Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Butchi - Profil | Po 12.11.2012 12:51:03

Bosanac >>
Souhlas :-)

    Bosanac - Profil | Po 12.11.2012 12:06:15

    Butchi >> Diky spatne polozene otazce kazdy je chape jinak . Smajlik .

      Butchi - Profil | Po 12.11.2012 11:42:02

      Bosanac >>
      To samozřejmě je, ale já to spíš chápu tak, že neví, jak má spojit třeba 0.16 a 0.14, aby mu to udělalo boční fous..

        Bosanac - Profil | Po 12.11.2012 11:17:49

        Butchi >> Neni navazec nahodou forpas ?

          Butchi - Profil | Po 12.11.2012 9:05:30

          Bosanac >>
          Nemyslí spíš uzel přímo na forpasu?

            Libor 1 - Profil | Po 12.11.2012 6:57:48

            miroslave >> ta výhodná koupě se mě nějak nezdá, snad je to OK a nebyl to podvodník.
            Osobně bych se takovým 'obchodům' vyhýbal !! Toť moje rada.

              GRUPA - Profil | Ne 11.11.2012 22:05:35

              miroslave >>
              Ahoj

              jediné co ti můžu poradit, tak je zkusit se zeptat tady:
              http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=647214

                miroslave - Profil | Ne 11.11.2012 21:17:34

                Zdravím Vás Páni rybáři a vyznavači Petrova cechu. Mám problém ,na rybách mne oslovil rybář ,že
                nemá peníze na benzin.Tak že prodá echolot Lovrace X- 4 za směšný peníz . Přikývl jsem a po předvedení ho koupil fungoval .Háček je v tom ,že nemám k němu manuál a nemohu ho nastavit.
                Echolot je v sadě monitor Lowrace X - 4 sonda držák sondy a b aterie 12V 7 A.Po zapnutí naskočí , ale tlačítka mne neposlouchjí tak jak bych si přál já. proto Vás prosím nemáteli někdo doma tento echolot manuál k němu.o stručném popsání k nastavení.Ukazuje hloubku jak se mu chce někdy dobře a zachvíli zase o několik metrů více či méně.ryby vůbec neregistroval i když tam určitě musí být,byli jsme na chovném rybníku naší MO organizace .Těším se na kladné odpovědi a Předem Vám moc Děkuji. Miroslave

                  welbin - Profil | Ne 11.11.2012 17:13:56

                  štěpik >> Takže to vezmeme po řadě.Máš naviják,na něm lajnu, na konci rychlospojkové očko.
                  Varianta A: přivážeš koupený ujimaný návazec klasickým uzlem
                  Var. B : uděláš na vlasci,či ujimaném návazci očko,očka do sebe provlékneš.

                  Zatím bych Ti neradil výrobu ujimaného návazce - hodně uzlů = hodně problémů
                  /Ujímá se od 35-40,pak 26-28,pak 20-24,mikrokroužek a na něj ze slabšího 14-18 pak muška/

                  Mluvím o suché,na streamer je to celkem jedno,přivázat na očko rychlospojky lajny FC,na to streamer - ale ne delší návazec jak 1,5 m.

                  Návody na návazce uzly a další jsou na MRK - Montáže a uzly pod Atlasy

                  Zdarec

                    Bosanac - Profil | Ne 11.11.2012 11:54:12

                    štěpik >> Rychlospojku na snuru , ma ocko , na navazec taky navazat ocko .
                    Mimohodem prut se nenavazuje . Doporucuji precist neco o muskareni a zvladnout alespon zakladni terminologii .

                      štěpik - Profil | Ne 11.11.2012 10:58:18

                      jak mám navázat muškařský prut jde mi o ten další návazec na vlasci.

                        Jarda Š. - Profil | Pá 9.11.2012 12:43:25

                        natas >> Ty proutky na dírky také bývají značené light nebo medium, MROŽ97 asi chce vědět, kterému z nich dát přednost. Dle mého light pokud bude chtít chytat na mikronástrahy a spíš menší ryby, jinak medium.

                          natas - Profil | Pá 9.11.2012 10:40:19

                          MROŽ97 >> na dirky se používají malé speciální udičky o délce asi 60cm.Navijáčky malé.V obchodech se to dá koupil jako set(dohromady udice+naviják).

                            GRUPA - Profil | Čt 8.11.2012 21:55:16

                            MROŽ97 >>
                            Ahoj
                            zkus to pročíst, případně se poptat.
                            http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=634399&kw=lov na dírkách

                              MROŽ97 - Profil | Čt 8.11.2012 21:47:37

                              Dobrý den chci začít lovit na dírkách. Achci se zeptat jest-li prut light nebo medium.

                                Petr Havlíček - Profil | Čt 8.11.2012 14:39:00

                                Vandakiss >> tady vidíš, že Jarda Š. je dostal dokonce zadarmo, ke stojanu. Takže budou patrně drahé i za těch 250,-Kč.

                                  Petr Havlíček - Profil | Čt 8.11.2012 14:35:36

                                  Vandakiss >> zadarmo ti nikdo nic nedá, ceně 1+1 rozuměj, že jeden hlásič stojí v tomto případě 250.-Kč. Za ty peníze můžeš jen těžko koupit kvalitní hlásič. Na druhou stranu nevím, jak často je budeš používat atd. ...

                                    Jarda Š. - Profil | Čt 8.11.2012 14:34:53

                                    Vandakiss >> Mám je doma, dostal jsem je jako přívažek ke stojanu, ale ještě jsem je nevyzkoušel. Nevýhodami jsou dle mého rozhodně jednotlačítková regulace a že jsou do nich poměrně drahé (a přitom malé) baterie.

                                      vokounek - Profil | Čt 8.11.2012 14:30:43

                                      Vandakiss >> starbaits je spolahlivá francúzska značka takže podla mňa ťa nezklamú..

                                        Vandakiss - Profil | Čt 8.11.2012 14:21:37

                                        Ahojky, neví náhodou někdo jaké jsou tyto hlásiče? Chci si je koupit - dobrá cena za 2ks.
                                        http://www.mrfish.cz/detail/signalizatory-priposlec​hy/signalizatory/starbaits-signalizator-starbaits-x​sm-1-1-zdarma/

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák