Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NFidisak - Profil | St 13.3.2013 22:16:37

Denis.0 >> Ahoj. Já používám háčky na Kordy většinou velikost 6 - 8. Jsou z pevného drátu a mám očitou zkušenost, že i při zdolávání 45kg ryby stále drží svůj tvar. Jsou krásně ostré.

Jediný co vidím jako nevýhodu, tak je poměrně vysoká cena. Já osobně si je zde nekupuji, ale objednávám si je ve velkém množství přes Ebay z UK. Takto mám třeba 20 balení háčku po 10 a plácnu že 6 z toho zadarmo, když to srovná s naší cenou.

Jako další mám rád háčky od Awa-shimi ve velikosti 8 bez protihrotu.

    NDenis.0 - Profil | St 13.3.2013 21:26:40

    Dobrý den chtěl bych poradit ohledně háčku na kapry jakou velikost a případě jaký. Předem Děkuji

      NMartin M. - Profil | Po 11.3.2013 17:49:15

      Hurdy90 >> a mas vyhlednute nejake konkretni navnady, ktere chces pouzit? To by se dalo lepe mezi nimi vybirat. Nektere masovky bych v zime nepouzil, ale jine mi docela funguji, pripadne je jeste naredim nejakym sladkym ci slanym zakladem. Existuji vylozene zimni smesi, ale ridi se heslem lepsi plotice v hrsi, nez kapr na strese. Potom mas vylozene kaprova krmeni, ktera jsou bohuzel hlavne do teple vody. A potrebujes najit neco mezi tim. Klidne to muze byt treba samotna bonduelka, mikro peletky, nebo nejake rozumne masove krmeni.

        NHurdy90 - Profil | Po 11.3.2013 17:33:38

        Bicák dík za typ vyzkouším :-)

          Nstandas - Profil | Po 11.3.2013 17:27:06

          Hurdy90 >> ahoj,hlavně to musí být tzv. silné krmení,pokud možno co nejméně olejnaté neboť je voda studená a tudíž se v ní olejové vůně špatné rozpouštějí.Volba je tedy jasná-ovocná,vanilková,perníková,medová.......... Krmení je dobrý přesít a obarvit aby v čisté vodě neodrazovalo ryby,zdar:-)

            NBicák - Profil | Po 11.3.2013 16:43:17

            Hurdy90 >> pokud chces lovit prevazne kapry tak bych tam prisipak kuku a melo by to fungovat

              NBicák - Profil | Po 11.3.2013 16:28:25

              Hurdy90 >> Ja ted na stojaku pouzil od loprio Feeder special light(kapr,plotice,lin)ve studene vode to dobre fungovalo prislo par peknych cejnu a jesen

                NHurdy90 - Profil | Po 11.3.2013 16:15:14

                Ahoj jaký krmení by jste zvolily na jaro na stojatou vodu? Rozhoduji se mezi sladkým nebo masovým. Lovená ryba kapr, karas. Dík za radu

                  Nnatas - Profil | Po 11.3.2013 14:24:55

                  tomascarlos >> doporučuji navšívit dobrou prodejnu se širokým sortimentem a pruty si osahat. Pak se rozhodni, zda jej koupíš na prodejně či netu. Kupovat z netu a nevědět přesně co to je, je velmi riskantní.

                    Ntomascarlos - Profil | Po 11.3.2013 10:35:03

                    Dobry den,prosim o radu,jsem uplny zacatecnik a potreboval bych poradit s prutem na feeder,nepotrebuju zadny za 3 tisice ale treba jen v cenové relaci do 1500 korun.Nepotřebuji top kvalitu,proste neco pro zacatek.Moc dekuji.

                      Nhraji - Profil | Po 11.3.2013 8:05:07

                      hraji >> udělal jsem chybu, libra je 454 gramů, jak jsem správně napsal, skoro půl kila. Libra je 16 uncí.

                        Nhraji - Profil | Ne 10.3.2013 21:55:05

                        Takira >> kolego, popletl sis jednotky a k nim přiřazené hmotnosti, 28,35 gramu je unce - označuje se oz, libra je 0,454 gramů, tedy skoro půl kilogramu a označuje se lb.

                          NSAHIB - Profil | Ne 10.3.2013 21:53:43

                          Takira >>
                          1 lb=0,4..ne?..
                          a 1 oz=28gr?...

                            NMrKos - Profil | Ne 10.3.2013 17:25:33

                            lvicek >> po slibovaném ochlazení a při tamní současné čistotě vody (viz fotky kolegů v ML) bude vnuk pravděpodobně odcházet s nulou a nebude to způsobeno zvolenou montáží. Nicméně kdybych tam teď jel (nepochopil jsem, zda má vnuk picker a nově i fíídr a nebo zda má jenom picker a fíídr vůbec nemá), tak zvolím průběžnou montáž, těžší krmítko (na fíídru klidně 40g) aby to lítalo dál od břehu, návazec cca 25-30cm a háček č.14 ... a nástrahu pod háček

                              Nlvicek - Profil | Ne 10.3.2013 15:12:42

                              Dobrý den, dnes jsem vnukovi koupil feederový prut , na BVV, jsme z jižní moravy, příští týden bych chtěl s vnukem vyrazit na cézavu 1A/roketnici 1.... nevíte jakou použít montáž a jakou velikost háčků(vnuk má picker 30gramů) děkuji za veškeré rady .....

                                NTakira - Profil | Ne 10.3.2013 14:45:03

                                Denis.0 >> 1lb je 28gramu, takže 85 gramu unese. Házel jsem i 90 a problém nebyl.

                                  Njihryb - Profil | Ne 10.3.2013 11:38:07

                                  děkuji všem co mi odpověděli....

                                    Nkiller1 - Profil | Ne 10.3.2013 11:21:33

                                    Denis.0 >> já s ním házím 40g kapky a bohatě stačí:-)

                                      Nalfonz42 - Profil | Ne 10.3.2013 11:08:02

                                      Denis.0 >> Testovací křivka prutu Ideální vrhací zátěž
                                      2,25 lb 57 g
                                      2,50 lb 64 g
                                      2,75 lb 70 g
                                      3,00 lb 77 g
                                      3,25 lb 85 g
                                      3,50 lb 91 g

                                        Červené karty: Mrknato, Poušťák