MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Past na rybáře. Přepadovky

Kategorie: Všeobecné

Strážní poslouchají od rybářů stále tytéž výmluvy. Proto jsou nekompromisní a trestají vše.

http://www.sedmicka.cz/chomutov-jirkov-litvinov-mos​t/clanek?id=199292

 

Martin M. - ®, 1.8.2010

Diskuse k bleskovce

N SOPTIK 52 - ® Čt 5.8.2010 18:08:30
George >> ahoj,jak tak o tom přemýšlím,tak by v současném dění nebylo na škodu ,označit vezírky pro kteroukoliv dobu.Na tom přeci nic není,pokud si jsem vědom,že mám vše v pořádku,označit svůj vezírek a tím se i hlásit k němu.Jen je podle mě problém,přijít na to,čím a jak to označit,aby to bylo malinko trvalé.To zanamená použití vhodného materialu,který to vše vydrží.Jak vedro,déšť a i mráz.Víš o něčem vhodném,poraď.
N Trn - ® Út 3.8.2010 0:18:31
A opět linčovat RS!!!
S Jituščiného popisu není jasné zda postižený jeden rybář lovil či ne.
A nemějte nás za blbce :-). Má-li někdo zapsaný tři dny dopředu, klidně může zapisovat ulovené ryby zpětně!
Jen houšť Pane BUCHA a nekompromisně
N George - ® Po 2.8.2010 15:12:45
.... kromě míry strážní kontrolují, i jestli mají rybáři síťku, v níž úlovky drží, správně označenou... Tedy ergo kladívko, pokud RS kontroluje označení vezírku v průběhu lovu, nic jsem neporušil a RS si nabíhá na překročení svých pravomocí. Pokud RS kontroluje označení vezírku po skončení lovu a ten je neoznačen, porušuje rybář BP. A dál to je jen o slovíčkách....
Např. kdy skončil lov pro rybáře chytajícího na revíru s 24ti hod. nonstop rybolovem. Hypoteticky - mám chatu, karavan přímo u vody, jsem na nonstop revíru s řádně zapisovanou docházkou, den po dni, 5 dní v kuse a přechovávám ve vezírku ulovenou rybu, zapsanou první den lovu....
N Turňa - ® Po 2.8.2010 8:49:57
George >> Vyhledal jsi to sice dobře, ale pro jiný případ než je lov.
Označit vezírek štítkem se jménem a adresou jsi povinen jen tehdy, jestliže ulovené ryby chceš ponechat ve vezírku I PO SKONČENÍ LOVU.
Tedy ergo kladívko, když lovím, nemusím mít nic označeno a pan g...ák si může udělat puntík na své řiťce.
N dave - ® Po 2.8.2010 8:36:28
Spíš mě není jasné jestli nepřekročila RS pravomoce tím že dala tomu mladíkovi zápis za to že si zapsal příchody až do něděle s nějakou doměnkou že si ryby zapisují jinam,kam asi?Pokud by si je brali na černo nebudou je psát vůbec.
N George - ® Po 2.8.2010 8:09:39
Bližší podmínky výkonu ryb. práva na revírech ČRS - § 13 odstavec 9 zákona č. 99/2004 Sb.
VIII. Uchovávání ulovených ryb
.... Pokud jsou ryby uchovávány ve vezírku nebo jiném zařízení k uchovávání ryb i po skončení lovu, je osoba provádějící lov povinna označit vezírek nebo jiné zařízení k uchovávání ryb štítkem se svým jménem a adresou.
- http://www.rybsvaz.cz/?page=legislativa/rybarsky_ra​d_2010
N Petrson - ® Po 2.8.2010 6:04:30
kam!kaze >>
Ve vyhlášce jsem k tomu našel toto:

"§ 14
Povolené způsoby lovu, povolené technické prostředky k lovu a způsob jejich užití v rybářském revíru:
(3) Na uchovávání a usmrcování ulovených živých ryb se vztahuje zvláštní právní předpis."
---
Toť vše; že by tvůrci měli aspoň minimum slušnosti a předpis odkázali (když ho z nějakého důvodu vyhláška nemohla zopakovat...), to je asi nenapadlo. Zřejmě půjde o nějaké ustanovení zákona 114, které RS pochopitelně nemůže vymáhat (není-li součástí BP).

Příloha 7 dále uvádí vezírek, jako jeden z povolených prostředků, o nějakém označení majitele však ani zmínka.
V aktuální podobě celého zákona ani vyhlášky tak každopádně není uvedeno vůbec nic o povinnosti mít označen svůj vezírek.
Prošel jsem taky soupis revírů S-Č kraje. Příloha 7 zmiňuje rovněž možnost specifikovat užívání povolených prostředků dál formou BP, ovšem žádná z nich - opakuji žádná BP na MP revírech SČÚS - nepřikazuje mít označený vezírek ani na jedné vodě, spadající pod společný rybolov ČRS.

