MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Ze zasedání Republikové rady ČRS (prosinec 2018)

Kategorie: Všeobecné

Republiková rada ČRS se sešla na své poslední letošní schůzi 6. prosince 2018. Zároveň šlo o první zasedání nově konstituované Rady po XVII. Republikovém sněmu ČRS.

Její složení doznalo podstatné změny – v centrálním svazovém orgánu zasedlo šest nových členů. K obměně došlo i na postu nejvyšším, po předchozím předsedovi JUDr. Alexanderovi Šímovi, který již na tuto funkci na sněmu nekandidoval, vedl poprvé jednání Rady nově zvolený předseda Českého rybářského svazu, PhDr. Mgr. Karel Mach, MSc., MBA.

V prvním bodu zasedání ustavující schůze proběhla volba místopředsedů – prvním místopředsedou byl zvolen Ing. Karel Anders, předseda Územního svazu města Prahy, druhým místopředsedou pak JUDr. Jaroslav Holý, předseda Severočeského územního svazu ČRS.

Rada dále rozhodla využít svého oprávnění vyplývajícího z čl. 18 Jednacího řádu ČRS zřídit odbory a komise, jako poradní orgány pro jednotlivé úseky svazové činnosti. Měly by být zhruba ve stejném rozsahu jako dosud, tzn., hospodářský odbor (nově bude ustavena jeho pstruhařská sekce), ekonomická komise, odbor čistoty vody a životního prostředí, právní komise, odbor mládeže, odbor rybolovné techniky, odbor LRU muška, odbor LRU přívlač, odbor LRU plavaná a odbor LRU feeder.

Člen Rady Radek Zahrádka podal návrh na doplnění sportovních odborů lovu ryb udicí o nový odbor položená. Při posouzení návrhu však nebyla nalezena shoda zejména v otázce financování z prostředků vyčleněných pro rybářský sport (hlavním zdrojem na úrovni Rady ČRS je 16 Kč z podílu Rady z členské známky dospělých), proto bylo definitivní projednání návrhu odloženo na příští zasedání. Jako podklad budou vyžádána stanoviska územních svazů, a to jak ke zřízení odboru položená na úrovni územních svazů (některé již tento odbor ustavený mají), tak i v rámci Rady. Rada dále vyžádá nominace zástupců územních svazů do uvedených odborů a komisí s tím, že jejich členy a předsedy bude jmenovat na příštím zasedání.

V dalším bodu jednání se členové Rady vyjádřili k průběhu XVII. Republikového sněmu ČRS (24.11.2018, Průhonice), který vesměs hodnotili po organizační stránce jako velmi dobře připravený a se standardním průběhem. Změn se nedočkaly Stanovy ČRS, jejichž projednání bylo na návrh z pléna hned na počátku sněmu, v rámci úvodního schvalování programu staženo z pořadu jednání. Z důvodu urychlení hlasovací procedury bude pro příště zajištěno mobilní hlasovací zařízení a provedena opatření k eliminaci možných problémů techniky.

Rada se dále věnovala návrhu rozpočtu na rok 2019, jehož objem činí 135 mil. Kč (z toho 105 mil. Kč představují rozpočtované prostředky celosvazového rybolovu, které jsou po odečtení režijních nákladů bezezbytku rozděleny mezi jeho účastníky, tzn. územní svazy). Návrh rozpočtu projednala a doporučila ke schválení jak ekonomická komise, tak Republiková dozorčí rada. Rada konstatovala, že předložený návrh byl připraven v souladu s obecně závaznými právními předpisy a pravidly Rady ČRS pro sestavování rozpočtu, před jednáním nebyly podány žádné připomínky, ani požadavky na vysvětlení rozpočtovaných položek. S ohledem na časový prostor, potřebný pro vypořádání dotazů, vznesených členy Rady až přímo při vlastním projednávání rozpočtu, přesunula Rada jeho schvalování na příští zasedání.

Předseda ČRS Karel Mach vyzval v této souvislosti členy Rady k předkládání dotazů a připomínek k projednávaným materiálům s patřičným časovým předstihem, aby na ně bylo možné včas připravit odpověď či vysvětlení a schválení materiálů se zbytečně neodkládalo. Tato zásada byla přijata.

V dalším byl akceptován návrh plánu práce Rady na rok 2019, který počítá s 10 zasedáními a může být v případě potřeby upraven.

Na závěr vyslechla Rada informaci o konání územní konference Severočeského územního svazu konané 17. listopadu 2018, která zvolila předsedou JUDr. Jaroslava Holého, členem Republikové rady Ing. Ivana Bílého, Ph.D. a členem Republikové dozorčí rady Vlastislava Fantu.

Příští zasedání Republikové rady se bude konat 10. ledna 2019.

Zdroj: https://www.rybsvaz.cz/?page=aktuality%2Faktuality&​page_menu=&lang=cz&fromIDS=&test=&menu_id=&aktualit​y_tabulka=aktuality&aktuality_id=722&aktuality_zac=​0&aktuality=rozbalit

 

MAXXSKATER - ®, 12.12.2018

Diskuse k bleskovce

N splávkař - ® St 12.12.2018 22:37:01
Netvrdili ti naši položenáři ještě nedávno, že o žádné kačky z rozpočtu LRU jim nejde, že potřebují jen záštitu a přístup na světové kolbiště?
Jestli ono to s nimi nebude jak s homosexuály, ti zkraje taky požadovali jen nějaký ten štempl na tu jejich ryzí lásku ....

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniCORMORAN - Big Cat taška Tarpulin Carry-all

Za 1.019
Výprodej skladových zásob! Sleva až 60%!

akce, rybareniŠňůra Berkley SpiderWire Dura4 Braid

Spiderwire® Dura 4 je klasická 4 vláknová šňůra s bezkonkurenční hodnotou mezi HI-Tech šňůrami. Dura 4 je super hladká a umožňuje dlouhé a snadné hody.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Fishhunter - Rybářské potřeby pro všechny vášnivé rybářky a rybáře Fishhunter - Rybářské potřeby pro všechny vášnivé...

Nabízíme široký sortiment rybářských potřeb - pruty, navijáky, signalizátory, háčky, vlasce, krmiva, křesla,lehátka, rybářské oblečení ,...