MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Řeky jsou dál na hraně sucha, rybáři i ochranáři se bojí hromadných úhynů

Kategorie: Všeobecné

Pokračující sucho, které v nejohroženějších oblastech Olomouckého kraje nezažehnaly ani deště z posledních dnů, alarmuje rybáře i ochranáře přírody. Situace na některých řekách a říčkách je podle nich kritická, a pokud to tak půjde dál, hrozí rybám i dalším živočichům, kteří v nich žijí, brzy hromadný úhyn.
Zdroj: https://olomouc.idnes.cz/olomoucky-kraj-reky-sucho-​rybari-ochranari-hrozba-uhyny-peg-/olomouc-zpravy.a​spx?c=A180710_413622_olomouc-zpravy_stk#utm_source=​rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_cont​ent=main

 

Miraryb - ®, 16.7.2018

Diskuse k bleskovce

N Tom - Tuk - ® Pá 27.7.2018 1:49:58
wlcakk >>

Není to blbý dotaz, je to dotaz velice rozumný - význam to celé má pro firmy co realizují jakoby protipov. opatření. = výdělek ihned a následně výdělek za udržovačky, nutné dodělky, oprávky atd...

Není důležité, že 17 leté děti z Vodňan a z dospělců všichní kdo vědět chtí vědí, že za tyto peníze by bylo možno snadno a jednou provždy zadržet vodu v krajině a hlavně zpomalit odtok vody z krajiny = do budoucna (do 10 roků???) zcela zamezit nesmyslným megarychlým fofrpovodním....chjo! A hlavně - idiotská zemědělskodotační politika znemožňuje postih VLASTNÍKŮ PŮDY (úmysně nepíši zemědělců, protože ti sráči, kteři to dělají se zemědělci nemají společné vůbec nic...) beztrestně likvidujících ornou půdu splachy nedostatečným/žádným ohledem při obrobě půdy vzhledem ke splachům... A vůbec! Dobře se ptáš!

