Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

3Hbaits - Profil | Pá 1.3.2013 21:32:53

Aleš10 >> díky

    Aleš10 - Profil | Pá 1.3.2013 20:51:24

    3Hbaits >> tady to máš pěkně ukázáno http://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=27693

      Bláža - Profil | Pá 1.3.2013 20:43:22

      3Hbaits >> Nikdy jsem na tak dlouhej návazec nechytal, ale asi bych to opatrně stočil, a celé napevno přivázal k olovu s použitím nitě PVA.

        3Hbaits - Profil | Pá 1.3.2013 19:40:05

        zdravím rybáři,chtěl by jsem vyzkoušet chytat kapry ve sloupci na popky ,tak 1až 1,5metra nad dnem.Poradí někdo jakou zvolit montaž,material aby se to nemotalo při náhozu.Dík

          Reznik76 - Profil | Po 25.2.2013 21:21:57

          darrow >> 2500 RA a 2500 RB Exage, Nexave uvádí 160m/ 0,25
          takže si troufnu říct že je to stejný u všech modelů
          A z vlastních zkušeností s Exage 2500 RA i RB jsou cívky totožné a měnitelné mezi jednotlivými modely

            Martin M. - Profil | Po 25.2.2013 10:42:44

            doliz >> RA nebo RB jsou v obou pripadech zadni brzdy (R=rear, zadni), pismeno A/B znamena jakesi cislo vyrobni serie - zacinalo se A, po par letech prisla nova serie B, bude nasledovat C atd. Obecne nelze podle tohoto znaceni nic rict o tom, jestli budou civky stejne nebo ne, zalezi na vyrobci, jestli s novou serii necha stejne civky nebo ne.

            Bohuzel nazev Shimano 2500 RA nebo RB neni presny nazev vyrobku, chybi tam nejake slovicko, takze nelze odpovedet.

              doliz - Profil | Po 25.2.2013 7:28:12

              darrow >> Cívkyby měly být stejné. Jediný rozdíl mezi cívkami je to že RA je k navijáku s přední brzdou, a RB patři k navijáku se zadní brzdou.

                darrow - Profil | Ne 24.2.2013 23:56:20

                chcel by som sa spytat na rozdiel vo velkosti cievok medzi shimanom 2500ra a 2500rb.jedna sa mi o vysku navinu...diky

                  venca1 - Profil | So 23.2.2013 8:44:30

                  alfonz42 >> Každý pozemek má svého majitele, a bez jeho souhlasu se tak můžeš stavět maximálně na hlavu.

                    alfonz42 - Profil | So 23.2.2013 0:01:09

                    Pedro1 >> Platí zásada - co není zakázáno je povoleno. A jak mi radil jeden přítel, záleží jen na tobě jak si uhájíš svou pravdu. Někdy to chce hodně silné nervy.

                      Turňa - Profil | Pá 22.2.2013 13:40:05

                        Pedro1 - Profil | Pá 22.2.2013 13:37:45

                        alfonz42 >> Možná se pletu,ale není to tak,že obecně je stanování ve volné přírodě zakázáno a může se pouze tam,kde je povoleno?

                          fotojakes - Profil | Čt 21.2.2013 22:43:18

                          Dr. ČunČe >> Rybářská stráž nemá v kompetenci řešit bivak, či stan, pokud to není zakázané v soupisu revírů u daného revíru. Může zavolat policii, nebo ochrance přírody, ale rozhodně nemůže zadržet povolenku s odůvodněním, že máš stan. Pokud tak chce učinit, tak ať to napíše do té hlášenky, kterou vypisuje. Problém udělá tak sobě, protože překročí svou pravomoc. Nekteří to vědí, proto ti řeknou, že ti bere povolenku za bivak, ale napíše tam něco jiného (porušení paragrafu XX), třeba chytání po stanovené době a podobně.

                            Dr. ČunČe - Profil | Čt 21.2.2013 22:40:38

                            mlíčnák >> jo, jo takhle to dělávám... to mi přijde takové nejshůdnější, i když zabírání místa je taky asi na dohodě s ostatními rybáři... snad to bude v pohodě, nějak se snad dá s každym rozumnýy člověkem domluvit, včetně RS. diky

                              mlíčnák - Profil | Čt 21.2.2013 21:42:13

                              Dr. ČunČe >> Bivak je podle zákonů stan . Tam se to nerozlišuje . RS ti papíry nemůže za to vzít , i když možná ano za zabírání místa . Je to složitá otázka . Doporučoval bych postavit večer a ráno sbalit .

                                Dr. ČunČe - Profil | Čt 21.2.2013 21:31:17

                                alfonz42 >> to jo, listina je listina, otázka, jak to budou chápat porybný, když to budou nějací trubky a nebudou si nechat chtít vysvětlit... zrovna tam kam jezdim, je tam jeden takovej:( Ale děkuji za reakce... mějte se!Petruv:)

                                  Dr. ČunČe - Profil | Čt 21.2.2013 21:29:26

                                  fotojakes >> děkuju

                                    alfonz42 - Profil | Čt 21.2.2013 18:42:20

                                    Dr. ČunČe >> Podle čl. 2 odst. 3 Listiny základních práv a svobod může každý činit, co není zákonem zakázáno, takže v případech, kdy to zakázáno není, je možné ve volné přírodě tábořit. Je ovšem třeba dbát ochrany vlastnického práva.

                                      fotojakes - Profil | Čt 21.2.2013 17:08:44

                                      Dr. ČunČe >> Tady je to myslím vysvětleno srozumitelně.

                                      http://www.mocrsfrydlant.cz/Stanovisko%20CIZP%20k%2​0taboreni%20a%20stanovani.doc

                                        Dr. ČunČe - Profil | Čt 21.2.2013 16:18:28

                                        Pavouk‌ >> Děkuji za upozorněí, odkazovaný dotaz na svazu jsem již četl, nevyplývá z něj nic specifického, krom toho, že RS nemůže kotrolovat tuto činnost - tedy stanování, resp. táboření. V zákoně o ochraně přírody je zase pouze pojem táboření, jak i na svazu uvádějí v odpovědi na dotaz č. 96, nicméně přiznávají, že termín není blíže specifikován a zahrnuje od "širáku po vaření"... Jednoznačnou odpověď jsem tedy nedostal. V diskuzích je toho také mrak, ale nic extra přesného, to samé v zákoně o ochraně přírody, který omezuje táboření pouze v CHKO, NP, PR, NPR, tzn. ne každý revír se však nachází v těchto oblastech, podobně s lesem a obecní vyhláškou (jak upozorňuje ČIŽP Budějice - mj. interpretace Budějické ČIŽP a jiných krajských pracovišť Ministerstva ŽP se nemusí shodovat...) s prominutím, nejsem úplný střevo, abych si nedokázal to najít, jen jsem prostě zmatenej, jak to s tim tedy, ano mohu/ ne nemohu stan použít v případě že se nenacházím v žádné chráněné oblasti a podobně... V případě bivaku by tedy dle vyjádření ČIZP by v něm rybář neměl přespávat, ale pouze se ukrýt před deštěm... nebo se pletu? Co když tedy jedu na delší výpravu? Děkuji

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák