Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NGospr - Profil | Pá 14.11.2014 14:22:35

vsem moc dekuji za radu

    NStarc55 - Profil | Pá 14.11.2014 9:58:03

    Gospr >> Zeptej se přímo jeho tady na MRKu. Třeba přes SZ. Nick má Tym.

      Nsalfi - Profil | Pá 14.11.2014 9:54:01

      Gospr >> zkus se zeptat primo jeho:

      http://www.mrk.cz/clen.php3?id=34218

        NGospr - Profil | Pá 14.11.2014 2:21:28

        Dobry den mohl by my prosim někdo doporucit kdese da koupit knihy o feederu od pana Tychlera jasem na internetu nasel ale maj je všude v dlouhodobe nedostupnosti popripadne jestli někdo nemá někdo na prodej předem moc dekuji

          NSarka Farka - Profil | Pá 7.11.2014 14:42:23

          Díky

            NSarka Farka - Profil | Pá 7.11.2014 14:42:16

            Reznik76 >> čo šlo od navijáku k zátěži je ok. co bylo na cívce se zařízlo a poškodilo spodní vrstvy návinu. zkusím to převinout když to nepomůže tak asi tu teplou vodu

              NReznik76 - Profil | Pá 7.11.2014 14:04:25

              Sarka Farka >> pochopil sem to tak že máš zvlněnou část vlasce na který si prováděl zkoušku, jestli je to i na tom zbytku tak možná zkusit jen vymotat a přes hadřík mezi prsty namotat zpět

                NSarka Farka - Profil | Pá 7.11.2014 13:21:29

                Reznik76 >> to znamená že původní vlastnosti už mít nebude? rád bych se ho aspoň pokusil zrestaurovat...

                  Ncomputerfish - Profil | Pá 7.11.2014 13:09:52

                  Sarka Farka >> Kolik metrů toho zkrouceného vlasce máš? Nestačilo by tu zkroucenou část natočit na spodek cívky překrýt dobrým a máš po problému?

                    NReznik76 - Profil | Pá 7.11.2014 12:45:45

                    Sarka Farka >> ten vlasec neni zkroucenej ale přetaženej, zvlněnou část ustřihni a vyhoď

                      Nmarmyš - Profil | Čt 6.11.2014 16:37:08

                      Sarka Farka >> Vymotej kus někde do trávy,třeba 50 metrů i víc. Zpětně namotej a je po ftákách.

                        Nsalfi - Profil | Čt 6.11.2014 14:42:41

                        Sarka Farka >> stejnou civku nepotrebujes. Vezmi jinej navijak s prazdnou civkou, starou sundej z navijaku a hod ji do kyble s vlaznou jarovou vodou. Pres prut to namotej na nahradni navijak. Pak to udelej znova zpatky na tu civku, kterou potrebujes. Muzes taky utrhnout kousek myci houby a nacpat ho do prvniho ocka pred navijakem. Je potreba ten kousek houby namocit do toho kyble s vlaznou jarovou vodou.

                          NJarda Š. - Profil | Čt 6.11.2014 14:41:18

                          Sarka Farka >> Tak přemotat na jiný naviják a zpátky, před motáním namočit do teplé vody (ale ne moc teplé, asi tak, abys v ní ještě udržel ruku, teplota výrazně nad 40 °C by vlasec poškodila).

                            NSarka Farka - Profil | Čt 6.11.2014 14:31:43

                            Jarda Š. >> stejnou cívku bohužel nemám. k tomu zkroucením právě došlu utažením na cívce tak nevím jestli to znovu dělat. někde jsem tady četl že teplá voda to narovná...

                              NSarka Farka - Profil | Čt 6.11.2014 14:30:09

                              GRUPA >> namotaný byl dobře, ke kroucení došlo až po zkoušce.

                                NJarda Š. - Profil | Čt 6.11.2014 14:14:00

                                Sarka Farka >> Jestli máš druhou identickou cívku, tak na ní za mokra vlasec přemotej (a případně ještě jednou zpět). Při převíjení drž vlasec mezi prsty, aby byl stále napnutý (ale ne extrémně, dej pozor, abys sílu utažení nepřehnal).

                                  NGRUPA - Profil | Čt 6.11.2014 14:11:05

                                  Sarka Farka >> ahoj

                                  vlasec se většinou kroutí, protože si ho namotal z cívky jinak, než uvádí výrobce. Tedy naopak.
                                  http://www.mrk.cz/Data/Pics/2010/355/464922_c6f5a.j​pg
                                  http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=634920

                                  T.

                                    NSarka Farka - Profil | Čt 6.11.2014 13:59:06

                                    Zdravím,
                                    potřeboval bych radu jak "narovnat" zkroucený vlasec.
                                    Testoval jsem prut a udělal začátečnickou chybu. Uvázal zátěž a zvedl s naplno utaženou brzdou. Vlivem zátěže se vrchní vrstvy vlasce zařízly do spodních. Vlasec není úplně zkroucený spíš zvlněný- nedělá chuchvalce či oka ale malé vlnky.
                                    Lze si od toho nějak pomoct např. namočení do teplé vody nebo podobně?
                                    Pr. 0,25 mm, malinko průtažnější.
                                    Díky.

                                      NNachos - Profil | St 29.10.2014 23:05:54

                                      Kacenka1 >> že by na Místní organizaci Přerov? :)

                                        Nbrach - Profil | St 29.10.2014 21:27:02

                                        Kacenka1 >>
                                        Dopopručuji (pokud jsem dobře rozuměl otázce) navštívit nejbližší místní organizaci, která podá vyčerpávající odpověď.

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák