Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NMiras - Profil | St 7.11.2012 13:32:56

Bárťas - 7.11.2012 13:26:35 >> Tady se píše až 4 dny při teplotě 0-4 stupně: http://www.ceskykapr.cz/vanocni-kapr

    N1Mara - Profil | St 7.11.2012 13:26:42

    Miras >> :-))))))))))))))))))))))))))

      N???? | St 7.11.2012 13:26:35

      Miras >> [smazano na zadost autora]

        NMiras - Profil | St 7.11.2012 13:25:23

        Bárťas - 7.11.2012 13:21:30 >> Záleží, jak moc máš svou tchýni rád:-)

          N???? | St 7.11.2012 13:21:30

          [smazano na zadost autora]

            Nj.sladkay - Profil | Út 6.11.2012 21:13:01

            iPetulak >> a jo, ja som sa sice dostale na 9g /vob/ bez chomlenice, ale s dlzkou hodu niesom zatial spokojny, predsa je to len tuzsia klada a som zaciatocnik / v multiku/

              NiPetulak - Profil | Út 6.11.2012 19:46:25

              doktor multiplikator >> j.sladkay - 6.11.2012 18:58:03 >> Netvrdil jsem, že neodhodí méně jak 5g nástrahu. Psal jsem pouze co se doporučuje a jakou mám já zkušenost. Vím, že jsou mistři, kteří háží mulťíkem i lehčí nástrahy - já to rozhodně nejsem :-) a přiznám se, že u lehčích nástrah trošku postrádám smysl používat multiplikátor (tedy kromě situace, že si vyjdu k vodě jen s multíkem a zjistím, že mě okolnosti nutí použít malou a lehkou nástrahu).

                Nj.sladkay - Profil | Út 6.11.2012 18:58:03

                iPetulak >> nieje pravda ze multak neodhodi menej ako 5g!
                odhodi! ale...

                  NFellix - Profil | Út 6.11.2012 8:55:58

                  siri >> po prutu se ještě mrknu ale chci neco do maximálně 80g ale spíše tak 60g .... jinkak nedovedu si představit že vláčím s obyč multíkem kterej je velkej a určenej na lov sumcu a na moře n:-))) ja stim budu vlacet hlavně z belly boatu takže to budu vetšinou jen spouštět a nahazovat jen občas :-))

                    Nsiri - Profil | Po 5.11.2012 23:13:12

                    Fellix - pro tenhle ucel by mel mit podle mne ten prut hlavne vic ocek, nez standardni vlacak, na druhou stranu si muzes dovolit pouziti tezsich/levnejsich prutu. A obyc multiku, nemusi to byt baitcast special, pokud uz takovym ovsem neoplyvas... :) S dostatecnou zatezi a trochou opatrnosti se da s obyc multikem i nahazovat, byt ne prilis daleko. Jinak ten trn na spec. baitcastovych prutech hlavne usnadnuje drzeni cele udice pri castem nahazovani (typicke pro privlac), zdola pridrzuje ukazovak prut, shora pribrzduje palec civku podle potreby.

                      NFellix - Profil | Po 5.11.2012 18:55:35

                      iPetulak >> mně jde o to jesi to tomu prutu nebude vadit :-) jinak s těma sumčákama jsem maslel zdolávání ne nahazování :-)

                        NiPetulak - Profil | Po 5.11.2012 16:32:25

                        Fellix >> Hele řešení to podle mne částečně je. Pokud budeš nástrahy spouštět pod sebe, tak nebudeš mít ani moc problémů s motanicemi na cívce a budeš si moci dovolit i lehčí nástrahy. U sumcáků nevím - sumce chytat neumím a nechytám . Tam (pokud se nepletu) se používají klasické mulťáky a ne mulťáky odhozové. Každopádně - pokud Ti to finance jenom trošku dovolí, pořídil bych k mulťáku i prut pro to určený - lépe se drží. Teď jsem si zkusil hodit multiplikátor na normální prut a není to ono - ale volba je na Tobě. Pokud Ti to bude vyhovovat a bude to fungovat - proč ne :-).

                          NFellix - Profil | Po 5.11.2012 14:59:52

                          iPetulak >> ahoj ... díky za info ... já uvažuji že bych ho použil při lovu z belly boatu ... nenahazoval bych jen bych nástrahy spouštěl pod sebe ... a tak snimi i pracoval ... multík bych chtěl proto abych nemusel mít pod prutem smekáč ... v belly je přece jenom místa málo .. a takhle bych měl navi pohodlně nad prutem ... :-) jinak mě napadá jak je to teda u sumcových prutů s těmi se zdoláva i z očky nahoře i dole a furt dokola :-)

                            Nbart.bm - Profil | Po 5.11.2012 14:09:47

                            Martin M. >> ti dík teď abych i kroutil :)))

                              NiPetulak - Profil | Po 5.11.2012 13:27:18

                              Fellix >> Přívlačový multík na obyčejný prut připevnit půjde. Má stejné uchycení jako běžný smekací naviják. Otázkou ale je proč to budu takto používat. Prut určený pro multík mívá většinou pistolovou rukojeť, která usnadňuje držení prutu s navijákem nahoře a mívá taky větší počet oček, která bývají menší a umístěná blíže prutu (vše kvůli vedení vlasce). Jestli bude mít prut stejné chování při očkách nahoře nebo dole si netroufám odhadnout. Spíše si ale myslím, že nebude a při konstrukci prutu je podle mne počítáno s tím, kde budou při práci prutu očka a kudy povede vlasec. Ano - odhozový multiplikátor je odolnější a je určen převážně pro práci s těžšími nástrahami. Udává se, že nástraha by neměla být lehčí než cca 5g. Já s multíkem používám nástrahy, které jsou těžší jak 10g - lépe se mě nahazuje a mám méně motanic na cívce :-).

                                NFellix - Profil | Po 5.11.2012 10:03:46

                                bart.bm >> ja myslim že nezávadný prut by tohle dělat neměl ... tak si řikám jesi třeba neni problém v očcích ...

                                  NMartin M. - Profil | Po 5.11.2012 9:46:46

                                  Bez ohledu na peter nebo vyvazani ocek maji nektere blanky vetsi tendenci k protaceni - chytim prut za posledni ockou a zkousim kroutit - u nekterych se mi povede 180st. bez vetsich problemu. Jeste horsi byva, kdyz se pak ocko nechce hned vratit, ale chvili mu to trva :-)
                                  Typicky problem levnych feederovych spicek.

                                    NFishky - Profil | Po 5.11.2012 9:38:23

                                    Ad páteř prutu - máte dva identické pruty? tak je vemte obráceně - jednou rukou chyťte špičky druhou rukou prstem podložte pruty tak v 1-3 a pomalu zvedejte a sledujte, jak "identicky" pracují. Pokud se identické pruty nechovají vedle sebe za stejných podmínek shodně (konec prutu +/- ve stejné výšce při zvednutí) pak je jeden z prutů špatně vyvázán, případně oba, nebo jsou rozdílné blanky. U levných prutů je to celkem jedno, u dražších to pak zamrzí...

                                      Nbart.bm - Profil | Po 5.11.2012 9:11:05

                                      Grasel >> vítej v klubu postižených touto deformací :))) zkoušel jsem i vláčáky :)))))

                                        NGrasel - Profil | Po 5.11.2012 8:59:10

                                        Tak zkoušel jsem to na svých beastech a nic,očka krásně dolů,ale chuby mojí přítelkyně se otáčí asi tak o 1/5,no snad to nebude nic hroznýho a chvílu jí vydrží...

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák