MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Povodí Labe se obává komplikací při úpravách řeky

Kategorie: Všeobecné

Povodí Labe se obává komplikací při úpravách řeky

I když je kvůli nízké hladině opět nemožné pro nákladní lodě splouvat Labe, větší problémy přinese správci tohoto vodního toku – státnímu podniku Povodí Labe, budoucí vyhlášení evropsky významné lokality. Informovalo o tom zpravodajství České televize.

Chystané úpravy na řece budou nejspíš podléhat složitějším schvalovacím procesům. Správci řeky teď nově budou muset dopředu všechny práce dávat k posouzení agentuře na ochranu přírody. Teď třeba mohli některé věci dělat pouze na ohlášku. Vždy se bude zkoumat, jestli ta daná práce nemůže ohrozit bobra nebo losos. Právě je totiž bude evropsky významná lokalita více chránit a Povodí Labe si stěžuje, že se tím celý úklid řeky zkomplikuje a vše se prodlouží. Ovšem více než papírování se obávají ztráty času, protože zatím mohou v řece pracovat pět měsíců v roce. Podle informací, které má Povodí Labe, by se tato doba mohla zkrátit na 2,5 měsíce. Největší potíže by nastaly při akutních problémech, jako jsou třeba povodně.

To ale odmítá ministerstvo životního prostředí a tvrdí, že podobné závěry jsou zatím předčasné.
http://www.nase-voda.cz/povodi-labe-se-obava-kompli​kaci-pri-upravach-reky/#more-43658

 

yvana - ®, 25.5.2016

Diskuse k bleskovce

N Honza7 - ® Čt 26.5.2016 16:57:55
Já chci podnikat, stát musí pro moje podnikání vytvořit podmínky, všichni se mi složte na daních abych mohl mít jednoduší start. Já to zkrátka chci a tak to musí být, občane ty máš jediné právo držet hubu. Skvělé seskupení-POVODÍ VLTAVY + REJDAŘI.
Nikoho netrápí, že chybí voda v letních měsících a stává se velmi drahou surovinou.
N sumec 1950 - ® Čt 26.5.2016 14:43:28
Buffalo1969 >> Jo bylo to o penězích.Ještě nezačli,a už hovořili o více než čtyřech miliardách.
N Buffalo1969 - ® Čt 26.5.2016 14:22:29
sumec 1950 >> já bych to taky nesplavňoval, ale evidentně je tahle věc vyřešená a je to jenom o tom jak to udělaat za co nejvíc peněz.
N sumec 1950 - ® Čt 26.5.2016 12:57:38
Buffalo1969 >> To je na delší vypravování.Hlavně bych vůbec nesplavňoval.Zajeď si do Hněvkovic,a zeptej se místních co si o tom myslí.
N Buffalo1969 - ® Čt 26.5.2016 12:08:47
sumec 1950 >> a jak by jsi to vyřešil jinak?
N sumec 1950 - ® St 25.5.2016 13:11:23
Co by se obávali komplikací.Povodí Vltavy s tím taky nemá žádné problémy.Když potřebují snížit vodu k vůli bagrování,tak jí prostě sníží.Nikomu přitom nevadí,že stovky škeblí zůstanou na obnaženém dně Vltavy,přestože patří mezi chráněné živočichy.A nejenom škeble.

[ Vstoupit do diskuse - 6 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniOkuma navijáky Revenger (SLEVA 55%)

Za 339
Univerzální a odolné navijáky od firmy Okuma nyní ve výprodeji. Uplatnění naleznou zejména na menších vodních plochách jako jsou nádrže, rybníky, potoky a říčky. Vhodné na přívlač, plavanou i feeder.


akce, rybareniNový Smáček Drsek menší

Za 10
Zcela nová imitace malé rybičky. Top nástraha na pstruhy a okouny.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o. PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o.

Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se slevami 5 –...