Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NSallySalic - Profil | Pá 10.10.2014 9:39:00

Ahoj
Díky všem za postřehy.Dobre rady jsou nad zlato.dik

    Nmirmen - Profil | Pá 10.10.2014 7:34:54

    SallySalic >> přes zimu toho moc na feeder nenachytáš, radši nepospíchej a přes zimu přišetřitisícovku . Kup raději prut v nějaké akci ( za cca 1500 - 1700 Kč ) a naviják rovněž od firmy se slušnou referencí, nejlépe s vlastním vývojem, v ceně cca 800 - 1200 Kč něco slušného určitě seženeš.
    Obchodní firmy, které nemají vlastní vývoj, si objednávají v Asii cokoliv, často s rizikem větších vad na výrobcích. S levnými výrobky uváděnými na trh českou obchodní firmou MIVARDI někteří mí známí moc dobré zkušenosti nemají.

      NBigD - Profil | Čt 9.10.2014 20:32:35

      SallySalic >> Ahoj!
      Jako první feeder na seznámení s touto technikou je za tu cenu dobrý. Pokud ho nebudeš přetěžovat a nešlápneš si na něj, tak ti poslouží roky. Když tě to chytí, tak si pak třeba koupíš vyšší třídu, ale na to je čas, pokud máš omezený rozpočet...

        Nsalfi - Profil | Čt 9.10.2014 20:26:27

        SallySalic >> ja mel mivardi feeder i privlacak. Feeder mam na uhore, jako druhej prut ultimate. V porovnani tech prutu bylo mivardi slapnuti vedle. Ten privlacak jsem po jednom dni chytani dal detem na hrani. Takze za me mivardi nebrat. Ten navijak je dobrej pro nekoho, kdo chyta jednou za uherak, jinak taky dobra hracka pro deti. Nechci tady hanit tuhle znacku, krmeni dela vyborny... ( tot muj soukromy nazor, treba ti to nekdo vychvali do nebes )

          NSallySalic - Profil | Čt 9.10.2014 19:27:38

            NNachos - Profil | St 8.10.2014 23:13:20

            SallySalic >> v 3,30 takový výběr nebude...mám tento a jsem maximálně spokojen :) http://www.uhabakuka.cz/index.php?ma=artdet&de=9339​

              NSallySalic - Profil | St 8.10.2014 22:21:54

              Ahoj všem.
              Mel bych dotaz ohledně feedroveho prutu.Schanim feeder do cca 1500kc.,odhoz 100g,delkou 330..?
              Projížděl sem i zboží zde na krku ale všude bud sem zboží nenašel či již i zápis nebyl aktuální..
              Dík za radu

                NMijon - Profil | Út 7.10.2014 20:18:33

                otadeasoskar >> máš to v SZ

                  Notadeasoskar - Profil | Út 7.10.2014 20:02:45

                  mijon mužu poprosit o odkaz

                    NMijon - Profil | Po 6.10.2014 8:01:25

                    otadeasoskar >> ještě jsem zapomněl na lury. Na okyše fajnová věcička. Na vlasec dám před ní brok a pak přitahuju jako smáčky. Prodávaj to už uvázaný 20á myslím.

                      Notadeasoskar - Profil | Ne 5.10.2014 18:33:46

                      moc děkuju ted planuji že jsi pujdu koupit jigstreamery,nymfy a smáčky

                        NMijon - Profil | Ne 5.10.2014 17:48:52

                        otadeasoskar >> na okouny bych použil jednoznačně smáčky, v tomhle ročním období, kdy se voda začíná pomalu ochlazovat už rotačky tolik nebodujou(aspoň mě). Na pstruhy bych nasadil nymfy, třeba růžová je prej hodně oblíbená. Hlavně bejt nenápadnej, tak ať se daří

                          NOG - Profil | Ne 5.10.2014 16:01:46

                          otadeasoskar >> Pokud má potok trochu rychlejší proud zvolil bych malé smáčky na jednoháčku bez zátěže. Jako zátěž bych použil namačkávací bročky, které bych upevnil na boční přívěs. Proud Ti bude nástrahu udržovat v pohybu a v takové výšce nade dnem, jaká je délka boční ho přívěsu + - pár cm. V případě uváznutí mezi kameny na dně se stáhnou pouze bročky. Pokud je to revír MP, tak se dá použít marmyška s nastraženým hnojáčkem.

                            Ndoliz - Profil | Ne 5.10.2014 15:22:22

                            otadeasoskar >> Na malé potoky jsou třpytky celkem dobrý, chce to ale používat ňáký lehčí, které ryby po dopadu nevyplaší. Když jdeš směrem po proudu jsou dobrý malý plovoucí woblery, protože je můžeš nechávat unášet chvíli proudem, a teprv potom začít přitahovat k sobě. Uplatnění najdou i při lovu když jdeš proti proudu. Na prochytání hlubších tůní jsou zas dobrý gumy. Gumy se daj použít všude, ale rychle po náhozu propadnou rychle ke dnu a hrozí zachycení o kořeny nebo jiný věci na dně. Zkoušej všechno možný a třeba zjistíš co bude fungovat, ale neznamená to, že když to fungovalo dneska, tak to bude fungovat i zítra.
                            Nejdůležitější je být potichu a nenápadnej. Na malých vodách se ryby strašně snadno vyplaší.
                            Hodně štěstí

                              Notadeasoskar - Profil | Ne 5.10.2014 13:36:30

                              chci se zeptat.Chodím na jeden malý potok vláčet (moc ryb tam není) ale doporučte mi na co a jak chytat pstruhy a okouny (já většinou používam třpytku) ale nic moc

                                NMartin M. - Profil | So 4.10.2014 23:05:33

                                petr003 >> pokud vlasec drhne jen na poslednich par metrech, je to tim, ze je v teto casti poskozeny - ustrihnout celou poskozenou cast.

                                  Nhraji - Profil | So 4.10.2014 21:40:32

                                  petr003 >> nejprve očisti ta očka, a pokud bude vlasec dál drhnout, nebude to nečistotami v očkách, ale něčím jiným.
                                  Není žádný termínový kalendář, kdy čistit očka. Když budeš chytat na špinavých vodách, musíš je čistit častěji, když budeš chytat na horských potůčcích, bude to méně často.
                                  Prostě, když se podíváš a očka jsou špinavá, umyj je. Je to stejné jako s rukama.

                                    Npetr003 - Profil | So 4.10.2014 20:30:54

                                    Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak často se věnovat údržbě oček na prutu (např feeder), čímž myslím jejich čistotu. A po jaké asi době by se měl měnit kmenový vlasec? Ptám se protože, po asi 3 dnech rybolovu mi zcela nový vlasec začal v očkách drhnout a nevím, zdali je to tím, že jsou špinavá očka, nebo je už poškozený vlasec. Předem díky za radu.

                                      NMyšák … - Profil | Pá 3.10.2014 20:53:59

                                      bertice >> Dej tam pořádný hák štice to nevadí jde po nástraze a zasek zdolávání bude jistější.

                                        NMyšák … - Profil | Pá 3.10.2014 20:50:36

                                        bertice >> Skus dát věčí háček štice hák nevadí jde po rybce a hák bude lépe sedět.

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák