MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Novela prováděcí vyhlášky k zákonu o rybářství

Kategorie: Všeobecné

Protože nikdo nereagoval v plkárně, tak znovu, vy rybáři, co se pořád hádáte co by mělo a jak by mělo. Teď to můžete uplatnit v rámci připomínkového řízení jako občanská veřejnost.

Ministerstvo zemědělství připravuje novelu vyhlášky k zákonu o rybářství, seznámit se s ní může veřejnost na stránkách vlády na adrese: https://apps.odok.cz/kpl-detail?pid=KORNA4SDCZ4N, která je veřejně přístupná všem.

Mj. zvyšuje se míra kapra na 40 cm a bude se konečně chránit i okoun.

Tak se snažte.

 

Turňa - ®, 7.12.2015

Diskuse k bleskovce

N Willow - ® Út 8.12.2015 7:29:43
Mrknato >> To není sebebičování,pro mne zcela normální chování.Stejně se najde dost rybářů kteří rybu,která má má míru vezmou,nedělám si iluze.Ale spoustě lidí jsem vysvětlil a dopomohl chytat duháky a siveny,tlouště vždy brát a nekoukat na velikost.Dosypávat rybu do vody,jen aby měla oběh jako bankovka je blbost a vyhazování peněz,třeba ostroretek je více než lipanů a při výtěru Po vyžere hejno ostrých trdliště nadoraz,takže špatný zásah hospodáře do původní obsádky ryb.Doplňovat se má z původních druhů,přes líheň ,nebo aspoň stejné vody.Kolowrat ,který nahrazuje Po do toho experimentu taky nepatří,díky své žravosti a dokonalému odrybnění původních druhů v malých velikostech.Je čas výročních schůzí a nekonečného vysvětlování,proč,co a jak dělat a ne jen sypat pd a si.
N Mrknato - ® Út 8.12.2015 6:56:06
Willow >> Mně se tohle sebebičování hrozně líbí..... Vždy platilo, platí a platit bude, že kdo si chce vzít velkou rybu, normální rybu, nebo podmírouvou rybu tak si ji vzal, bere, nebo bude brát.

To, co se mění je problém s vodou, řekami jako takovými, chemismy a s tím rybáři a tím míň svaz něco udělá. Co může udělat je:
1) vrátit revír, z důvodu §4 zákona, jelikož " 2. zaniknou-li podmínky pro chov anebo podmínky podporující život ryb v rybářském revíru,"

2) Vysazovat ty druhy a v ekonomické velikosti, které lze levně doplňovat pro potřeby členi, nebo

3) nadělat přes noc belík BPVRP, či novel vyhlášek ........
N venybit - ® Po 7.12.2015 23:17:59
fotojakes >> Jo je nás víc. Já dělám Karasy a Líny. V rybníku děláme Okouny plotice ,nějaké kapry, líny ,no je tam asi uplně všechno . Berem si ze sádek zadarmo drobot. Rybičky 2-5cm co zbude v kanále po vypuštění . Okouni to vyselektujou a pořádně se nažerou, ale dost toho doroste je to taková všehochut. Zrovna na konci léta se mě vykulilo pár set karasů doma v jezírku. A v rybníku se v létě vaří voda potěrem. Také Okouni rostou za dva tři roky má 35-40cm . Chytají je o závodech děti a světe div se ještě ani jeden nechcípnul. :)
N fotojakes - ® Po 7.12.2015 22:49:20
venybit >> nemáš to tam náhodou s někým dalším, jednoho louňáka znám, dělá barevku a nějakou droboť?
N FRANK71 - ® Po 7.12.2015 22:36:29
LosPafkos >> občas jsme si s kámoši udělali plotice na ohni. Víš že já moc ryby nejím, ale z háfnu jsem ryby jedl a jsem zdraví.:-))
N LosPafkos - ® Po 7.12.2015 22:33:29
FRANK71 >> neříkej,že jsi před 30-35 lety sežral tlouště z Rokytky :-)))
N venybit - ® Po 7.12.2015 22:32:01
fotojakes >> Ne jen ty dvě co patří městu . Konečně je budou bagrovat, 20let o to usiluju ,ale dokud se hráz neprotrhla tak se nic nedělo. Tak nějak dnes vypadá správa vodních ploch. Které vlastní obce a města. Tím hůř když nejsou součástí ČRS. Pak se divěj , že to vypadá v republice tak jak vypadá. Ten rybník od lesů chci také, ale zatím je v ochrané lhůtě po vybagrování .
N FRANK71 - ® Po 7.12.2015 22:31:49
LosPafkos >> Řeknu ti to takhle. Všude byl bordel, bylo to zarostlí a voda byla špinavější. Paradoxně tam bylo, ale více ryb. Což mně jako rybáři a dříve pytlákovi vyhovovalo.:-)
N LosPafkos - ® Po 7.12.2015 22:27:23
FRANK71 >> to vím a chceš mě přesvědčit,že to tenkrát bylo lepší,hezčí,prospěšnější,čistší ? :-)
N RST - ® Po 7.12.2015 22:25:18
Barbusek >> JJ hezky jsme to tu zahnojili:-(
N venybit - ® Po 7.12.2015 22:25:13
S&F - pescador >> " v podstatě je to jako když lovec zmáčne nebo nezmáčne spoušť.To za prvé." To je pravda, problém je v tom když je těch lovců moc a mají povolení zastřelit všechno k tomu ještě večný hlad. "Za druhé - když chce někdo proti něčemu bojovat a chtít změny tak nech nediskutuje o těchto věcech zde na MRKu a obrátí se na místa kde lze tohle sémě zasít". Proč by nemohl o tom diskutovat na MRKU ? Máš snad nějaký patent na diskutování? Nebo výhradní právo? A jak víš ,že už se dávno na patřičná místa neobrátil? Co napíšeš čistá demagogie máš na to asi nějaký talent . Ještě že mám demagogi rád, mám spoustu času a baví mne jak by pro své přesvědčení snad i zabijeli ,je s váma sranda.
N fotojakes - ® Po 7.12.2015 22:24:43
venybit >> tak to jo :-) Všech těch pět louží co tam patří městu a lesům?

[ Vstoupit do diskuse - 112 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniMikronymfy 2,5cm + jigovka Zdarma

Za 9
Akce ke každé zakoupené nymfě nyní jigová hlavička ZDARMA


akce, rybareniKorda Zig rig box

Plastový box s pěnovými zásobníky na hotové návazce pro lov ze sloupce nebo z hladiny. Součástí boxu jsou 4 zásobníky z EVA pěny, na kterých můžete bez problémů skladovat velké množství hotových návazců pro lov ze sloupce, z hladiny, ale i koncových montáží.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK ALBA tour s.r.o. CK ALBA tour s.r.o.

Naše cestovní kancelář je zaměřená především na sportovní rybáře, kterým chceme dopřát možnost rybařit na špičkových evropských i světových...