MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Unikátní výzkum doložil, co se děje s rybami při zásazích do vodních toků

Kategorie: Všeobecné

Zaměřil se na chování vranek pruhoploutvých a pstruhů obecných v situaci, kdy do koryta potoka vejde těžká technika, jako jsou bagry a nákladní auta.

Zkoumali také, jak se změní dno potoka, a vliv na bezobratlé živočichy. Výzkum probíhal na horských potocích v Beskydech.

V případech, kdy nebyl proveden odlov, se ukázalo, že při pojezdech těžkou technikou zahyne průměrně zhruba třetina ryb, v jednom případě to bylo dokonce 60 %. Fatální byly dopady na bezobratlé živočichy, kteří jsou pro zkoumané druhy ryb jedním z hlavních zdrojů potravy, jejich mortalita byla téměř 100%. Zkoumáno bylo na šest set ryb.

Zdroj: http://www.ochranaprirody.cz/o-aopk-cr/aopk-cr-info​rmuje/aktuality/unikatni-vyzkum-dolozil-co-se-deje-​s-rybami-pri-zasazich-do-vodnich-toku/

odkaz na celý článek: https://www.researchgate.net/publication/331064045_​Bagry_a_ry​?by_Nove_poznatky_o_mortalite_a_po​hybech_ryb_behem_technickyc​h?_uprav_ve_vodni​ch_tocich_Excavators_and_fish_New_findings_o​​n_?mortality_and_movement_of_fish_during_technical_​adjustment​s_i?n_headw"

 

MAXXSKATER - ®, 20.2.

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFudo Chinu s lopatkou vel. 10

Za 35
20 ks/balení. Ultra pevné háčky Fudo jsou vyrobeny v Japonsku z oceli s příměsí uhlíku /směs je patentem firmy/.Prvotřídní záseky garantuje přesně tvarovaný hrot s rychlým a přesným průnikem, odolné vůči korozi a vysoká pružnost-zabraňuje deformaci háčku.

akce, rybareniFOX Elektromotor FX Pro 55 lbs se slevou 21% !

Za 6.399
Ke každému nákupu Dárek dle výše objednávky.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Tropic Liberec - Nikdo vám nedá více...  Tropic Liberec - Nikdo vám nedá více... 

ESHOP ROKU - vítěz 2016 a 2017 s více než 15 letou historií nabízí přes 113 000 produktů pro všechny rybolovné techniky. Profesionální...