MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

V pískovně u Ledenic jsou dvě nové tůňky. Budou domovem pro mokřadní a pískomilné druhy

Kategorie: Všeobecné

V ledenické pískovně, která je přírodovědně zajímavou lokalitou, vznikly dvě nové tůňky. Ty mají podpořit výskyt mokřadních a pískomilných druhů. Informuje o tom sdružení Calla.

„Do ledenické pískovny jezdíme už mnoho let se studenty Pedagogické fakulty v rámci terénních cvičení a exkurzí. Je zde možné pozorovat zajímavé biologické procesy a našla zde útočiště celá řada chráněných a ohrožených živočichů," říká entomolog Tomáš Ditrich, který pracuje na katedře biologie Pedagogické fakulty JU a také v Biologickém centru AV ČR. Ditrich lokalitu sleduje už řadu let a právě jeho napadlo, že by bylo vhodné zde ohrožené druhy podpořit.

Zdroj: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-piskov​ne-u-ledenic-jsou-dve-nove-tunky-budou-domovem-pro-​mokradni-a-piskomilne-druhy

 

MAXXSKATER - ®, 7.12.2018

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNash lehátko Indulgence SS3 4 Season

Za 9.499
Pro registrované zákazníky za 8 883 Kč + Dárek dle výše objednávky.

akce, rybareniLampa LED pro noční rybolov za skvělou cenu!

Multifunkční LED lampa 3 v 1 vybavená špičkovou technologií diod HIGH POWER CREE o výkonu 3 Watty! Tato značková LED lampa obsahuje 13 kvalitních bílých LED diod. Navíc je doplněna 2 červenými LED diodami pro noční sběr rousnic!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

94.narozeniny

Dnes 22.2.2019 se dožívá krásných 94 let pan Josef Huněk z Kyšic u Kladna. Tomuto rybáři tělem i duší, vše nejlepší a hlavně hodně zdraví přeje Karel!

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské centrum Olomouc Rybářské centrum Olomouc

Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský rybolov - navijáky,...