MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Státy USA trápí asijský kapr. Žádají zásah federálních úřadů

Kategorie: Všeobecné

Pět amerických států se domáhá u soudu toho, aby federální úřady zakročily proti asijskému kaprovi. Tento invazivní druh vytlačuje původní rybí populaci a podle posledních poznatků se mu možná podařilo překonat elektrické bariéry, které bránily jeho rozšíření do Velkých jezer.

http://relax.lidovky.cz/staty-usa-trapi-asijsky-kap​r-zadaji-zasah-federalnich-uradu-pqq-/ln-zajimavost​i.asp?c=A100720_071628_ln-zajimavosti_ter

 

Martin M. - ®, 20.7.2010

Diskuse k bleskovce

N Benny - ® Čt 22.7.2010 11:47:29
Chudaci amici po najazde nasich tzv kaprarov kormoranov by museli tolstolobika vyhlasit za ohrozeny druh
N karel.datel - ® Út 20.7.2010 19:05:54
Dida >> Musel bys jim koupit letenku, pobyt, stravu, nové vlasce a zajistit, že co zmasí, mohou odvézt domů.
N 2Livecrew - ® Út 20.7.2010 13:19:33
Novináři už xkrát předvedli svou nevědomost o daném problému o kterém píší své fejetony..
N svoban - ® Út 20.7.2010 13:04:33
šmudla >> Nevím, proč by neměli řvát. Řešit jednu zpackanou introdukci introdukcí jiného druhu (predátora) se už mockrát nevyplatilo. Další problém je, že povodí Mississippi a Velkých jezer jsou kvůli "ekologické" lodní dopravě spojena a šíření nových druhý (teď tolstolobika) nic nebrání. Nejhorší je, že všem je jedno, že na dovoz a chov nových druhů po celém světě existují rezoluce OSN a WWF.
N Venca888 - ® Út 20.7.2010 12:57:11
šmudla >> to by byl dobrej nápad - řešit probléms introdukovanou rybou tim, že indtrodukuješ další... jinak se tomu taky řiká vyhánět čerta ďáblem... :-)

budou to mít těžký... takhle to vypadá, když se při vysazování ryb nepřemejšlí...
N Dida - ® Út 20.7.2010 12:53:28
Jo jde o tolstolobika ale ikdyby to byl obyčejnej kapr (common) stačilo by poslat naše český rybáře, během roku by ve vodě nebyla ani šupina:-):-) :-(
N šmudla - ® Út 20.7.2010 12:38:08
Jelikož novináři neví co píší tak doplňuji špatný překlad od kapitalistických soudruhů:

Takzvaný asijský kapr, pohroma apokalyptických rozměrů pro JúEsEj, je zcela obyčejný tolstolobik. Který díky rychlému růstu unikne predačnímu tlaku místních dravců, díky rychlému růstu spotřebuje filtrováním veliký podíl rybí potravy v řece(plankton a spol) tudíž pak původní druhy přijdou o značný zdroj biomasy, není malých rybek, ubyde Bass ubyde predátorů.
díky tomu že tolstolobik může v Missisipi a spol migrovat a tisícikilometrovou cestou proti proudu dokončí svůj životní cyklus za třením, kruh se uzavírá.
Američanům by pomohlo kdyby začali tolstolobika ve velkém lovit do sítí a vyvážet na prodej jako Pangasiuse. Nebo si dovést i mekongského sumce který tolstolobiky v jeho domovině běžně žere.
Nevím proč páni soudruzi USA tolik řvou když se ta globalizace a multikulturalismus konečně dotkla i jejich nedoknutelné země.
Asijský kapr jest xenofóbní název pro normální rybu, tu neposlali zlí čínani jako mandelinku.
N Daniček - ® Út 20.7.2010 12:27:04
jo, jede se hnedka
N grizzly72 - ® Út 20.7.2010 12:25:33
všichni kapraři pojedou povině do států, a budou chytat a baštit, kdo nic nechytí pujde za trest makat na bavlníkové plantáže

[ Vstoupit do diskuse - 9 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniIMPERIAL BAITS - Flying Carptrack WORM UP 100g

Za 224
Naše plovoucí boilie zkrátka ztělesňuje ideální plovoucí nástrahy. Ať se rozhodnete pro použití samostatně nad kobercem drobných návnad (či úplně bez nich) nebo ve spojení s potápivou kuličkou (prezentace na panáčka), vždy zaručuje maximální ůspěch!


akce, rybareniSensas 3000 Dark Salty Bremes (cejn-černý-slaný) 1kg

Za 129
Nové slané černé krmení obohacené o směs minerálních solí. Slané krmení je vhodné zejména do velmi studené vody (zima) a nebo do velmi teplé vody (léto). Sůl podporuje atraktivitu krmení i při takovýchto teplotních výkyvech.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
RYBY-RYBIČKY RYBY-RYBIČKY

Říčany, Černokostelecká 2205