k personální odpovědnosti ) tak se to nedá nijak jinak vyhodnotit, než že jde o v lepším případě totální neschopnost a nebo v horším případě všeho schopnost těchto státních úředníků.
Ono i takový světelný technik musí mít jasnou mysl - tím chci pouze zdůraznit, že ta zajisté nevzniká automaticky tím, že bude člověk v hlubokém předklonu, když uvidí osobu, která má ve státním aparátu nějakou důležitou funkci a opakuje jako smyslu zbavený nesmysly uváděné státním úředníkem, ale zachová jasnou mysl a zaměří se především na platné fyzikálně-chemické zákony, které do této chvíle nebyly zpochybněny.

NFockeWulf - Profil | Pá 19.3.2021 17:32:16

Kobarid >> Kobarit, to píšeš o sobě? Už ses tu párkrát předvedl ty osvícené ANO jelito! Promiň musel jsem, už mám takových chytrolínů co všechno furt omlouvají a relativizují dost.

NKobarid - Profil | Pá 19.3.2021 16:39:09

eskymak Mrakomor >> k tématu mám akorát to, že pokud se k němu budou neustále vyjadřovat lidé, jenž ani neumí pochopit psaný text, ale okažitě "mají svoji pravdu", tak už vlastně není potřeba nic vyšetřovat, jelikož některým jedincům o tu pravdu, už vlastně ani nejde - ti mají hned od začátku jasno. Taková "porota, soudce a kat v jednom".

Neskymak Mrakomor - Profil | Pá 19.3.2021 8:48:47

Kobarid >> poslouchej ty chytrolíne, jestli nemáš nic konkrétního k tématu tak raději zalez. Protože největším problémem této země jsou naivní exempláře tvého typu , které se třepou na koblihu jak polák na burzu.

NKobarid - Profil | Pá 19.3.2021 0:22:48

eskymak Mrakomor >> tady spíše vidím problém s pochopením psaného textu.
Zřejmě tedy bude chyba již na 1. stupni ZŠ ........., takže doma prosím dostudovat látku z Mluvnice ČJ a ideálně po večerech předčítat nahlas rodičům.

Nteoretik - Profil | Čt 18.3.2021 15:36:40

Rybáři utřou nos, protože: “Jedna z podmínek je, že musí být vydáno rozhodnutí vodoprávním úřadem, nebo tím, kdo řídí celou tu havárii” uvedl v úvodu Šmída s tím, že ale chybí doložení zadání úkonu rybářům. Podle něj tak není splněna zákonná podmínka. “
Další host, náměstek odboru legislativního na MŽP Libor Dvořák nicméně řekl, že vodní zákon dovoluje čerpat z účtu na sanace za dvou podmínek. Zaprvé, že viník není znám. To případ Bečvy splňuje.
Soudní znalec přece prohlásil, že viníka zná. To je další problém.
“My jsme si zaplatili ryby, které jsme vysadili a teď je zaplatíme podruhé, když jsme je likvidovali jako kadavéry v kafilérii. To není normální,” řekl Pernický.
Ale, ryba v řece prý není ničí? Ryba chycená rybářem je jeho. Když ryba pojde tak vlastně nikomu.