T.
N Pitrys2 - ® Čt 26.7.2018 18:57:26
Nick "nofish" již ignoruje tuto diskuzi, tak jsem nemohl zareagovat na jeho požadavek o zveřejnění termínu vysílání pořadu ze série "Nedej se" o zpackané "humanizaci" řeky Ostravice. Takže pro ostatní, kteří by měli zájem tento pořad shlédnout - vysílaný by měl být 21.10.2018. Pokud by došlo ke změně, včas to upřesním.
N FockeWulf - ® Čt 19.7.2018 15:45:55
kakr >> Píšeš, že jsi rentier, tak co tu žebráš u Babiše? Jediné co jste tu vy dva zavlekli jsou osobní útoky, nic jiného jste do diskuze nepřidali, tak zajeď i se svou zlobou domů. Negativních zneuznaných jedinců je všude dost.
N kakr - ® Čt 19.7.2018 15:26:13
FockeWulf >>
Jestli tvoříš podobně jako tu kecáš, tak mě Babiš asi ten slíbenej litr nepřidá:-))
N Bachy - ® Čt 19.7.2018 15:19:42
FockeWulf >> upozorňovat na problémy je někdy lepší veřejně. Dál je to taky otázka kdo by to uměl a hlavně chtěl dělat líp. Dneska se řeší přes internet skoro všechno. Ono kdyby měl někdo pořádnou konkrétní koncepci co a jak by se dalo dělat líp, mohl by získat podporu i na internetu. Mohl by se zapojit třeba i v takové diskuzi, jako je tato. Tedy jako zbytečné bych to neviděl.
N FockeWulf - ® Čt 19.7.2018 13:45:15
petrikveprik >> No jo, aparátčíci....Jdu raději zas něco tvořit, to má smysl než si tu dopisovat s důchodcem.
N FockeWulf - ® Čt 19.7.2018 13:43:53
hraji >> Hraji, opatrně s tím nevěděním, už mi začínáš jít krkem s tou svou uvědomělostí a povýšeným jednáním v diskuzích. Jak se chová státní správa k rybářům je výsledek práce SVAZU - spolku k ní. To znamená, zvykli si, že si mohou všecho dovolit a vy jim v tom statečně nahráváte svou neprofesionalitou.
N FockeWulf - ® Čt 19.7.2018 13:39:19
Pánové, jim i ty hraběcí rady zbytečné dávat. Opakuji, co jsme si zvolili, to tam je.
N Bachy - ® Čt 19.7.2018 12:35:32
hraji >> s posledním odstavcem bohužel nemohu souhlasit. Zástupce zájmů takové velké skupiny lidí a přímo hospodařící na "svém" přiděleném revíru přece nemůže nechat chcípnout řeku. Měl by za "svůj" revír bojovat na všech úrovních a minimálně informovat členy o postupu věci. Na naše stránky se radši ani nedívej.
N petrikveprik - ® Čt 19.7.2018 12:28:15
FockeWulf >> no vidíš - však jsem to psal, že už jen chybí dodat argument že nechodíš ztrácet čas schůzováním. No a je to tady....:-)))
N hraji - ® Čt 19.7.2018 12:08:53
FockeWulf >> víš, když ono se to od klávesnice tak dobře radí. A představ si, že jednáme i s ČIŽP kvůli ochraně vod, na ty jsi zapomněl.
Nemám zájem se s nikým hádat, ale promiň, ty jsi obyčejný internetový křikloun, který o tom, jak v reálu funguje státní správa ve vztahu k rybářům, neví zhola nic. To, co píšeš, jsou takzvané hraběcí rady. Když ti decision makera změní čtyřikrát během jednoho funkčního období předsedy svazu, tak co asi tak vyjednáš, když každý z nich vidí problematiku jinak? A když je tu pořád to "hlavní zadání" od státu, protipovodňová ochrana?
N hraji - ® Čt 19.7.2018 12:03:32
petrikveprik >> to víš, že předseda svazu jedná i na MZe i na MŽP, vem si jen tu slavnou vyhlášku s hájenými druhy ryb. Již deset let MŽP slibuje, že udělá novelu a vyjme ze seznamu ohrožených druhů ryb mníka a jesena. Deset let jednání a slibů. Výsledek asi znáš. Jednání na MZe o nájmech za používání pozemků kolem revírů. Ministr rozhodl, že žádné nájmy nebudou. Ministr ve funkci skončil, je tam nový ministr, a jak to dopadlo? Zase se platí nájmy za pozemky.
To jsou jen dvě ukázky, jak vypadá jednání s nejvyššími orgány státu o věcech, které se rybaření dotýkají opravdu hodně.
N kakr - ® Čt 19.7.2018 12:00:30
FockeWulf - 19.7.2018 11:53:06 >
Logika , na schůze nechodíš,tak nevolíš.
Co jsme si "zvolili" je z logiky jasné, že jsi se voleb zúčastnil ,nebo v hrdlo lžeš.
Množné číslo s tím nemá nic společného.
N hraji - ® Čt 19.7.2018 11:59:22
Bachy >> Bachy, já nemám ambice rozhodovat a popisovat problémy všech uživatelů revírů. Já píšu na základě svých osobních zkušeností. Nemáme přehradu, problémy s povodněmi na revíru byly, ty vytopené firmy určitě neřvaly blahem.
A to poslední, co chci, je dohadovat se na MRKu.
Ovšem za názorem, že předseda spolku (místní organizace) nenadělá s ochranou vod celkem nic podstatného, si stojím. Předseda může tak maximálně hasit ty průšvihy, které ovšem nezpůsobil.
N Bachy - ® Čt 19.7.2018 11:56:09
FockeWulf >> za trest. Jen hraji je narozdíl od něj inteligentní a charakterní chlap.

[ Vstoupit do diskuse - 205 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAkční ceny Daiwa | SLEVY až -30%

Za 599
Využijte akčních cen na vybrané produkty Daiwa. Vyberte si naviják nebo prut a ušetřete až 30 %.

akce, rybareniSensas akční kbelík s krmením | UŠETŘITE 50%

Za 489
Skvělý akční balíček v podobě kbelíku plného krmení a dárkem navíc za skvělou akční cenu. Kbelík obsahuje: 1x Kbelík Club 15L + Víko, 4x krmítkovou směs 3000 Carpes (kapr) 1 kg, 1x Posilovač do krmení, Frutix (ovoce) 300 g. 1x Kšiltovka Sensas

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Vykradená garáž vPardubicích

Ahoj všem
v srpnu mě byla vykradena garáž v Pardubicích známým feťákem . Přišel jsem o všechny věci na ryby. Nový člun Mirovia Pro Aluminium 330x162x43 cm, ryb. lehátko, sedačka, 3xsumcové...

Nalezené pruty

Ahoj, našel jsem u Labe mezi Kostelcem nad Labem a Mlékojedy rybářské vybavení. Pokud mi majitel pošle své telefonní číslo a správně svou výbavu popíše, vercajk mu dodám. Díky

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
FISHING INVEST FISHING INVEST

Rybářský e-shop zaměřený pro kapraře a hodnocený jako nejlepší kaprařská speciálka. Nabízíme to nejlepší ze světové kaprařiny.Veškeré...