Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

hraji - Profil | St 7.11.2012 15:22:10

Poušťák >> ty si moc práce s ověřováním těch svých šplechtů asi nedáš, že? Podívej se, kolik kapra vyexpedují ročně třeboňští rybáři na západ.

    vokounek - Profil | St 7.11.2012 15:15:45

    Poušťák >>
    v Bavorsku a Bádensko-Wurtenbersku nesmie na štedrovečernom stole chýbať ryba – kapor, ale i pečená šťuka.

    Maďarsko..kapustnica, hríbová polievka s klobásou alebo halászlé (rybacia polievka), vyprážaný kapor alebo zubáč

    Polsko:Dominantným hlavným chodom sú ryby a víno. Kapor sa upravoval v sladkej omáčke so slivkami. Nesmelo chýbať mleté rybie mäso v rôsole

    a samozrejme Slovensko :) osobne milujem kapra na vianočnom stole..

    zdroj:http://www.euroinfo.gov.sk/vianocne-tradicie-a-zvyk​y-v-krajinach-eu/

      Poušťák - Profil | St 7.11.2012 14:26:36

      Kapra jedi jen Češi a Mexikánci v Emerice..o))

        ???? | St 7.11.2012 14:04:28

        Red carp >> [smazano na zadost autora]

          Redfish_Brno - Profil | St 7.11.2012 14:00:03

          Bárťas - 7.11.2012 13:53:37 >> Obecně se možná prodá více mražených ryb, ale o vánocích rozhodně ne.

            Redfish_Brno - Profil | St 7.11.2012 13:59:26

            hraji >> Já rozdíl mezi čerstvou a zamrazenou rybou bohužel dost poznám. Kapra nemusím ani čerstvého, ale na vánoce si ho dám a s bramborovým salátem si na něm i pochutnám. Průmyslově mraženou rybu typu pangas už opravdu nechci. Raději si dojdu do Makra a koupím si nějakou rybu co mi bude chutnat.

              GRUPA - Profil | St 7.11.2012 13:55:26

              A pokud mrazit, tak je dobré celou rybu, tak jak je ulovena a to na kratší dobu, do toho měsíce. Pokud je potřeba na déle, je dobré části očistěné ryby úplně celé zalít vodou a pak teprve zamrazit.
              ( i s tou vodou )

                ???? | St 7.11.2012 13:53:37

                Red carp >> [smazano na zadost autora]

                  Fishky - Profil | St 7.11.2012 13:52:24

                  No vsadil bych boty, že mít na stole čtyři podkovy z mraženého kapra a jednu z čerstvého, tak to většina lidí stejně nepozná ;-)

                    hraji - Profil | St 7.11.2012 13:48:00

                    Red carp >> Redfish_Brno - 7.11.2012 13:44:41 >> tak připusťme, že pokud si toho kapra sám zabiju a sám zamrazím, a bude tam do toho měsíce, nebude ten pokles kvality tak hrozný, ale průmyslově zpracovanou rybu zamraženou natřikrát bych opravdu nechtěl

                      ???? | St 7.11.2012 13:45:00

                      GRUPA >> [smazano na zadost autora]

                        Redfish_Brno - Profil | St 7.11.2012 13:44:41

                        Bárťas - 7.11.2012 13:42:22 >> Skoro všichni. Já bych kapra z mrazáku do pusy nedal, a obvzlášť ne na vánoce. Doporučuje se, že ryba nemá být v mrazáku déle jak měsíc, já doporučuji vůbec.

                          GRUPA - Profil | St 7.11.2012 13:43:26

                          Bárťas - 7.11.2012 13:38:49 >> pokud ho budeš mrazit, tak je to jedno. Ale po rozmrazení vydrží určitě míň, než ryba čerstvá. Nejlepší je opravdu jak říká Redfish_Brno - ® , koupit si rybu čerstvou. O tom žádná...

                            ???? | St 7.11.2012 13:42:22

                            Red carp >> [smazano na zadost autora]

                              GRUPA - Profil | St 7.11.2012 13:41:44

                              Red carp >> Redfish_Brno - 7.11.2012 13:40:29 >> souhlasím.

                                Redfish_Brno - Profil | St 7.11.2012 13:40:29

                                Bárťas - 7.11.2012 13:38:49 >> Řekni tchýni, ať si jde na vánoce koupit čerstvýho, tak jak to děláme všichni

                                  ???? | St 7.11.2012 13:38:49

                                  GRUPA >> [smazano na zadost autora]

                                    Mates PB - Profil | St 7.11.2012 13:37:40

                                    Bárťas - 7.11.2012 13:34:57 >> Nasol ho a nacitronuj, to maceraci zpomalí :-)))

                                      GRUPA - Profil | St 7.11.2012 13:36:54

                                      Miras >> jen bych dodal, že bude asi lepší ho den před kuch. úpravou opláchnout, naporcovat a nasolit, případně i nakořenit. Životnost, se zase o kousek prodlouží.

                                        ???? | St 7.11.2012 13:34:57

                                        Miras >> [smazano na zadost autora]

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák