Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

lampik - Profil | St 29.10.2014 21:08:11

Kacenka1 >> Zdravím, pokud jsem to pochopil dobře, tak se chcete stát členem svazu, tzn. více info na http://www.crsmoprerov.com/?page_id=49

    Falcon* - Profil | St 29.10.2014 20:22:30

      Kacenka1 - Profil | St 29.10.2014 19:29:38

      díky moc za přijetí. Prosím Vás chytám jen na soukroméím rybníku. Chci si udělat kalsiku. Na kolik mne to vyjde a kde v okolí Přerova mohu vykonat zkoušku. Poradí mi někdo kam se obrátit?

        Gospr - Profil | Po 27.10.2014 12:16:19

        Martin M. >> dekuji vam za stranku a za radu ta sedacka vypada skvele a dajse sehnt nani dost potrebnych doplnku ale skusim se ještě podivat na zahranicni trh korum nebo preston u korum maj vahu jen do 100kg a preston tam vahu nemá ty sedacky me dost zaujaly a zato vam moc dekuji

          Martin M. - Profil | Po 27.10.2014 11:41:08

          Gospr >> u nas asi jen Korum Accessory Chair - ve vice variantach.
          www.sarfix.cz/0,65,Kresilka-.html

          Pripadne podobna kresla, ktera maji take vsechny 4 nohy kolmo k zemi, dela jeste firma Rive (u nas nesezenes) a Preston.
          Pak jsou kresla, kde jsou zadni nohy zesikma a predni nohy kolme na pripevnovani prislusenstvi - napr. od firmy Metrix (opet u nas nesezenes).
          No a pak jsou klasicka kresla ruznych znacek, ke kterym se navaril nejaky drzak, na ktery se pridelavaji dalsi vecicky - viz nize.
          Pak se jeste prodava adapter, ktery muzes pripnout (udajne) ke kazdemu kreslu a na nej si pak pripnout treba stolek. Na drzak prutu bych tomu moc neveril, ale to uz jen tipuji. www.sarfix.cz/Any-Chair-Adaptor-,671.html

            Gospr - Profil | Po 27.10.2014 11:12:59

            sven >> moc vam dekuji za radu ale ja spys myslel nakou sedacku kdebych mohl připevnit prodluzijici vydlicky ty sedacky maj kratky vidlicky a nemaj tam onich skoro zadny popis cose snema da delat myri a ani vahu ale presto vam moc dekuji

              Gospr - Profil | Ne 26.10.2014 21:56:53

              Dobry vecer chtelbych se zeptat jestli by my někdo mohl prosim poradit s kreslem na které byse dalo připevnit vidlicka na feeder a stolek popřípadě poradit s nakou strankou kdebych mohl si to vse koupit tak abych nemusel objednávat z ruznych stranek předem moc dekuji

                rybomil - Profil | Čt 23.10.2014 23:26:26

                  Pettar - Profil | Čt 23.10.2014 20:20:13

                  Já myslím, že by bylo dobré si na zasvěcení do lovu dravých ryb sehnat nějakého zkušenějšího kámoše. Osobně jsem se toho dost bál, protože si myslím, že pokud na revíru štiky jsou, není až takový problém ji chytit, ale pak ji dobře vytáhnout, zbavit nástrahy a pustit. Ona sebou někdy docela hází a já mám ze zoubků respekt a jen velmi nerad to na omak velmi měkké tělo mačkám. Pořídil jsem si i pořádné kleště, které háčky bezpečně udrží, můžu za ně zabrat a háček pěkně bez vytrhávání vyndat, Posledně jsem šel kolem vody, malí kluci chytili za tu dobu co jsem na ně koukal dvě štíhlata a obě jsem jim musel dojít z trojhákových wobů vyprostit, mordovali to maličkým peánkem a jak se ryba hnula... Trochu jsem jim, ač amatér, promluvil do duše, protože si myslím, že by je bez mé pomoci ubezdušili. Neskromně si myslím, že mládež do 15 let by dravce bez dozoru zkušenějšího rybáře mordovat neměla, není to bezpečné ani pro ně, ani pro ryby. Čest výjimkám. Ono se tu dá napáchat moc a moc škody. To, že rybu pustíme, ještě neznamená, že to rozplave. Tolik můj názor.

                    Falcon* - Profil | Čt 23.10.2014 19:20:44

                    SallySalic >> Ahoj, já požívám uplně tu nejjednoduší montáž: průběžné olovo (hmotnost podle velikosti rybičky), zarážka a na konci lanko s jednoháčkem. U toho háčku se neboj použít větší velikosti, zásek bude lépe sedět. Měj se

                      salfi - Profil | Čt 23.10.2014 19:09:30

                      SallySalic >> vzdyt je tady toho spousty, staci kliknout na zalozku "atlasy", potom "montaze a uzly" a pak uz jen vyberes montaz, kterou chces. Jestli na plavanou,na polozenou atd. Tam najdes vsechno...

                        SallySalic - Profil | Čt 23.10.2014 17:16:58

                        rybomil >> Dobrý den,prosím vás mohl by jste mi poradit jednoduchý systémek na štiky na položenou na mrtvou rybku?Jak velkou nastražit,jakou montáž detajlně popsanou atd.jsem v tomto amater,z knih toho přesně moc nevidim.Děkuji

                          SallySalic - Profil | Čt 23.10.2014 15:22:08

                          Tak jak bych mel tedy nastrazit mrtvou rybku nebo její cast na položenou?nějak jsem ještě nepochopil jak,jaký háky,jakou sestavu atd..diky

                            CoDu - Profil | Čt 23.10.2014 12:19:34

                            Mijon >> jednodušší je počítat pomalu do dvou.

                              Mijon - Profil | Čt 23.10.2014 11:19:01

                              Jarda Š. >> dravce zažrat nenechávám, hned po záběru počítám rychle do tří a pak sekám.

                                Mijon - Profil | Čt 23.10.2014 11:15:57

                                rybomil >> jen tak pro upřesnění většinu času vláčím, na rybičku chytám jenom párkrát do roka. Navíc nikdy se mi nestalo, že by rybička chcípla, ani choulostivá plotice. Po neúspěšném lovu sundám dvojháček, lanko protáhnu zpátky a rybičku pustim. Uplně bez problému. Navíc tuhle metodu mě učil děda, tak možná proto je zastaralejší, ale rozhodně mi přijde k rybě šetrnější než ji propíchnout hřbet,.. Mimochodem, co bys doporučil ty?

                                  Jarda Š. - Profil | Čt 23.10.2014 11:09:39

                                  rybomil >> Jde spíš o to, nenechávat dravce "zažrat".

                                    rybomil - Profil | Čt 23.10.2014 7:29:56

                                    Mijon >> už v knize Květoslava Híska " Na rybářské stezce " , která vyšla v roce 1964 a kterou jsem tehdy jako začínající dostal, tedy 50 roků zpět se píše, že takovéto nastražení rybičky s tím dvojhákem tzv. naostro je " nesportovní lov dravců " a těžce poškozuje podmírové ryby. Tedy v používání způsobů nastražení seš 50 let zpátky a podle mě prasák v lovu dravých ryb nakvadrát.
                                    Máš za tohle od mě morální kopanec a jedno obrovké nelíbí.


                                    SallySalic - nepoužívej tento způsob, sic tě někdo s podobným názorem jako já nakope. Je to prasárna, to si musíme říci na rovinu !

                                      SallySalic - Profil | Čt 23.10.2014 0:23:41

                                      Ahoj.dik za radu.muzes mi to v obrazcich vic ukazat?myslis taky metvou rybku na stiku jo?na zivou moc nechci.dik

                                        Červené karty: Mrknato, Poušťák