Proměna okolí Botiče: podle návrhu mají přibýt cesty, hřiště a stánky s občerstvením

Kategorie: Všeobecné

Okolí pražského potoka Botič by mělo být v budoucnu lépe přístupné a podél celého toku na území Prahy 10 by měly vést cesty pro pěší a cyklisty. Počítá s tím studie, kterou nechala připravit desátá městská část a kterou schválila její rada. Kromě cest by v okolí potoka měly v budoucnu přibýt stánky s občerstvením, dětská hřiště, kavárny, místa pro relaxaci, mola a lavičky či letní kino. Studie se týká i výstava, kterou si lidé budou moci prohlédnout od 11. března v budově radnice.

Návrh počítá například s vybudováním cest u potoka naproti Havlíčkovým sadům a mezi ulicemi Vršovická a Petrohradská, kde má vzniknout nová lávka a promenáda. Přibýt by tam podle návrhu mělo i občerstvení, toalety, venkovní fitness hřiště či místa pro posezení a grilování. K potoku bude možné sejít po schodištích rozmístěných podél toku. U stadionu Ďolíček studie navrhuje vznik letního kina a v průmyslové oblasti kolem ulice U Seřadiště by se mohly stávající trafostanice přeměnit na kavárny či stánky s občerstvením.

Podobně by se podle návrhu mělo proměnit okolí potoka až do Hostivaře. Cesty mají vzniknout podél celého toku potoka na území Prahy 10, stejně jako řada hřišť, pobytových schodišť, mol, odpočinkových zón, míst pro grilování a dalších prvků.

Botič je s délkou 34,5 kilometru jedním z nejdelších pražských potoků. Pramení jižně od Prahy a na Výtoni se vlévá do Vltavy. Kolem toku se nachází přírodní parky Botič-Milíčov a Hostivař-Záběhlice, jehož součástí je přírodní památka Meandry Botiče. Velká část území spadá pod lokalitu zvanou Trojmezí, kde měla v minulosti vzniknout zástavba, proti které protestovali místní obyvatelé.

Zdroj: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/studie-n​avrhuje-promenu-okoli-botice-maji-pribyt-cesty

MAXXSKATER, 13.3.2019

Diskuse k bleskovce

NC.M - Profil | So 16.3.2019 16:31:10

a já myslel, že na tom betonovým korytě už není co zkazit :-)

Nbrambůrek.9 - Profil | Čt 14.3.2019 15:02:19

To zas bude v alejích nablito.

NPedro1 - Profil | Čt 14.3.2019 12:33:45

Že se nejdou inspirovat ke Kyjáku,jaká pozitiva mají takové lavičky,stoly,místa na grilování a stánky.
Peklo.