Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NJoe Smoker - Profil | Ne 17.3.2013 21:44:05

Sven >> Díky moc :-).

    NJoe Smoker - Profil | Ne 17.3.2013 21:40:14

    mascha >> Ano,tu diskuzi jsem četl ještě než jsem se zeptal. Bohužel v ní není to,co jsem hledal.

      NTakira - Profil | Ne 17.3.2013 20:41:29

      hraji >> Viz reakce na Sahiba

        NTakira - Profil | Ne 17.3.2013 20:34:33

        SAHIB >> Zdroj: Rybářské nej - kaproveé dělené pruty - Shimano alivio alcx - 2,75 lb vrhaci zatěž 75g, shimano alivio bx 2,75 lb vrhaci zátěž 100 g, shimano alivio bx 3 lb vrhaci zatez 110 g
        A teď mi kolego řekni kde jsem kecal, když jsem řekl něco ve smyslu v porovnání libráže s vrhačkou, že libráž x 30 je cca vrhačka.
        Samozřejmě vim, že libra neni unce a jsou to různé hodnoty.

          NSven - Profil | Ne 17.3.2013 17:28:52

          Joe Smoker >> O nic si nepřišel :-)
          Je to takový přičmoudlý kapr s buldočí tlamou. Jinak na něm není nic vyjímečného. Chuťově také nic moc .-)
          Tady se také několikrát vysazovali a možná tam ještě nějaký zbyl http://obechamr.cz/turistika-a-cykloturistika/

            Nmascha - Profil | Ne 17.3.2013 13:32:32

              NMartin M. - Profil | Pá 15.3.2013 21:19:42

              Joe Smoker >> v sumari zadna kolonka "bufalo" neni, to bude nejaky omyl nebo vtip. Pri vylovech chovneho rybniku snad...

                NJoe Smoker - Profil | Pá 15.3.2013 21:15:20

                Martin M. >> Díky za zprávu Martine. Je to nejen na moravě... Včera mi kámoš přines zápis ze schůze MO Turnov,spolu s výlovem ryb za rok 2012 dle povolenek,a já tam našel tohle,plus že se toho vytahalo 483 ks.... proto si říkám co to vůbec je,a že jsem to ještě neměl na prutu. Přitom zdejší vody znám myslím celkem dobře.

                  NMartin M. - Profil | Pá 15.3.2013 21:02:35

                  Joe Smoker >> bylo to na par chovnych rybnicich na jizni Morave, ve sportovnich revirech snad ne. Doporucuji jej nepoustet bez ohledu na rybarsky zazitek ze zdolavani nebo kvalitu masa.

                    NJoe Smoker - Profil | Pá 15.3.2013 20:26:53

                    Mám otázku. Kaprovec černý,alias Buffalo. Může mi někdo říct,co to je zač? Ryba. To vim. Kaprovitá. To vím taky. A že to sem dovezli v roce 1985. Teta wikipedie je mocná. Ale měl to někdo z Vás na prutu? Jak se to chová při zdolávání? Je to k jídlu? Vysvětlím vám,že jsem slovní spojení Buffalo a ryba včera slyšel prvně. Díky všem.

                      NBicák - Profil | Pá 15.3.2013 17:40:07

                      šmudla007 >> na takovy kapriky pouzivam bonduelku supr funguje,prihodim ji aji do navnady a je to zadna vede pro medveda :D u nas sou prevazne kousci kolem 50 bonduelce neodolam ani ja

                        NJan doby Dobeš - Profil | Pá 15.3.2013 16:41:16

                        Fidisak >> Děkuji moc za odpověď :)

                          NFidisak - Profil | Pá 15.3.2013 16:35:36

                          JencekD >> Jan doby Dobeš - 14.3.2013 19:09:45 >> Přidávám se, jak píšou kolegové. Na rohlíkové jsem taky nic nechytil. Takový malý spíš na ty masňáky a tak no.

                          Jestli teda stále přes to chceš chytat na boilies, tak zkus 8mm průměr. Já používám třeba od Mikbaits tzv. expressky (mají urychlený rozklad a účinkování oproti klasickýmu) a ty kapry od 40 do 60cm i větší na ně mám hodně. Můžeš je použít i na větší, že dáš pár kuliček pod sebe.

