MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Kdo uklidí nepořádek v korytu řeky, který vytváří bezdomovci?

Kategorie: Všeobecné

Chrudim - V nedávné minulosti se ve městě konaly pravidelně akce, jež měly místním Technickým službám (TS) ulehčit život. Sbíraly se odpadky a uklízel nepořádek. Dnes se už nic takového neděje a vše je tak na podřízených ředitele TS Zdeňka Koláře. Ti by ale mnohdy potřebovali horolezecké vybavení.

Známý parčík u kruhové křižovatky Na Bídě je místem, kde se pravidelně scházejí bezdomovci. Jeden z nich zde loni v zimě zaplatil životem, ale jeho kumpáni tady stále tráví své volné dny, popíjejí levné víno z kartonů a probírají u darovaných potravin otázky bytí i nebytí. S odpadem, který vyprodukují, si hlavu nelámou. Co se jim nehodí, nebo již dosloužilo, putuje přes zábradlí do koryta řeky.

Samotná řeka je ve správě Povodí Labe, a to by se také mělo starat o čistotu koryta. Stačí však vzpomenout na spory, které radnice vede o zanesený náhon v Parku Střelnice a je jasné, že kvůli odpadkům se nikdo ze zodpovědných pracovníků do Chrudimi nepožene. Nezbývá tak, než motivovat Technické služby Chrudim, aby občas využily horolezeckého vybavení a nepořádek v samotném centru města uklidily.

http://chrudimskenoviny.cz/kategorie/zpravy/kdo-ukl​idi-neporadek-v-korytu-reky-ktery-jen-par-metru-od-​budovy-komercni-banky-vyt

 

MAXXSKATER - ®, 29.2.2016

Diskuse k bleskovce

N Piškothonza - ® Po 29.2.2016 18:22:36
sven >> jediný za co je chválim,že ráno jsou na přechodech u škol...což by zvládli důchodci v oranžovejch vestách brigádně...MP je jinak sebranka na plnění obecní kasy...
N sven - ® Po 29.2.2016 18:15:25
Piškothonza >> přesně jak píšeš... To je instance úplně na ho....., leda na buzerování normálních lidí..
Není to jen o vandrácích.... Před časem nějaký dobytek vysypal dva černé pytle + hromadu volného odpadu kousek od našeho rybníka do škarpy, ovšem už v katastru sousední obce.. Nelenil jsem a a udělal průzkum... z kvanta vyhozených účtenek z kasy bylo jednoznačně jasné, že to bylo z jednoho místního obchodu. Nahlásil jsem to měštákům a co bys řekl...... ?
Vys.ali se na to... Po čase jsem se od jednoho z nich mezi řečí dověděl, že mají instrukce, po kom mají jít a koho nechat na pokoji, bo z něj má obec daně......
N MAXXSKATER - ® Po 29.2.2016 18:07:53
Maxi Sob >> Tam za letním kinem to mají částečně na svědomí rybáři, že tam dělají bordel, ale tady jsou fakt nevinně. :-) Je to přesně tak, jak říkáš, chytat se tam nedá. Občas tam nahodím splávek, když jdu městem někam dál na ryby, ale nic extra se tam chytit nedá, je tam hluk, malá hloubka a bordel.
N Maxi Sob - ® Po 29.2.2016 18:06:22
MAXXSKATER >> Sem a dělám si z toho prču protože se hodně svádí na rybáře ale tady je to fakt bezpředmětný tam se snad ani lovit nedá.Jo hele možná spolu pojedeme na vejlet :-))
N Piškothonza - ® Po 29.2.2016 18:03:38
sven >> městská policie,je jen pro buzeraci slušnej občanů...z vandráků nedostanou peníze za pokuty,tak je přehlížej....před naší firmou hnízdí banda bezdomoveckej fetek s agresívníma čoklama,kteří napadaj naše zaměstnance...odpověd generála MP je,že s tím nelze nic dělat,že jsou odněkud z moravy,nebo z které perdele a nemají trvalé bydliště,jsou nepostižitelní a oni nemůžou nic dělat...nevim na co teda MP máme,asi na měření rychlosti na 30ce...
N MAXXSKATER - ® Po 29.2.2016 18:00:20
Maxi Sob >> Pokud jsi z Miřetic u Hlinska, tak bys to tam mohl i znát. :-) Kromě bezdomovců to tam dělají i jistí nepřizpůsobiví, hned vedle je totiž u putyka. Obzvlášť po připsání podpory na účet je tam celkem živo. =)
N Maxi Sob - ® Po 29.2.2016 17:26:11
MAXXSKATER >> No a proto tam múžou bejt a dělat bordel a vono se to svádí na občany bez domova:-)))
N otoš - ® Po 29.2.2016 17:23:10
...nepořádek by mělo odstranit na své náklady město...
N MAXXSKATER - ® Po 29.2.2016 17:19:15
Maxi Sob >> =) To je jedna z mála vod, které znám, kde se kapři nevysazují. Dávají se na tento revír až níže, odkud se sem nahoru kvůli splavům a dalším vodním překážkám nedostanou. Nějaký se tam objeví jenom výjimečně, když to při veliké vodě vypláchne nějaký chovný rybník nad Chrudimí.
N Maxi Sob - ® Po 29.2.2016 17:12:20
MAXXSKATER >> To nevadí podle některých jsou kapraří fšude :-)))
N MAXXSKATER - ® Po 29.2.2016 17:09:42
Maxi Sob >> :-) Je tam vody sotva nad kotníky, co se týká ryb, tak tam jsou tak tloušti a proudníci.
N nadrazak - ® Po 29.2.2016 15:30:01
MAXXSKATER - >> Nejlíp bude se neptat vzít igel. pytel a vyrazit.
N roman - ® Po 29.2.2016 15:04:01
Knapík >> nebo MP ...??
N Maxi Sob - ® Po 29.2.2016 15:03:14
Twl a není po bivakujících kaprařích? Jak by se tu mohl někdo třeba domnívat :-)))
N Knapík - ® Po 29.2.2016 14:59:33
Nu co, měla by zasáhnout RS - očividně tam někdo táboří a to v místech, kde to není dovoleno, ve spolupráci s policií přesídlit obyvatele do nějakého kempu, kde se za stanování platí.
Ale tato varianta není reálná :(
N sven - ® Po 29.2.2016 14:31:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Odpověd je zcela nabíledni.
Nepořádek uklidí na své náklady majitel pozemku, který nekonal a o svůj pozemek řádně nedbal.
Na pomoc by měla přispěchat i městská policie, která místo účelu pro který byla původně ustanovena, si hrála na kriminálku, dopravku, URNU nebo výběrčího obecní pokladny...
N já 2 - ® Po 29.2.2016 14:30:54
Chtěl bych se zeptat, pokud z vlastní iniciativy zorganizuji úklid podél vody, můžu požadovat, aby mi netříditelné, ale malé odpadky vzali na sběrném dvoře?

[ Vstoupit do diskuse - 17 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniMS-Range Econ Feeder MH - 360cm

Za 2599
Velmi kvalitní feederový prut z vysoce komprimovaného uhlíku se štíhlým blankem. Korková rukojeť je zčásti opatřena protiskluzovým materiálem EVA.


akce, rybareniPrologic Hrazdy New Green (SLEVA 63%)

Za 989
Kvalitní hrazdy od firmy Prologic. Šířka hrazd 46,5cm. Délka vidliček 60cm – 90cm. Nyní za neuvěřitelnou cenu.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Kaprňák - rybářské potřeby Petr Havlíček Kaprňák - rybářské potřeby Petr Havlíček

Kutná Hora, Na Spravedlnosti 134