Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Nachos - Profil | Pá 3.10.2014 16:21:11

bertice >> jak píše Jarda , chce to super ostrej háček a můžeš zkusit i větší velikost než používáš teď.

    Jarda Š. - Profil | Pá 3.10.2014 11:15:58

    bertice >> Štika má tvrdou tlamu, takže pokud jí nenecháváš zažrat (což je neetické), je potřeba mít ostré háčky a důrazně zasekávat.

      bertice - Profil | Pá 3.10.2014 10:20:51

      Prosím o radu co dělám špatně když mám štiku tak se z háčku dostane ,na Trnávce sem chytala na živou rybku a pokažde před podběrákem se vyvlíkla zháčku děkuji za odpověd bertice

        CoDu - Profil | Čt 2.10.2014 10:32:25

        george.ja >> nehledej v tom takovou vědu. 3 m je málo, 3,6 je dobré a cca 80 g. Nějaké převažování krmítka a přemýšlení, jestli budeš chytat menší nebo větší ryby a jak si nejlépe užít zdolávání asi nemá pro začátečníka význam.

          Jarda Š. - Profil | St 1.10.2014 13:46:02

          george.ja >> Záleží na tom, jak těžká krmítka chceš používat, podle toho zvol gramáž prutu. (Nejlepší by bylo si naplněné krmítko zvážit.) Když ale zvolíš tu těžší variantu, bude to tvrdý prut, se kterým budeš muset používat silnější vlasce a neužiješ si zdolávání menších ryb. Jestli nehodláš chytat na nějakých zarostlých vodách, kde by ti větší délka prutu vadila při nahazování, pak, jak píší kolegové, zvol raději délku 3,6 m.

            Nachos - Profil | St 1.10.2014 12:29:53

            george.ja >> přesně jak píše grupa ...3m je málo ...univerzál je 3,60 a gramáž kolem 80g ...například : https://www.chytapust.cz/Kaprove-pruty/Shakespeare-​Prut-Cypry-Carp-tridilny-3-6m-3lbs-1-1-zdarma?gclid​=CIavoLKfi8ECFY_MtAodNxUA1g ..za málo peněz hodně muziky.
            určitě kup 3-díl děličku a né teleskop.

              GRUPA - Profil | St 1.10.2014 11:04:09

              george.ja >> gramáž je zrádné měřítko, ne všichni to mají tak-nějak stejně. Chce to vyzkoušet. Určitě bych ale sáhl po prutu 3,6 m. Tři metry je málo.

                george.ja - Profil | St 1.10.2014 10:57:15

                Dotaz začátečníka na gramáž prutu. Chci si pořídit jako začátečník pruty na nějaký univerzální rybolov, uvažuji o teleskopech od výrobce Sellior o délce 3m, ale nevím jakou gramáž. Firma Sellior vyrábí gramáže 50-100g a 80-150g. Nemáte někdo zkušenost s tímto výrobcem? Základem mého chytání bude v 80 % kaprařina s krmítkem. Za případné rady děkuji.

                  Fritolek - Profil | Po 29.9.2014 6:38:18

                  hlavac Krása co ? Ale pán zřejmě nepochopil význam předchozí zprávy škoda...

                    hlavac - Profil | So 27.9.2014 12:40:38

                    mirmen >> zazracna krajina kde skacu 120 cm štuky naraz na obe udice paráda..

                      mirmen - Profil | Pá 26.9.2014 18:42:33

                      Fritolek >> psal jsem o chvíli, kdy zdoláváš rybu na jednom prutu
                      , zatímco na druhém štika zhltne nástrahu . Dva pruty současně neovládáš.

                        michal158 - Profil | Pá 26.9.2014 17:04:41

                        caute.
                        idem o par dni na mesiac do nemecka, a pri prechadzani nemeckych rybarskych eshopov som si vsimol, ze niektore veci tam maju ovela lacnejsie ako u nas (napr. navijaky ryobi).
                        nevedel by mi niekto poradit, co sa odtial este oplati kupit? pripadne nema niekto skusenosti s nejakymi znackami ktore sa u nas nedaju zohnat a tam ano? napr. znacka kogha..
                        dakujem a pekny vikend prajem

                        Michal

                          Fritolek - Profil | Pá 26.9.2014 12:05:48

                          mirmen Určitě to netvrdím že ne ale to záleží na každém jak chytá já například když jdu na stiku mám většinou kačenu a tu se snažím sledovat a když mam druhý prut na dně většinou tam mam buď pletenku nebo delší lanko jelikož u lovu na těžko používám především průběžne olovo tudíž tam je větší riziko zhltnuti nástrahy lovenou rybou ale jak říkám kacu sleduji a díky tomu pozoruji i vodu a mužů rychleji reagovat na lovici ryby ale pokud chceš spát či se dloubat v mobilu použij delší lanko já s nim mam špatne zkušenosti ale jak říkám pravda v tomto případě nebude jen jedna:-D jinak ať kousou a ať se kouří z navijaku a kaci se potápí..

                            mirmen - Profil | Pá 26.9.2014 8:12:54

                            Fritolek >> při lovu na rybku dávám na štiku lanko o délce 55 - 60 cm.
                            Může se stát, že nestihneš včas záběr, protože budeš zdolávat rybu na jiném prutu a štika nástrahu zhltne . Mám osobní zkušenost, že dostala nástražního okouna 30 cm do sebe během krátké chvíle a tak hluboko, že i s 30 cm lankem ( odhadem štika přes 120 cm ).

                              pocatek - Profil | Čt 25.9.2014 7:56:45

                              Díky vám za rady o víkendu to trubnu.

                                Meter-Vetra - Profil | St 24.9.2014 12:33:09

                                pocatek >> N štuku je každopadne dobrá živa rybka hlavne pri love na plavak. Dlžka lanka niak nerozhoduje ide tu len o to že ak ti zaberie velka štuka dost lahko sa ti stane že ti zhltne rybku tak hlboko ze si odhryzne silon nad lankom čo sa pi stalo asi 2 x ked som mal na udici žovotnu štuku..

                                  Fritolek - Profil | St 24.9.2014 12:09:01

                                  pocatek No hele lanko mam takove to pevne( nedá se moc ohnout bo spis zkroutit) 2 me stali skoro 100 ale opadá eliminace tolika mrskani rybek a co se týká delky mam tak 20-30 cm a jestli živou či mrtvou? To záleží na způsobu lovu ale mrtvou ti ze dna veme i štika i okoun když žerou vybiravi nejsou:-Dmam stiku ze dna na mrtvou 90 cm a candose na živou v prave poledne 87 na živou i kapra 57 což jsem docela koukal

                                    pocatek - Profil | St 24.9.2014 11:24:57

                                    Fritolek >> ahoj.dik za odpověď. mohu ještě jeden dotaz?jak dlouhé lanko použít a rybku radši mrtvou nebo živou?jsou dva:))děkuji.

                                      Fritolek - Profil | Út 23.9.2014 17:11:05

                                      pocatek u dna ti to veme sumec candat štika i uhor ja jsem loni na ouklej ze dna dostal kapra 57 cm a regulerne za tlamu:-D

                                        pocatek - Profil | Po 15.9.2014 23:45:06

                                        Špatné sem to napsal.samozřejmě že na rybku.děkuji.

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák