MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Revitalizace Staré Ponávky: Město zrealizuje další etapu

Kategorie: Všeobecné

Rada města Brna odsouhlasila 10 milionů korun na další etapu revitalizace Staré Ponávky. Tato částka pokryje veškeré realizační náklady etapy č. 11 – Soutok se Svratkou.

Cílem projektu Revitalizace Staré Ponávky je začlenění vodního toku do městské krajiny, zlepšení hydrologických a přírodních podmínek v okolí řeky a vytvoření nových veřejných prostranství s přírodním charakterem. Celkově zahrnuje devatenáct etap od ulice Tkalcovská až po soutok se Svratkou při ulici Jeneweinova.

Momentálně Veřejná zeleň města Brna realizuje etapu v lokalitě nad sídlištěm Komárov. Ta by měla být hotova do konce letošního roku.

Další dvě etapy mají hotovou projektovou dokumentaci a vydané stavební povolení. Jednou z nich je i etapa č. 11 – Soutok se Svratkou, na niž jsou vyčleněny finanční prostředky.

„Tato etapa zahrnuje úpravy toku v délce 0,351 km. V patě koryta toku bude zbudována záhozová patka z lomového kamene a dále po 20 m vzdálenosti výstužné úrovňové pasy. V blízkosti koryta budou následně provedeny vegetační úpravy,“ přiblížil první náměstek primátorky Petr Hladík.

Předpokládané náklady realizace: 8.839.214,- Kč včetně DPH.

Stará Ponávka
Stará Ponávka (z části tzv. Svitavský náhon) je umělým vodním tokem využívajícím částečně původní koryto Ponávky a Svitavy před jejich úpravami v 19. století. Protéká katastrálním územím Zábrdovice, Trnitá a Komárov a jeho délka činí cca 3,7 km.
Jedná se o poslední zachovalý náhon v těsné blízkosti historického jádra města, který propojuje obě hlavní brněnské řeky Svitavu a Svratku. V severní části protéká starou průmyslovou zónou sestávající z několika areálů, pro jejichž provoz byl v minulosti a částečně je i dnes zdrojem užitkové vody. V jižní části prochází náhon přes území smíšená a obytná. Vodní tok je dnes v neutěšeném stavu, v některých úsecích je zatrubněný a velká část je pro veřejnost těžko přístupná.

Zdroj: https://www.brno.cz/brno-aktualne/tiskovy-servis/ti​skove-zpravy/a/revitalizace-stare-ponavky-mesto-zre​alizuje-dalsi-etapu/

 

MAXXSKATER - ®, 27.9.

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAKCE -23%

Za 1.300
Akce DAM Mikina CamoVision Zip Hoodie + tričko Dam CamoVision zdarma

akce, rybareniAVID CARP mikina Black Hoodie

Za 850
Stylová černá mikina s kapucí. Módní střih - poslední kusy v AKCI: –21 %!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ

Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ Vám nabízí přehledný e-shop se zázemím kamenného obchodu rybářských potřeb v Uherském Brodě. Nabízíme...