MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Přehrady v Moravskoslezském kraji jsou plné, průtoky řek nízké

Kategorie: Všeobecné

Ostrava - Přehrady v Moravskoslezském kraji jsou plné, nebo téměř plné, a omezování dodávek vody tak ani při současném počasí v létě nehrozí. Průtoky v řekách jsou sice nízké, ale situace je lepší než ve stejném období v loňském roce. ČTK to dnes řekla mluvčí státního podniku Povodí Odry Šárka Vlčková. Povodí Odry je správcem vodních toků a vodních děl na území Moravskoslezského a částečně i Olomouckého kraje.

"Průtoky jsou v tocích povodí Odry nízké, jen v oblasti Hrubého Jeseníku jsou střední. Mají sestupnou tendenci. Z páteřních toků povodí dosáhla hranice sucha řeka Odra ve svém horním a středním úseku po soutok s Opavou v Ostravě," řekla Vlčková.

Loni podle ní byly průtoky v řekách na nižší úrovni mnohem dříve. "V loňském roce už od dubna nepršelo, kdežto letos třeba květen byl z tohoto pohledu dobrý. Situace je každopádně lepší než v loňském roce," řekla.

Týdenní srážkový úhrn se na celém území povodí Odry pohybuje v rozmezí od pěti do 30 milimetrů. Více pršelo jen během lokálních bouřek na počátku týdne v Hrubém Jeseníku. Proti tomu na Opavsku a v oblasti Bohumína napršely jen jeden až tři milimetry. Letní teploty a minimum srážek lze podle předpovědi meteorologů očekávat i nadále, ojediněle se mohou vyskytnout lokální bouřky.

Zatímco v některých místech, kde berou lidé vodu ze studen, mohou mít potíže, dodávky vody z přehrad jsou bez problémů. "Letos to ani na nějaké problémy nevypadá. Přehrady jsou plné a zásoba vody je dostatečná," řekla Vlčková.

Přehrada Olešná ve Frýdku-Místku je plná, Žermanice jsou naplněny z 96 procent, Šance z 95 a Morávka (vše na Frýdecko-Místecku) z 88 procent. Na jesenické straně kraje je nádrž Slezská Harta plná z 95 procent a Kružberk z 85 procent.

Zdroj: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/prehrady-v-moravs​koslezskem-kraji-jsou-plne-prutoky-rek-nizke/177464​1

 

MAXXSKATER - ®, 9.7.

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniDlouhodobě zlevněno - pruty Daiwa Windcast Carp

S kaprovými pruty Daiwa Windcast Carp, díky skvělé akci špičky, můžete i s malou námahou dosáhnout opravdu velkých vzdáleností.

akce, rybareniRon thompson kaprové pruty | 1+1 ZDARMA

Za 999
Skvělá novinka od značky Ron Thompson. Kaprové děličky v akčním setu za skvělou cenu. K dostání 2 dílné i 3 dílné varianty.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské centrum BIG FISH Rybářské centrum BIG FISH

Plzeň, Goethova 6