MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

V Máchově jezeře se zabydlel bolen

Kategorie: Všeobecné

V Máchově jezeře se zabydlel bolen

Doksy - Po štikách a candátech se rybí obsádka v Máchově jezeře v říjnu rozrostla o další dravou rybu. Pod dohledem Obecně prospěšné společnosti Máchovo jezero (OPS) byl do vody vysazen bolen dravý. „Tato ryba v mládí přijímá plankton jako ostatní kaprovité ryby, záhy však přechází na drobné rybky a v dospělosti se živí výhradně dravě. Ve třetím roce života má již kolem 40 cm délky a ve stádiu dospělosti dorůstá poměrně velkých rozměrů 80 až 90 cm. Bolen je jediná dravá kaprovitá ryba žijící v našich vodách," upozorňuje ředitel OPS Jiří Holub a dodává: „Bolen je znám svým aktivním způsobem lovu v horní části vodního sloupce a tím vhodně doplňuje ostatní dravé ryby. Takto je pokryto celé spektrum plevelných ryb a nedochází k jejich přemnožování, což je naším cílem na Máchově jezeře."
http://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/kratce-v-​machaci-se-zabydleli-boleni-policie-resi-kradez-sta​rozitnosti-20151020.html

 

yvana - ®, 21.10.2015

Diskuse k bleskovce

N praprd - ® Ne 25.10.2015 0:31:48
yvana >>


Bolen opravdu obohatil uz kde jakou vodu. Vsude jsou z nej nadseni.


http://
www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=39287
N Šína - ® St 21.10.2015 14:02:02
Jo tak to je dobrá věc jen tak dál a i s jinými druhy.
N Honza7 - ® St 21.10.2015 12:53:49
Uvedený počin plně schvaluji. Je vidět, že v některých organizacích to funguje a myslí racionálně. Bez dravých ryb to v nádržích opravdu nejde. Vyvážená skladba rybích druhů v nádrži je záruka zdravých ryb i výrazně větší šance na čistou vodu v nádrži v letních měsících.

[ Vstoupit do diskuse - 3 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Zemřel Josef Janošík

Za nás vsetínské si dovoluji oznámit, že nás ve věku 70 let opustil dlouholetý porybný, který nás, co by pytlačící děcka, často a vytrvale odháněl od vody.

S postupem doby se tento...

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniÚžasná stolička k vodě!!!

Skládací rybářská stolička, ušitá z pevného impregnovaného materiálu. Velmi skladná a velice vhodná pro snadný transport.


akce, rybareniVýprodej praků FOX!

Za 399
Výprodej perfektně zpracovaných praků Fox s krytem rukojeti. Dostupný ve třech verzích.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen