Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

OG - Profil | Ne 10.3.2013 9:22:08

Agous >> http://www.rybsvaz.cz/?page=reviry%2Freviry&lang=cz​&fromIDS=&typ=mpr žádné omezení jsem v popisu revíru nenašel. A vzhledem k tomu, že už se tam uhlí nepřekládá tak by to asi neměl být problém. Viděl jsem i jak nějací chlapi chytli z toho ostrůvku http://www.mapy.cz/#x=15.429654&y=50.037511&z=17&l=​15

    Agous - Profil | Ne 10.3.2013 4:41:58

    Zdravim mam takovej dotaz chtel bych se zeptat zda se da ve Chvaleticich na Labi chytat v tom pristavu asi to tam nekdo zna.Jsem zacatecnik tak proto se ptam mel bych to kousek k vode. predem dekuji za odp.

      Lyshurs - Profil | So 9.3.2013 22:45:48

      Denis.0 >> mám tyhle klacíky taky...a s 60 neni problem 120m ale nad 70 bych nešel :D

        Denis.0 - Profil | So 9.3.2013 21:16:29

        Dobrý den potřeboval bych poradit kolik gramové závaží dát na Prut Shakespeare Cypry Carp 3,6m/3lbs 3díl abych mohl nahazovat plným švihem.A nezlomil přitom pruty.

          woody - Profil | So 9.3.2013 20:06:24

          jihryb >>
          Celerepubliková - můžeš chytat kdekoliv v ČR
          Celosvazová - Múžeš chytat buď v ČRS nebo v MRS
          Územní (krajská) - chytáš jen v části republiky, obvykle kraj
          Místní - chytáš jen na vybraných revírech místní organizace (tzv. revíry místního významu.
          Neber můj popis jako dogma. Určitě jsou jednotlivě platné vyjímky, ale pro přehled je to snad srozumitelné.
          více na: http://www.rybsvaz.cz/
          Jinak jsi k povolence nafasoval takovou knížečku, která se jmenuje Soupis revírů. Na revíry v té knížečce platí tvoje povolenka.

            Carabus - Profil | So 9.3.2013 17:22:44

            jihryb >> jedná se o územní rozsah revírů, na každém pak jsou pochopitelně omezení podle BP a RŘ

              Ledňáček (Iceman) - Profil | So 9.3.2013 17:14:37

              jihryb >> rozdíl je v oblasti platnosti. Asi jsi si pořídil územní, která má platnost jen krajskou.

                jihryb - Profil | So 9.3.2013 16:48:17

                zdravím.dnes jsem si vyzvednul povolenky na pstruh.r. a mimo pstruh.revír,ale našel jsem ve zpravodaji,že jsou ještě celosvazové a superpovolenka črs+mrs.chtěl bych vědět,jaký je v tom rozdíl,co můžu chytat a jaká omezení.třeba na pstruhovce musí být háčky bez protihrotu atd. jedná se mi i o cenu,jestli si koupit pstruhovku a mimopstruhovku,nebo celosvazovku,nebo superpovolenku,jestli mi rozumíte.jsem začátečník.díky za radu,popřípadně vysvětlení...

                  Jardavec - Profil | St 6.3.2013 15:51:34

                  andrei11 >> Jasne ja viem, presne takto som to aj pochopil, to co som odpisal mal by uplny suhlas, Asi som to zle sfomuloval.

                    andrei11 - Profil | St 6.3.2013 14:51:33

                    Jardavec >>

                    moj prispevok nebol narazka na tvoju neznalost, ale na neznalost (ale radost zo zastrasovania) tych dvoch panov ;). hold, ryba smrdi od hlavy.

                      Jardavec - Profil | St 6.3.2013 14:42:59

                      andrei11 >>Tie zakony uz poznam naspamat, len som nevedel ci sa na ne spoliehat kedze tí ktori by mali dohliadat na ich dodrziavanie ich nepoznaju. Asi treba prestat pit. :D

                        andrei11 - Profil | St 6.3.2013 13:23:31

                        Jardavec >>

                        Kazdy clen SRZ by sa mal riadit rybarskym poriadkom, resp. legislativou upravujucou podmienky lovu ryb. Pokial je rybarskom poriadku uvedene, ze na stojakoch sa moze chytat do 15.3.