A nějaké udělování bodů - to už si zřejmě pan gestapák hraje na pionýrský tábor. Zjevná pitomost, která nemá s legislativním ukotvením vůbec nic společného. Použití ale ještě nemusí znamenat, že RS překračuje své pravomoci (když dejme tomu povolenku odebírá až za třetí přestupek v řadě, který dle normativů k odebrání postačí sám).

Za to je téměř jisté, že autorovi článku v sedmičce, aniž by chtěl či snad o tom věděl, zadařilo se podat nebývale ucelené svědectví, kterak pan gestapák překračuje pravomoci RS a Úřední osoby, vymáháním označení na vezírech.
Takto atakovaným lovcům nelze než doporučit, aby si nechali od RS ukázat v normách toto nařízení (k čemuž je povinován, zákoník by pak měl mít u sebe) a vysvětlil, oč kráčí. Pokud by přes absenci normy v legislativě RS trval na postihu či exekuci, nezbývá než urychleně volat 158 a dotyčného nahlásit za porušování pravomocí Úřední osoby.
Připomínám, že vymáhat dodržování paragrafů jiných zákonů, než 99 (a jeho prov. vyhlášky) RS není oprávněna, natož postihovat jejich překročení. To může na místě činit jen policie, tuším ovšem i policie městská (po rozšíření pravomocí).

Pokud článek nepopisoval vymáhání jakési domobranecké partizánské buly, na loužích místního významu (kde jsem BP pravda už nestudoval:)), řekl bych, že pan gestapák by měl být hezky popořádku pronto zbaven placky.
N kam!kaze - ® Po 2.8.2010 3:12:44
Podepsaný vezírek?Kde je tento pžadavk uveden v RŘ?Co to je za novinku?
N Pellon - ® Po 2.8.2010 2:34:24
ja jsem byl na soukromem reviru (tajne) kde jsou stejne pravidla jako na na svazovce ale nikdo tam nevidel kontrolu tak tri roky (krome obcasneho vyletu policistu) kteri hlidaji chranenou krajinou oblast... pred kontrolou byl rybnik plnej rybaru... po kontrole bylo videt baleni, a presouvani vetsiny zpet do civilizace a sebranejch not bylo spousta ...
N P!F - ® Po 2.8.2010 2:19:44
seredan >> ked beries ako priklad to ze zoberies 10 podmierecnych kaprov, preco si myslis ze ja to pisem ako konkretnu udalost? Uplne staci ze si niekto vrazi rybu do sietky ktoru hodi niekam bokom a zoberie jednu navyse... Lebo je pazravy parchant ktory chodi na ryby kvoli zisku a nie kvoli tomu ako 99% ludi tu... Napad s menovkou na sietke mi prisiel super na obmedzenie takychto kretemov, bohuzial ako som sa nad tym zamyslel jedine koho to ovplyvni budu normalny ludia - ako priklad ten somar ako ja co je senilny a tu sietku si zabudne podpisat. Skratka mna nenapada ine riesenie ako drasticky obmedzit povolene mnozstvo zobratych ryb v kombinacii s profi rybarskou strazou.
N SOPTIK 52 - ® Ne 1.8.2010 17:17:14
příznám se,že jsem to také něvěděl o tom označování vezírku,ale opodstatnění to má,to musím uznat.Pokud se mezi nás dostává stále vice těch vyčuránků,tak je potřeba se bránit zdokonalováním znění RŘ
N lubpro - ® Ne 1.8.2010 16:25:55
Pokud jsou ryby uchovávány ve vezírku nebo jiném zařízení k uchovávání ryb i po skončení lovu, je osoba provádějící lov povinna označit vezírek nebo jiné zařízení k uchovávání ryb štítkem se svým jménem a adresou.
N karel.datel - ® Ne 1.8.2010 15:47:58
Jde o to, co redaktorce bylo řečeno a co si vymyslela. Novinář je člověk, kterému řeknete "pes" a on napíše "kráva" a ještě vám to dá do uvozovek, dovolání nikde a člověk, aby pak chodil kanálama. Jinak, jen houšť a větší kapky. Loni v Davli udělali zátah na ortodoxní masaře po vysazení kaprů, zatáhli to s četníkama a "ukaž auto", počty si nepamatuju, ale okolo dvaceti sebranejch not. Osobně, bych jim je už nikdy nevrátil.

[ Vstoupit do diskuse - 23 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Set hrazd a vidliček (SLEVA 53%)

Za 999
Skvělý set od firmy Prologic ve kterém získáte čtyři vidličky a dvě hrazdy na tři pruty! Dali jsme dohromady naše vidličky a hrazdy a vytvořili tak perfektní lehký a kompaktní set, který je dodáván v elegantním pevném přepravním obalu. Tato verze pojme tři pruty.


akce, rybareniJRC - Prut Powerplay 3.9m 3.5lb 1+1 ZDARMA

Za 3999
jrc - prut powerplay 3.9m 3.5lb 1+1 zdarma


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby Rybina Rybářské potřeby Rybina

Největšího kapra chytíte pouze s kvalitním vybavením a to Vám nabízíme v našem e-shopu Rybářské potřeby Rybina. Široký výběr rybářských...