Děti do 15. let mohou získat první povolenku k lovu ryb zdarma!

Kategorie: Všeobecné

Společně s novou sezónou většina rybářů řeší nákup povolenky; pokud vaše děti dospěly do věku kdy zvažujete, zda by je sportovní rybolov mohl také zaujmout, možná vás bude zajímat akce První povolenka pro děti zdarma.

V roce 2020 se do této akce zapojily Územní svaz města Prahy, Západočeský, Východočeský a Severočeský územní svaz. Princip je jednoduchý.

Podmínkou je členství dítěte v Českém rybářském svazu (dále jen ČRS). Pro tuto akci není podstatné, zda je dítě členem ČRS delší dobu – některým dětem platili rodiče členství, aniž by děti měly vlastní povolenku, protože využívaly možnosti lovit (do 10 let věku) na prut dospělého rybáře – držitele povolenky. Jedinou a hlavní podmínkou je, že se musí jednat opravdu o první povolenku k rybolovu, kterou dítě ve věku od 6 do 15 let obdrželo. Stejně tak není podstatné, zda a jak dlouho chodí dítě do rybářského kroužku. Na systému v jednotlivých místních organizacích se nic nemění, vše probíhá podle dosavadní praxe MO ČRS, výsledkem však je, že jakmile dítě splní podmínky pro výdej povolenky (členství a předložení platného rybářského lístku), obdrží územní povolenku ve své místním organizaci zdarma. Samozřejmě to musí být první povolenka v životě, získaná v rámci územních svazů, které se do akce zapojily.

Po splnění všech podmínek pro získání první povolenky, má dítě možnost získat také další bonusy (tyto benefity platí pro všechny děti s první povolenoku v životě získanou v roce 2020):

Počet dětí, které Český rybářský svaz sdružuje, v posledních letech setrvale roste. V uplynulé sezóně 2019 překročil hranici 26.000. Navýšení zaznamenaly všechny územní svazy - nejvyšší nárůst evidoval Severočeský územní svaz, a to o 4,5 %. Napříč regiony organizační složky ČRS zajišťují také více než 600 rybářských kroužků. Intenzivní práci s dětmi a mládeží dlouhodobě oceňuje také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, které oficiálně uznalo ČRS prestižním titulem "NNO pracující s dětmi a mládeží".

Zdroj: https://www.rybsvaz.cz/beta/index.php/119-vseobecne/604-deti-do-15-let-mohou-ziskat-prvni-povolenku-k-lovu-ryb-zdarma

MAXXSKATER, 22.1.2020

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.