                          Osobně, kdybych chtěl na kapry a nechtěl používat kukuřici a tento druh návnady, tak si koupil pelety třeba 8mm a 3mm stejnýho druhu. Těmi malými bych zakrmil buď rukou, nebo PVA punčochou a a na větší chytal. Myslím si že je zbytečnost na takovýto kapry vymýšlet kuličky...není to nejlevnější záležitost a plechovka kukuřice je taky parádní. :)

                            Nšmudla007 - Profil | Pá 15.3.2013 10:27:36

                            JencekD >> Jan doby Dobeš - 14.3.2013 19:09:45 >> Zaručený recept na kapry 2-2,5kg je uvařit si doma trochu kukuřice pšenice a řepky, Smíchat pak s jemným kukuřičným šrotem a pšeničným šrotem, přidat trochu strouhanky aby se dala ze směsi uplácat koule krmení na krmítko.
                            Na háček napíchneš dvě tři zrnka kukuřice, nahodíš tohle do rybníka do míst kde jsi vyděl kapříka vyskočit nebo kde by se mohl zdržovat. K nahozené udici přihodíš několik koulí z této vnadící směsi.. a není skoro možný abys kapra nevytáhnul.
                            Pokud nekrmíš vůbec nebo chytáš na místě kde ryby nejsou, tak úlovek kapra je věcí náhody/štěstí.
                            Každých 35-60 minut udici přehoď a snaž se házet na stejné místo, druhým prutem můžeš zkoušet kapry hledat a nahazovat třeba jenom kousek od břehu na mělčinu, k rákosí, nebo na hloubku.
                            Hlavně se koukej na vodu kde je pohyb ryb.. a druhý den tohle zopakuj(ryby budou z předchozí vycházky trochu přikrmené a na místě kde jsi včera krmil se přijedou podívat.
                            Vůbec se neboj nahazovat třeba jenom 5-10 metrů od kraje kde budeš mít výhodu že dohodíš přesně bez problému přikrmovací koule žrádla.
                            Výborný je taktéž chytat na wagler splávek, zachytáš si cejny atp a kapra jsem skoro vždycky chytnul taktéž.
                            Tahle taktika funguje výborně duben-půlka října kdekoliv kdykoliv, pokud tam kapři nějací ještě plavou.

                              NMartin M. - Profil | Čt 14.3.2013 19:22:35

                              JencekD >> Jan doby Dobeš - 14.3.2013 19:09:45 >> ono to neni jen o nastraze. Treba ja kdybych sel muskarit, tak by se mohlo zdat, ze to je cele podvod a ze pstruh tyhle napodobeniny nikdy nezere ;-)

                                NJan doby Dobeš - Profil | Čt 14.3.2013 19:09:45

                                Martin M. >> Děkuji za odpověď. Jen jsem strávil čas chytáním na "rohlíkáče" a nedostalo se mi záběru. Vedle mě seděl rybář, který chytal na boilie a chytal kapra za kaprem. Na kapry mám asi hold smůlu :-). (Nejde mi o to, abych chytil pokaždé plno ryb, ale bez nich to není ono...)

                                  NMartin M. - Profil | Čt 14.3.2013 17:47:49

                                  JencekD >> Jan doby Dobeš - 14.3.2013 17:01:46 >> na takove kapry je nejlepsi rohlikove boilie.

                                    Ndoliz - Profil | Čt 14.3.2013 17:38:27

                                    JencekD >> Jan doby Dobeš - 14.3.2013 17:01:46 >> Určitě se dají chytit kapři těchto velikostí na boilies o malém průměru, ale na kapry této velikosti nebude boilies nejlepší volba. Na ty tyto ryby budou určitě lepší pelety, kukuřice, červi, masňáci, rohlík...
                                    Další výhodou těchto nástrah je, že nestojí narozdíl od boilies skoro nic. Za peníze které bys utratil za předražené boilies si můžeš koupit třeba nový prut.

                                      NJan doby Dobeš - Profil | Čt 14.3.2013 17:01:46

                                      Dobrý den, měl bych takový dotaz, jestli existuje nějaké boilies, které funguje na kapry okolo 2 - 2,5 kg ? Všude vídám jen pro velké kapry a slýchám, že je to selektivní nástraha, na kterou menší kapři nereagují. Děkuji předem za odpoveď.

                                        NMartin M. - Profil | St 13.3.2013 22:35:06

                                        Denis.0 >> ahoj, o jak velke kapry se ti jedna a jakym lovnym stylem je cches lovit? Na boilies na polozenou, na zizalu na plavanou, z hladiny na chleba?

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák