MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Řeky jsou dál na hraně sucha, rybáři i ochranáři se bojí hromadných úhynů

Kategorie: Všeobecné

Pokračující sucho, které v nejohroženějších oblastech Olomouckého kraje nezažehnaly ani deště z posledních dnů, alarmuje rybáře i ochranáře přírody. Situace na některých řekách a říčkách je podle nich kritická, a pokud to tak půjde dál, hrozí rybám i dalším živočichům, kteří v nich žijí, brzy hromadný úhyn.
Zdroj: https://olomouc.idnes.cz/olomoucky-kraj-reky-sucho-​rybari-ochranari-hrozba-uhyny-peg-/olomouc-zpravy.a​spx?c=A180710_413622_olomouc-zpravy_stk#utm_source=​rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_cont​ent=main

 

Miraryb - ®, 16.7.2018

Diskuse k bleskovce

N Tom - Tuk - ® Pá 27.7.2018 1:49:58
wlcakk >>

Není to blbý dotaz, je to dotaz velice rozumný - význam to celé má pro firmy co realizují jakoby protipov. opatření. = výdělek ihned a následně výdělek za udržovačky, nutné dodělky, oprávky atd...

Není důležité, že 17 leté děti z Vodňan a z dospělců všichní kdo vědět chtí vědí, že za tyto peníze by bylo možno snadno a jednou provždy zadržet vodu v krajině a hlavně zpomalit odtok vody z krajiny = do budoucna (do 10 roků???) zcela zamezit nesmyslným megarychlým fofrpovodním....chjo! A hlavně - idiotská zemědělskodotační politika znemožňuje postih VLASTNÍKŮ PŮDY (úmysně nepíši zemědělců, protože ti sráči, kteři to dělají se zemědělci nemají společné vůbec nic...) beztrestně likvidujících ornou půdu splachy nedostatečným/žádným ohledem při obrobě půdy vzhledem ke splachům... A vůbec! Dobře se ptáš!

T.
N Pitrys2 - ® Čt 26.7.2018 18:57:26
Nick "nofish" již ignoruje tuto diskuzi, tak jsem nemohl zareagovat na jeho požadavek o zveřejnění termínu vysílání pořadu ze série "Nedej se" o zpackané "humanizaci" řeky Ostravice. Takže pro ostatní, kteří by měli zájem tento pořad shlédnout - vysílaný by měl být 21.10.2018. Pokud by došlo ke změně, včas to upřesním.
N FockeWulf - ® Čt 19.7.2018 15:45:55
kakr >> Píšeš, že jsi rentier, tak co tu žebráš u Babiše? Jediné co jste tu vy dva zavlekli jsou osobní útoky, nic jiného jste do diskuze nepřidali, tak zajeď i se svou zlobou domů. Negativních zneuznaných jedinců je všude dost.
N kakr - ® Čt 19.7.2018 15:26:13
FockeWulf >>
Jestli tvoříš podobně jako tu kecáš, tak mě Babiš asi ten slíbenej litr nepřidá:-))
N Bachy - ® Čt 19.7.2018 15:19:42
FockeWulf >> upozorňovat na problémy je někdy lepší veřejně. Dál je to taky otázka kdo by to uměl a hlavně chtěl dělat líp. Dneska se řeší přes internet skoro všechno. Ono kdyby měl někdo pořádnou konkrétní koncepci co a jak by se dalo dělat líp, mohl by získat podporu i na internetu. Mohl by se zapojit třeba i v takové diskuzi, jako je tato. Tedy jako zbytečné bych to neviděl.
N FockeWulf - ® Čt 19.7.2018 13:45:15
petrikveprik >> No jo, aparátčíci....Jdu raději zas něco tvořit, to má smysl než si tu dopisovat s důchodcem.
N FockeWulf - ® Čt 19.7.2018 13:43:53
hraji >> Hraji, opatrně s tím nevěděním, už mi začínáš jít krkem s tou svou uvědomělostí a povýšeným jednáním v diskuzích. Jak se chová státní správa k rybářům je výsledek práce SVAZU - spolku k ní. To znamená, zvykli si, že si mohou všecho dovolit a vy jim v tom statečně nahráváte svou neprofesionalitou.
N FockeWulf - ® Čt 19.7.2018 13:39:19
Pánové, jim i ty hraběcí rady zbytečné dávat. Opakuji, co jsme si zvolili, to tam je.
N Bachy - ® Čt 19.7.2018 12:35:32
hraji >> s posledním odstavcem bohužel nemohu souhlasit. Zástupce zájmů takové velké skupiny lidí a přímo hospodařící na "svém" přiděleném revíru přece nemůže nechat chcípnout řeku. Měl by za "svůj" revír bojovat na všech úrovních a minimálně informovat členy o postupu věci. Na naše stránky se radši ani nedívej.
N petrikveprik - ® Čt 19.7.2018 12:28:15
FockeWulf >> no vidíš - však jsem to psal, že už jen chybí dodat argument že nechodíš ztrácet čas schůzováním. No a je to tady....:-)))
N hraji - ® Čt 19.7.2018 12:08:53
FockeWulf >> víš, když ono se to od klávesnice tak dobře radí. A představ si, že jednáme i s ČIŽP kvůli ochraně vod, na ty jsi zapomněl.
Nemám zájem se s nikým hádat, ale promiň, ty jsi obyčejný internetový křikloun, který o tom, jak v reálu funguje státní správa ve vztahu k rybářům, neví zhola nic. To, co píšeš, jsou takzvané hraběcí rady. Když ti decision makera změní čtyřikrát během jednoho funkčního období předsedy svazu, tak co asi tak vyjednáš, když každý z nich vidí problematiku jinak? A když je tu pořád to "hlavní zadání" od státu, protipovodňová ochrana?
N hraji - ® Čt 19.7.2018 12:03:32
petrikveprik >> to víš, že předseda svazu jedná i na MZe i na MŽP, vem si jen tu slavnou vyhlášku s hájenými druhy ryb. Již deset let MŽP slibuje, že udělá novelu a vyjme ze seznamu ohrožených druhů ryb mníka a jesena. Deset let jednání a slibů. Výsledek asi znáš. Jednání na MZe o nájmech za používání pozemků kolem revírů. Ministr rozhodl, že žádné nájmy nebudou. Ministr ve funkci skončil, je tam nový ministr, a jak to dopadlo? Zase se platí nájmy za pozemky.
To jsou jen dvě ukázky, jak vypadá jednání s nejvyššími orgány státu o věcech, které se rybaření dotýkají opravdu hodně.
N kakr - ® Čt 19.7.2018 12:00:30
FockeWulf - 19.7.2018 11:53:06 >
Logika , na schůze nechodíš,tak nevolíš.
Co jsme si "zvolili" je z logiky jasné, že jsi se voleb zúčastnil ,nebo v hrdlo lžeš.
Množné číslo s tím nemá nic společného.
N hraji - ® Čt 19.7.2018 11:59:22
Bachy >> Bachy, já nemám ambice rozhodovat a popisovat problémy všech uživatelů revírů. Já píšu na základě svých osobních zkušeností. Nemáme přehradu, problémy s povodněmi na revíru byly, ty vytopené firmy určitě neřvaly blahem.
A to poslední, co chci, je dohadovat se na MRKu.
Ovšem za názorem, že předseda spolku (místní organizace) nenadělá s ochranou vod celkem nic podstatného, si stojím. Předseda může tak maximálně hasit ty průšvihy, které ovšem nezpůsobil.
N Bachy - ® Čt 19.7.2018 11:56:09
FockeWulf >> za trest. Jen hraji je narozdíl od něj inteligentní a charakterní chlap.

[ Vstoupit do diskuse - 205 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniOkuma Distance Surf DS-60 FD | SLEVA 44%

Za 1.499
Kvalitní zpracování vysokokapacitních odhozových kaprových navijáků Distance Surf v kombinaci s jejich extra výhodnou cenou určitě zaujme mnohé rybáře, kteří hledají kvalitní naviják na dlouhé hody. Vysoká kapacita cívky. Náhradní grafitová cívka je součástí balení.

akce, rybareniLucky Echolot Wireless Fish Finder FF718Li 2 in 1

Za 3.725
Echolot s barevným displejem za cenu černobílého. Jako jediní v České republice na našem e-shopu.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Aplikace pro rybáře 2019

Zdravím zainteresované! Dnes byla provedena další aktualizace oblíbené rybářské evidence EvMO2017 a internetové varianty EvMOi. Přidány nové funkce a zlepšena funkcionalita. Programy jsou a budou vždy...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby - Rybáře Rybářské potřeby - Rybáře

Karlovy Vary, Sokolovská 81