Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NJarda Š. - Profil | Čt 27.10.2016 12:59:45

machy_fly >> Zeptej se u svojí MO, jestli ti umožní zaplatit členský příspěvek po termínu. Podle stanov tomu, kdo včas nezaplatil členský příspěvek, zaniká členství vyškrtnutím a když chce znovu koupit členskou povolenku, musí znovu zaplatit zápisné a případně (když mu to MO nepromítne) i absolvovat vstupní školení.

    Nmachy_fly - Profil | Čt 27.10.2016 7:47:32

    Ahoj, rád bych se zeptal jak můžu být pokutován, pokud nemám letos zaplacenou známku a chtěl bych si ji zaplatit teď, popřípadě příští rok rovnou s novou.

    Díky

      Nvenca1 - Profil | Po 24.10.2016 17:05:34

      aguirre >> Vlez do muškaření, zrovna minulý týden se tam ujímané návazce probiraly.

        Nrybomil - Profil | Po 24.10.2016 11:05:59

        nukleon >> Ahoj. Nechci ti brát iluze o tom prutu, pokud je pravdou to co se uvádí v popisu prutu, tedy váha u 2,40m / 10-30g že váží 256g, pak je to tedy na awashimu až nezvykle silnostěnný blank. Většina prutů týhle značky a měla stěny blanků naopak ztenčený, u podobný ráže až na 0,3mm. Tahle váha odpovídá spíš silným štikáčům + - 2,8 - 3,0m. vyšší kvality, tedy bude zesílený blank s měkčí špicí.
        K němu srovnatelný prut by mohl mít klidně o + - 100g méně

        využít se dá zřejmě v poho na střední vláčku, vydrží asi hodně, jen bude těžší do rukou

          Naguirre - Profil | Ne 23.10.2016 15:43:39

          Co presne znamena "ujimany" navazec? Od muskarskej snury by vlasec mal mat konicky tvar? Preto sa tie navazce robia z vlasca zo 4, resp. 5 kusov od najhrubsieho po najtensi? Dlzka takehoto navazca sa rovna dlzke prutu? Sorry za muskarsku odbocku, ale pisu tu muskary svojim zargonom, ktoremu vacsinou nerozumiem. A muskarska literatura na trhu nie je. Dakujem.

            Nvenca1 - Profil | So 22.10.2016 4:22:06

            Jarda Š. >> tak dík za odbornou radu..-) A já proč se furt trápím na čtyřmetrovém potoku se čtyřkou ..-)) koupím si tu šestku, ať to můžu házet dál na protější louku...-))

              NJarda Š. - Profil | So 22.10.2016 0:03:40

              aguirre >> Na suchou si rozhodně kup plovoucí šňůru. Potápivá se používá hlavně na streamery. Myslím, že by ses jako začátečník spíš trápil, kdyby sis koupil sestavu příliš jemnou, než se šestkou.

                Nnukleon - Profil | Pá 21.10.2016 22:52:50

                Jarda Š. >> aj som si myslel ako Light privlač aj ked niekoho to chytilo mna teda nie, kamarat mi odporucal prut s gramažou od 5-20g ale to si myslim aj ked je velmi lahky a prakticky ale pre mna moc jemny. Ked "RAZ" klepne ta štuka kapitalna 1,5m dlha by som bol zvedavy co spravy s takým prutom moj kamos. Diky za odpoved.

                  Naguirre - Profil | Pá 21.10.2016 22:51:44

                  Jarda Š. >>
                  o.k. díky. Mne ako uplnemu zaciatocnikovi ponukaju 6 prut a potapavu snuru. Moja predstava je vsak lahsi prut (sic na stredne velke rieky) a lov na suchu. Obavam sa, ci sa so 6 snurou nebudem prilis trapit pri suchej muche.

                    NJarda Š. - Profil | Pá 21.10.2016 22:39:25

                    aguirre >> Určitě se dá, i když zkušení muškaři na suchou berou raději lehčí náčiní.

                      NJarda Š. - Profil | Pá 21.10.2016 22:32:05

                      nukleon >> Tím se dá chytat skoro všude (ze břehu i z loďky), nejlépe se ti na něm asi budou vodit plandavky a woblery střední velikosti.

                        Naguirre - Profil | Pá 21.10.2016 22:14:15

                        S muskarskym prutom 6 a ptislusnou snurou 6 sa da chytat v pohode suchou muskou? Nie je to uz tazsia hmoznost na suchu muchu?

                          Nnukleon - Profil | Pá 21.10.2016 14:17:50

                          no tak skusim aj ja nieco zaciatocnicke. Kupil som privlacovku 2,40m gramaz 10-30g naco by som to mohol vyuzit, teda hlavne kam nie naco. je to dost tvrdy prut ale nahodil som par razi bliskac a leti jak kometa. len nemam vyskusane zdolavanie na nom. je to awashima exel axperion

                            Nviceroy - Profil | Čt 20.10.2016 10:46:05

                            venca1 >> tak pokud holdujes cesneku tak myslim ze i do karbosu a klobasek :-)

                              Nvenca1 - Profil | Čt 20.10.2016 9:20:23

                              viceroy >> Dá se to aplikovat i na pánev pod kapře?..-)

                                Nviceroy - Profil | Čt 20.10.2016 1:03:09

                                zmoklina >> sezen si EO cesnek mizes aplikovat na vse jedna kapka a rozrazi ti to nos :-)

                                  Njá 2 - Profil | St 19.10.2016 9:21:25

                                  zmoklina >> Ahoj, zkoušel jsem lov začátkem léta, na půlku malého stroužku a ryby braly, ale nebylo to ono, mnohem lepší bylo přidávat tenké plátky k jiným nástrahám, tam někdy byl rozdíl poznat, jindy ne. Uvidíme co v zimě.

                                    NxDanielS - Profil | St 19.10.2016 5:55:43

                                    zmoklina >> Kukni sem, nedávno se to tu řešilo:

                                    http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=744829&kw=%C8esnek​

                                      Nzmoklina - Profil | Út 18.10.2016 20:18:10

                                      Ahoj kolegové mám dotaz,má někdo skušenosti s lovem na česnek,kdy je vhodné použití - období ,jak velké sousto nastražit atd.Dík za informaci

                                        Červené karty: Mrknato, Poušťák