MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Národní kolo Zlaté udice 2019: zlatá medaile putuje na Severní Moravu

Kategorie: Všeobecné

O víkendu proběhlo ve Světlé nad Sázavou Národní kolo Zlaté udice, na které se sjelo 8 nejlepších družstev z celé republiky. Soutěží se ve 3 disciplínách - rybářských znalostech (RZ), rybolovné technice (RT) a lovu ryb udicí (LRU).

Každý územní svaz (a MRS) zastupovalo jedno družstvo závodníků. Na NK ZU se nominují z každého kraje 4 nejlepší žáci, 1 žákyně a 1 dorostenec.

V pátek odpoledne, po slavnostním zahájení na zámku ve Světlé nad Sázavou, začala první část soutěže zaměřená na teoretické rybářské znalosti. Závodníci musí co nejlépe zodpovědět testové otázky z oblasti biologie a legislativy, dále poznávají 20 druhů ryb, 15 druhů rostlin a 15 druhů živočichů. Nejlepším družstvem této části bylo družstvo Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko.

V sobotu probíhaly dva dvouhodinové navazující závody v lovu ryb na řece Sázavě. Pořadatelé připravili opravdu krásný úsek u Ledče nad Sázavou. V tomto úseku se nalovilo velké množství ryb. V lovu ryb dominovali závodníci Západočeského územního svazu.

V neděli pokračovalo klání v soutěži rybolovné techniky. Závodníci se utkali v pěti disciplínách, a to dvou dálkových a třech na přesnost. Vítězem této disciplíny se stalo družstvo MRS Brno, které mělo ve svých řadách i několik adeptů na juniorskou reprezentaci.

Celkové výsledky po součtu znalostí, lovu ryb udicí a rybolovné techniky dopadly následovně:

Soutěž družstev
1. místo Moravskoslezský územní svaz
2. místo Západočeský územní svaz
3. místo MRS Brno

Soutěž jednotlivců žákyně
1. místo Kepáková Natálie Moravskoslezský územní svaz
2. místo Koblihová Kristýna MRS Brno
3. místo Tvrdá Nikola Územní svaz města Prahy

Soutěž jednotlivců žáci
1. místo Schleiss Stanislav Západočeský územní svaz
2. místo Bombera Jan MRS Brno
3. místo Dresler Dominik Moravskoslezský územní svaz

Soutěž jednotlivců juniorů
1. místo Tichý Štefan Moravskoslezský územní svaz
2. místo Vejs David Východočeský územní svaz
3. místo Zavadil Radek MRS Brno

Pro vítěze byly připraveny hodnotné ceny, zhotovené místní sklárnou přímo pro tuto soutěž.

Velké poděkování za uspořádání tohoto závodu patří především Danu Stauchovi a Bc. Josefu Marešovi, kteří odvedl výbornou organizační práci. Za nádherně zarybněný úsek Sázavy děkujeme MO Světlá nad Sázavou a MO Ledeč nad Sázavou. Národní kolo Zlaté udice se zúčastnili i čestní hosté, mimo jiné předseda ČRS PhDr. Karel Mach, předseda ÚSMP a místopředseda ČRS Ing. Karel Anders a jednatel ÚSMP Zdeněk Mužík.

Velké poděkování a blahopřání patří i všem vedoucím dětí a hlavně dětem samotným, které se do finále probojovaly. Každý, kdo jen trochu rozumí rybařině, musí před těmito dětmi smeknout, protože zvládnout jednu sportovní disciplínu je umění, ale být dobrý ve všech třech disciplínách ZU je něco opravdu vyjímečného.

První dvě družstva se kvalifikovala do 1. ročníku mezinárodního finále Zlatá udice – Zlatý blyskáč, které se uskuteční v srpnu ve Vodňanech.

Odd. sportu a mládeže

Zdroj: https://www.rybsvaz.cz/beta/index.php/119-vseobecne​/507-medaile-na-narodnim-kole-zlate-udice-2019-znaj​i-sve-majitele

 

MAXXSKATER - ®, 27.6.2019

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniRybářské oblečení se slevou 50 až 80% !

Značkové oblečení se slevou 50 - 80% ! Pouze do vyprodání zásob !

akce, rybareniChyť a pusť Prut Thunder Carp 3,6m 3lb 50mm dvoudílný 1+1 ZDARMA!

Za 3.690
Řada kaprových prutů Chyť a pusť, je určena pro náročné kapraře a při vývoji byl brán zřetel na každý detail. Tento prut je postaven na moderním vysoce modulovém blanku T30, který je tenké konstrukce s parabolickou akcí, díky níž si můžete vychutnat každý moment při zdolávání úlovku.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Krádež rybářského vybavení -...

Někdo mi ukradl ze sklepa obal na pruty Fox Evolution s dvěma pruty Leon Hoogendijk Basic Instinct 12ft a dvěma navijáky Shimano Baitrunner 6500b s navinutým žíhaným červenožlutým vlascem. Kdyby jste...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské centrum Olomouc Rybářské centrum Olomouc

Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský rybolov - navijáky,...