MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Vedra a sucho: Evropa se chystá na nejteplejší léto za 40 let

Kategorie: Všeobecné

Meteorologové očekávají nejteplejší léto za posledních 40 let, zejména západní Evropa se bude potýkat nejen s rekordně vysokými teplotami, ale také s nejrůznějšími vrtochy počasí, které mohou napáchat spoustu škod. Teplé počasí i období sucha by mělo překonat rekord z roku 1976, kdy v Anglii vyschlo několik řek a množství velkých vodních nádrží. Vodní nádrž Cartherall zůstala suchá až do roku 2007.

http://tn.nova.cz/clanek/vedra-a-sucho-evropa-se-ch​ysta-na-nejteplejsi-leto-za-40-let.html

 

LucPav - ®, 10.5.2016

Diskuse k bleskovce

N LaV. - ® Ne 22.5.2016 13:17:58
No Saddáme jak jsi to čoveče poznal... já bych byl raději s menším množstvím "hmotných cetek", ale SVOBODEN a hrd a pyšen na svou nezávislost, ale oni to nejsou ve většině naší spoluobčanííí "štond" pochopit... Na co mi je tisíc cetek a nesmyslů, když jsme tak zregulovaní všemi nesmysly, že už ani regulátoři neví co všechno a jak regulují a potřebují další a další závisláky, kteří jim budou rozebírat která regulace je v rozporu s jinými a proto se "muší" neustále aktualizovat a inoovat a do toho ještě Ty lidi co si vymýšlí, že žádnou regulaci v zájmu "všehomíra" nechtějí....
N Saddám - ® So 21.5.2016 19:28:43
LaV. >> Člověče. Dyť ty bys úplně zvrátil naši uměle a cíleně vyrobenou potravinovou závislost. Ty bys svou doktrínou zabraňovat devastaci našich základních výrobních prostředků. Dobytek, maso,organická hmota.... Fuj. Jak komunistické, jak neevropské.
P.S. Ač léta chemik, původně jsem byl agronom.
N LaV. - ® So 21.5.2016 13:46:50
sázet stromy, ale jen sázet stromy nestačí ja třeba i obnovovat malé plochy mezi obrovskými lány polí s travními pásy úvozové cesty, aleje, remízky a jiné rozčlěňující prvky v krajině naší malé hezké země České ( aby byla takovou jakou ji malovali krajináři v 19.tém století... a vrátit zpátky místo plodin (kukuřice, řepka, ) na spalování pícniny ( vojtěška hluboko koření a váže dusík v půdě ! ), na hory hrách, vikev a krmné plodiny ( směsi ovsa a pelušky apod... ) a ty krmit dobytku, který kromě masa bude produkovat i více organické hmoty, jež se vrátí do půdy hlubokou orbou, aby byla plná života a zbytků dutých stébel a humusu a i díky tomu dokázala do hlubších vrstev vsakovat vodu a ne ji po 5mm dešti po tvrdé slupce těsně pod povrchem posílat do vodotečí ( i s ornicí ) a s ty zanášet zeminou a snižovat tak jejich kapacitu.. pak je dlouho sucho a po větším dešti okamžitě záplavy ( bleskové i velké!!! )
N retrívr - ® St 11.5.2016 21:16:35
computerfish >> Nemyslím, že máš pravdu, ta zpráva je rok stará.Bohužel, myslím , že podle indicií z hor bude velmi pravdivá.
N Vítek - ® St 11.5.2016 20:20:03
sázet stromy
N computerfish - ® St 11.5.2016 12:52:02
Zpráva z TN.NOVA.......Za týden sem hoď od nich druhou, to zase budou předpovídat extrémní deště. Ať se to vyrovná. A nech se vyšetřit.
N marmyš - ® St 11.5.2016 5:22:10
Přežili jsme dvě "stoleté" zimy,přežijem i stoleté vedro:-)
N Honza7 - ® Út 10.5.2016 22:27:28
V případě, že vyjde uvedená předpověď, tak kroky k nápravě které předvádějí POVODÍ v ČR jsou nevhodné a neřeší z dlouhodobého hlediska nedostatek vody v období sucha. Je zapotřebí se snažit vodu už zadržovat v místě dopadu a zpomalovat její odtok. Tohle je jediná šance jak udržet vodu v krajině na celém území.
Stavby velkých VD mají smysl pouze v dostatečném zásobování pitnou vodou. Brát velká VD jako řešení rozmarů matky přírody se ukazuje jako nedostatečné řešení, které z dlouhodobého hlediska je komplikovanější, finančně dražší a nedokáže pokrýt nedostatek vody na celém území ČR. Bohužel velká VD jsou úzce spjatá s beton lobby a výrobou elektrické energie. Výroba energie má přímý vliv i na manipulační řád. Bohužel ten pak nebere ohledy na potřeby vodních živočichů, ale je podřízen potřebám byznysu.
Udržet nejen povrchovou, ale i podzemní vodu v dostatečné míře bude v blízké budoucnosti jeden z našich největších problémů.

[ Vstoupit do diskuse - 8 reakcí ]