Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NPavouk‌ - Profil | Čt 21.2.2013 13:15:39

Dr. ČunČe >> dotaz c.96..

    NPavouk‌ - Profil | Čt 21.2.2013 13:08:59

    Dr. ČunČe >> spatne nebo spis vůbec nehledas, na stránkách rybsvaz.cz mas v odpovedich primo na co se ted ptas

      NDr. ČunČe - Profil | Čt 21.2.2013 12:40:10

      Zdravím,
      jistě na moje otázky lze najít někde odpověď, ale přesto ji pokládám v souvislosti s přečtenými zákony,vyhláškami, diskuzemi a "návody". Nejsem si stále jist...
      Je možné u vody (na svazovce) stanovat -se stanem, pokud to není oficiální tábořiště? Kdo mě může za to "postihnout"? Mohou mi být odebrány papíry? Na svazu jsem v žádných dokumentech nenalezl odpověď... V neposlední řadě, pokud si pořídím rybářský bivak, vyřeší to případný problém?Jaký je rozdíl mezi tím, že jsem u vody se stanem, nebo bivakem? V létě jsem jezdil na svazovky s plachtou, ze které jsem si udělel přístřešek mezi stromy a dvakrát jsem bral stan, když jsem nevěděl, jaké bude počasí. Nikdo mi nekontroloval, ale kolegové tvrdili, že by to mohl být problém...?! Poraďte prosím. Děkuju... Petrův:)

        NMartin M. - Profil | St 20.2.2013 13:02:16

        Fány >> spin je proste privlac.

          NFány - Profil | St 20.2.2013 11:56:24

          Mám dotaz,k čemu se používají pruty Spín, je to lehčí přívlač.Díky

            NMrKos - Profil | St 13.2.2013 20:56:10

            jirisyky >> také by nebylo od věci uvést jaká to byla kontrola (z jakého ůřadu) a co vlastně přijela kontrolovat

              Nfotojakes - Profil | St 13.2.2013 15:56:23

              hajdass1 >> pokud ti jde o to který můžeš a nemůžeš postavit, tak to neřeš a zkus přečíst tohle. Je to sice více o horách a CHKO, ale informace jak se věci s tábořením mají tam najdeš.

              http://www.treking.cz/archiv/taboreni-a-bivakovani.​htm?full_discussion=true&id_comment%5B%5D=7179

              Rybářská stráž to může řešit jen v případě, že to je uvedeno v bližších podmínkách (soupisu revírů), ale asi to nebude úplně správně, když to s rybařením téměř nesouvisí.

                NSoulfish - Profil | St 13.2.2013 12:20:54

                jirisyky >> tak to jsi měl kliku

                  Njirisyky - Profil | Út 12.2.2013 20:43:57

                  hraji >> s nebo bez, podle me to zalezi na kontrole jak se vyspi. Na jednom reviru zakas stanovani, my tam pichnuty obyc stan, prijela kontrola a vse v poho, jeste si dal s nama cigarko...

                    Nhraji - Profil | So 9.2.2013 13:10:55

                    hajdass1 >> bivak je definován takto:
                    http://cs.wikipedia.org/wiki/Bivak

                    v rybařině se tak nazývá menší nebo větší stan. A vedou se vášnivé diskuze o tom, zda může či nemůže mít podlážku a o dalších aspektech zcela podružných.

                      Nhajdass1 - Profil | Pá 8.2.2013 19:52:13

                      Zdravím chtěl bych se zeptat jaká je přesná charakteristika bivaku.

                        NUnkas - Profil | St 6.2.2013 15:42:23

                        Karbousek >> Nevidíš záběry? Zkus ze začátku chytat blízko břehu. Než rozpoznáš co dělá ryba a co třeba proud, vázka apod.

                          NPetr64 - Profil | Po 4.2.2013 22:23:08

                          Karbousek >> Podle karty soudím,že lovíte na Moravě,Kyjovce,nebo Salaji.Moc to v okolí Hodonína neznám,ale myslím,že na hlavním toku a na Sa.. By bylo vhodný použít větší gramáže splávků.M. Je mělčí,ale hodně táhne.S.má zase krásný tůně,ale krátký lovný úseky.Pokud ti.to kolega"sešteluje" a ty nevidíš záběr,snaž se trochu číst vodu a chování splávku.Většinou se prochytává stále stejný úsek vody.Po pár proplutí splávku zjistíš,že se ti připotopí ve stejniým místě,nebo naopak přizvedává.jedná se o přichycení háčkem,nebo olůvkem o dno.Tohle se časem naučíš rozlišit od záběru.

                            Nvokounek - Profil | Po 4.2.2013 21:51:25

                            Karbousek >> ahoj ja som sa začal venovať plavačke len minulý rok a je toho ešte kopa čo musím zlepšovať každopádne mi velmi pomohlo čítanie diskusií a článkov v archíve. okrem toho je super aj vysoká sklenená váza v ktorej som testoval montáže a presne som videl čo robí so splávkom keď pohnem záberovým brokom. ten záberový broček by mal byť len tak ťažký aby ti krásne ukázal záber..

                              NTWIN 69 - Profil | Po 4.2.2013 21:47:53

                              Karbousek >> Uč se od toho kolegy co s Tebou jezdí,protože já ho znám a on opravdu umí.

                                Nhraji - Profil | Po 4.2.2013 21:45:07

                                Karbousek >> tvůj popis je velmi obecný a jen těžko z něj mohu usoudit, v čem je chyba. Chtělo by to napsat jakou metodou lovíte, jak máš sestavenu udici, v jaké chytáte hloubce a co je nástraha

                                  NKarbousek - Profil | Po 4.2.2013 20:25:05

                                  Chtel sem se zeptat někoho fundovanýho.Jsem klasickej bobkař,ale poslední dobou jezdím s jedním kolegou plavačkářem k vodě.Nakoupil sem si nějakou výbavu,ale nějak mi to stále nefunguje.I když mi to naváže a sešteluje,nevidím záběry.Jak dlouho to asi může trvat,než si na tenhle styl lovu zvyknu a začnu chytat ryby?

                                    NSAHIB - Profil | Ne 3.2.2013 22:03:54

                                    zdeko >>
                                    přesně tak jak píšeš,
                                    taky jsem jej měl,nezdálo mse mi uváděné a tak sem to změřil...-((
                                    Ale jinak dost dobrej,nepropustil ani v pěkným lijáku,vydržel i celekm dost brutus vítr....za ty prašule dobrý...

                                      Nzdeko - Profil | Ne 3.2.2013 17:05:56

                                      Csanov >> Mám ten Mivardi Camou, nemůžu si stěžovat. Nenech se ale zmást rozměrem, udávaný průměr 2,5 m. neni průměr deštníku, ale rozměr přes kopuli, skutečný průměr je přibližně 2,2 m.

                                        Nsytam23 - Profil | So 2.2.2013 16:28:27

                                        mam destnik mivardi asi 4 roky bez problemu mohu jen doporucit

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák