MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Kvalita vody v Labi se zlepšuje, stále ji ale zatěžují hnojiva

Kategorie: Všeobecné

Kvalita vody v Labi se za posledních 25 let výrazně zlepšila, značnou ekologickou zátěž ale stále představují zemědělská hnojiva. Po dnešním zasedání Mezinárodní komise pro ochranu Labe to řekl v Drážďanech její předseda Helge Wendenburg.

Podle Wendenburga žije nyní v řece přes sto druhů ryb, které v ní před 25 lety nebyly. "Chemické složení Labe se zlepšilo díky odstranění starých ekologických zátěží a omezení vypouštění odpadních vod," řekl Wendenburg. "Stále ale dochází k velkému zatížení Labe hnojivy, která nakonec končí v moři," dodal.
http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kvalita-v​ody-v-labi-se-zlepsuje-stale-ji-ale-zatezuji-hnojiv​a

 

yvana - ®, 10.10.2015

Diskuse k bleskovce

N rover - ® Ne 11.10.2015 23:10:13
Chemické složení, ...jak uvažujeme, tak i konáme, resp. podobně vypadá výsledek toho našeho dlouhodobého snažení ku prospěchu "NÁS" přírody. Zase PLK za všechny peníze, ...to chemické složení vody v zátěži národního rybolovu, potažmo v tomto konkrétním pseudorevíru.
N Chosé 2 - ® Ne 11.10.2015 16:36:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
yvana >> Občas nám do toho Labe pošlou nějaké svinstvo i v dnešní době např. Poděbradka, ale čistota vody opticky je opravdu už o lével dále. I když nedávno v Ústí jsem si při vláčce všimnul ústící stoky do řeky s vodou měděné barvy. Kupodivu jsem se tam nesetkal s příslušníky podobné etnické skupiny, ale vydržel jsem tam tahat obstojné okouny 30+ i přes zápach, který se v tom místě linul.

No jak to máme s hnojivy? Když vidím sklizené, po zorání uvláčené pole, posypané bilým práškem, tak kde to asi může letos po zcela náhodném dešti asi skončit. Měl by konat také nějaký dozorový orgán v terénu bdící i nad našimi zemědělci. Ten by měl konat nejen na papíře, ošoupaných zadcích a loktů z kancelářských křesel, ničící si zrak když zrovna nespí čučením do tabulek v počítači :-(
N arnošt - ® Ne 11.10.2015 8:46:30
yvana >> Hlavně se nic tolik neřešilo jako dneska... :-)
N SallySalic - ® Ne 11.10.2015 7:38:03
Zdar
Když sem byl malý pamatuji si Labe v Polabí jako hnědou,špinavou,plnou bordelu,smrdici a bez známek života tekoucí stoku.Nenapadlo by nás něco z ni jist nebo se v letních měsících koupat...
Dnes už je vše jinak..nejednou jsme se již letos v řece koupaly..pod hladivou se prohání hejna rybek které pronásleduje nejeden dravec.Ryby z řeky už nesmrdi..Neříkám ze je to horskej potok ale zlepšení uzcite je)
N yvana - ® Ne 11.10.2015 6:38:14
arnošt >> Před 30 lety byla hlavně cítit voda,stačilo chytat okolo Neratovic.Vidíš dnešní děti by se v tom asi těžko kuoupali,asi jsme byli víc odolný:-)
N arnošt - ® Ne 11.10.2015 6:24:58
Je to tak.Dát si před 30ti lety v Labi chyceného cejna nebo okouna byla docela loterie.A že jich člověk pár na másle a na kmíně měl... :-)
Dneska už je to vidět i cítit,že se věci pohly k lepšímu.

[ Vstoupit do diskuse - 6 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNash ball maker 60mm

Za 458
Nový geniální výrobek od firmy Kevin Nash bude mít velký přínos pro váš rybolov. Jednoduché kompaktní zařízení, které vám vyrobí dokonale kulaté koule methodmixu, nebo krmítkové směsi či vlhčených pelet.


akce, rybareniKorda Zig rig box

Plastový box s pěnovými zásobníky na hotové návazce pro lov ze sloupce nebo z hladiny. Součástí boxu jsou 4 zásobníky z EVA pěny, na kterých můžete bez problémů skladovat velké množství hotových návazců pro lov ze sloupce, z hladiny, ale i koncových montáží.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
InRybareni.cz InRybareni.cz

Rybářský obchod InRybaření.cz nabízí prvotřídní zboží nejvyšší kvality, seriózní jednání a vstřícnost. V našem internetovém obchodě...