                        Citujem zo Zákona 139/2002 Zz (o rybárstve):
                        § 11
                        Ochrana rýb
                        (1) V pstruhových vodách sa zakazuje lov všetkých
                        rýb od 1. októbra do 15. apríla.
                        (2) V lipňových vodách sa zakazuje lov všetkých rýb
                        od 1. januára do 31. mája.
                        (3) V kaprových vodách sa zakazuje lov všetkých rýb
                        od 15. marca do 31. mája. To neplatí v čase od 1. mája
                        do 15. mája, ak užívateľ uskutočňuje rybárske preteky.
                        (4) Zákaz lovu rýb podľa odseku 3 sa nevzťahuje na
                        kaprové vody, ktoré sú vodným tokom okrem slepých,
                        mŕtvych a odstavených ramien a povrchových vôd,
                        umelo vzdutých v koryte vodného toku.

                        Ak nie je v tvojej organizacii vynimka (co nepredpokladam) tak pan predseda a tajomnik by si mali po dlhych rokoch precitat rybarsky poriadok.

                          roberto.r - Profil | St 6.3.2013 10:43:04

                          Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli už byl někdo chytat na 471 159 ŽULOVSKÉ KAMENOLOMY 1 A(konkrétně lom Vycpálek).Budu tam mít cestu na chatu a rád bych se tam zastavil protože tam jezdím často ale zatím jsem neměl možnost chytání.Zajímalo by mě jestli tam je ryba popřípadě jakou nástrahu atd.Dík moc za odpovědi a přeji úspěšný rok a lov.

                            Jardavec - Profil | Út 5.3.2013 19:31:37

                            Zdravim...neviem ci je to v CR rovnako ako u nas (asi ano) ale pokial dobre viem a aj tak do 15.3 sa može lovit aj na rybnikoch. Lenze ked som si bol pre povolenku, predseda s tajomnikom mi tvrdili ze lovit mozem len na rieke. Pritom aj v aktualnom poriadku ktory mi vtedy dali je ze sa moze...neviem teraz ci sa mam spoliehat na poriadok alebo na slova predsedu ktori je tiez clenom RS. Dakujem

                              Carabus - Profil | Út 5.3.2013 12:54:31

                              tomascarlos >> Jak jsem koukal na googlemaps, tak se to tam dost změnilo, ale pořád to vypadá, že by se mohlo dobře zachytat mezi lávkou a hřbitovem, na druhé straně nad lávkou, popř i dole pod servisem. Jenže když jsem tam chytal, tak podoustev byla přemnožená, že kvůli ní celoročně hájily dravce, parmy se chytaly jak na běžícím páse, ryb tam bylo hodně a to dneska asi není, jak jsem slyšel.

                                unudle - Profil | Út 5.3.2013 11:51:25

                                tomascarlos >> Nejblíž máš Berounku 1 a 2, Potom Vltavu 6 a 7, a kousek dál ÚN Vrané.

                                  Malda512 - Profil | Út 5.3.2013 9:21:28

                                  tomascarlos >> http://www.mrk.cz/rybarske-reviry.php podívej se tady snad najdeš co hledáš

                                    Reznik76 - Profil | Út 5.3.2013 8:50:55

                                    tomascarlos >> V Radotíně je Berounka, neni to daleko na Vltavu a kousek na Slapy. Myslim že na chytání ryb tam je prostoru víc než dostatečný množství

                                      tomascarlos - Profil | Út 5.3.2013 5:02:52

                                      Dobry den,jsem uplny rybář začatečnik a proto bych uvital pár rad.Nejprve by mne zajimalo naka lokalita na rybaeni na Praze-západ,nejlépe v okoli Radotina.

                                        Rostid - Profil | So 2.3.2013 11:03:52

                                        hraji >> definice bivaku z wikipedie? to je opravdu směrodatné :-D...navíc v souvislosti s rybářským bivakem zcela nesouvisející

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák