Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NMijon - Profil | St 22.10.2014 16:19:45

SallySalic >> Ahoj, promiň, že reaguju tak pozdě, ale nevšim sem si, žes mi odpověděl. Takže na štiku používám lanko min. 40cm dlouhé. Velikost rybiček se pohybuje mezi 15-20cm. Existuje několik možných nastražení, ale já rybku prošívám pod kůží od ocasu k hlavě za pomoci prošívací jehly. Dvojháček pak vyjede u hlavy a ty ho jenom stáhneš zpátky, tak aby koukaly ven z kůže hroty s ramínkem. Samotné sestavení montáže je velmi jednoduché. Na kmenový vlasec dám olůvko(hmotnost podle hloubky) a pod olůvko zarážku. Pár cm pod zarážkou navážu lanko a pak už jenom nastražim rybku a je hotovo.
U candátů lanko nepoužívám, protože jsem zaznamenal, že při jeho používání ubyly záběry. Někdo ho používá a nevidí žádný problém, takže tohle je čistě na každém z nás, jestli s lankem nebo bez. Ale na štiku vždycky s lankem!! Velikost rybiček na candáta používám od 8-15cm. Nejčastěji chytám na mrtvou, a tak použiju větší jednoháček a rybku jen píchnu za hubu(můžeš zajistit gumičkou, aby ti nespadla) a do tlamy jí dám polystyren, aby se ve vodě nadnášela.
Takhle to chytám já, určitě existujou i jiný způsoby, ale mě tenhle vyhovuje a funguje.
Ať se daří.

    NSallySalic - Profil | Po 20.10.2014 15:29:14

    Štika,Candat...

      NMijon - Profil | Po 20.10.2014 8:48:32

      SallySalic >> jaká je cílová ryba?

        NSallySalic - Profil | Ne 19.10.2014 20:56:14

        Cauves
        Chtel bych prosím poradit nějakou jednoduchou montáž na položenou na dravce.Používal bych mrtvou rybku ale nevím jak velkou.Jak dlouhý navazec,jstly trojhaky nebo jednohaky atd..případně schéma a tak.jo a na stojak a na řeku.Koukal sem na montáže ale moc sem se tam neprobral k výsledků.Dekuji

          NUnkas - Profil | Pá 17.10.2014 12:47:30

          šmoula218 >> Budeš muset chodit na vstupní školení, stojí to 1000 Kč. Tam by ti měli tyhle úplný základy vysvětlit. Takhle by to bylo asi nadlouho. :-))

            Nsalfi - Profil | Čt 16.10.2014 21:58:19

            Jestli by nebylo lepsi koupit si misto rybarskych knizek ucebnici ceskeho jazyka. V jedny vete tri hrubky bych toleroval u osmiletyho ditete. Strasny...

              NCarabus - Profil | Čt 16.10.2014 21:50:15

              šmoula218 >> tak v první řadě si ujasni kde máš možnost chytat a co tam chytit, v pravo nahoře je okénko vyhledat a čti a čti, máš na to celou zimu a na jaře se zase zeptej :-)

                NBigD - Profil | Čt 16.10.2014 21:11:05

                Tak vám kluci nevím... že by někdo v jedenadvaceti nevěděl, co je chytání na splávek? Čekal bych to od dvanáctiletého kluka. Každý rozumný kolega rád poradí, pokud je to ovšem myšleno vážně...

                  Nšmoula218 - Profil | Čt 16.10.2014 21:06:28

                  Dobře děkuji , a ještě jaký značky by jste mi doporučily? prutů navijáků atd,,,,, a jaké jsou lepší pruty teleskopické nebo dělené ?

                    NHeykal - Profil | Čt 16.10.2014 21:01:35

                    šmoula218 >> Ahoj, něco málo je i v tomto ebooku. Ať se daří.
                    mladepruty.cz/?wpdmact=process&did=MS5ob3RsaW5r

                      NPvl - Profil | Čt 16.10.2014 20:53:26

                      šmoula218 >> http://www.youtube.com/results?search_query=plavan%​C3%A1
                      Na tom samém webu so zadej "položená"

                        Nšmoula218 - Profil | Čt 16.10.2014 20:38:44

                        už jsem si zjištoval pod jakou organizaci spadám , prosím můžete mi prosí visvětlit pojmi plavaná s pevným splávkem nebo klasická položená a knihu jsi určitě pořídím

                          NSwizZ* - Profil | Čt 16.10.2014 20:32:23

                          šmoula218 >> Pro začátek bych doporučil přečíst si nějáký ty knížky, ať znáš alespoň ty základy :) Celkem pěkná kniha je 1000+1 rad pro rybáře od Jaromíra Říhy

                            NJarda Š. - Profil | Čt 16.10.2014 20:32:11

                            šmoula218 >> To je příliš obšírná otázka. Začít bys měl tím, že zajdeš na místní organizaci ČRS, tam podáš přihlášku a zjistíš, zda pořádají vstupní školení nebo jen provádějí přezkoušení ze znalosti ryb a rybářského řádu (na webu http://www.rybsvaz.cz/ najdeš rybářský řád i testy, které si můžeš zkoušet). Náčiní je potřeba vybírat podle toho, na jakých revírech budeš chytat a pro který způsob lovu se rozhodneš. (Pro úplného nováčka je dle mého pro začátek nejvhodnější plavaná s pevným splávkem nebo klasická položená.)

                              Nšmoula218 - Profil | Čt 16.10.2014 20:17:17

                              Dobrý den chtěl bych začít chytat ryby můžete mi prosím poradit se vším ? co si mam koupit a takové kraviny ? jaky značky jsou dobrý ? dekuji za odpověd

                                NSallySalic - Profil | Čt 16.10.2014 17:33:38

                                Díky všem za reakce-))

                                  Nvenca1 - Profil | Čt 16.10.2014 13:02:12

                                  SallySalic >> Mrkni na prut Mikado ultraviolet twin feeder. Mám ho já i kolega a celkem spokojenost .

                                    Nnatas - Profil | Čt 16.10.2014 12:33:52

                                    SallySalic >> zajeď si na některý rybářský veletrh (Praha, Brno) nebo do krajského města, kde je více rybářských obchodů a tam si vybírej. Podstatné je prut si osahat a ne kupovat, podle toho, jak někdo říká. Koupit si ho můžeš hned, nebo z internetu.

                                      NSeržant55 - Profil | Út 14.10.2014 22:05:16

                                      Sleduj bazar,koupíš levně a zcela jinou kvalitu.

                                        Červené karty: Mrknato, Poušťák