Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NJarda Š. - Profil | Pá 18.11.2016 13:37:13

hraji >> Dost podstatný rozdíl je také v objemu před rozmícháním a po něm. Mícháním (prosíváním) se směs nakypří, čímž nabude na objemu. Proto také jsou závodníci povinni vnadící směsi rozmíchat před kontrolou rozhodčím a po ní už nesmí použít síto nebo metlu.

    Nhraji - Profil | Pá 18.11.2016 8:51:54

    Honza7 >> můžeš napsat, kolik objemových procent sušeného mléka může běžná vnadicí směs obsahovat? Aby ještě splnila svůj účel, tedy držet pohromadě a ve vodě pracovat? Bavíme se o maximálně procentech objemu. Napiš sem prosím jméno vnadicí směsi, která podle tebe obsahuje tolik rozpustných látek, že se její objem po navlhčení nezvětší. Stačí mi jeden název směsi.
    Znova zopakuji. Tyhle teoretické plky v poradně pro začátečníky jsou k ničemu. Otázka zněla, jaký bude přibližně objem vnadicí směsi připravený z kilového balení. Odpověď je... ?

      NHonza7 - Profil | Čt 17.11.2016 17:28:54

      hraji >> Pokud se oprostíš od toho kdo co uvedl a zamyslíš se nad obsahem daného tématu prospěje to více věci.
      V případě sypkých materiálů, které se dobře rozpouštějí ve vodě prostě, tak ti objem nenabude, ale bude menší. V případě některých barviv, esencí a nebo bílkovin se nic zvětšovat nebude i kdyby jsi se postavil na hlavu. Je to o tom co daná směs obsahuje. Můžeš si klidně doma udělat pokus se sušeným mlékem - to se v minulosti taky používalo.

        Nhraji - Profil | Čt 17.11.2016 14:25:16

        Honza7 >> opět zapojme normální logiku. Kolega se tu ptal na normální vnadicí směs a kolik bude mít objem po zpracování. Poradil jsem mu na základě zkušeností, protože míchám krmení řekněme tak padesátkrát v roce, možná i vícekrát. A povětšinou ji míchám tak, abych měl předem stanovené množství.
        Jestliže potřebuje lovící objem krmení, k čemu by mu byly v krmení látky, které se při styku s vodou rozpustí, v množství větším než stopovém?
        Mě prostě tihle teoretici štvou, protože ty začátečníky jen pletou. A to je i tvůj případ. Přemýšlím marně, co jsi napsal jiného než já, jen jsi k tomu potřeboval dvě cize a odborně znějící slova.

          NHonza7 - Profil | Čt 17.11.2016 12:04:18

          hraji >> Pokud bude dané krmení obsahovat látky, které se budou ve vodě rozpouštět, tak se může stát, že celkový objem bude menší. Píši může a né že se tak stane. Záleží pouze na poměru těchto látek, ale i na samotném složení jednotlivých komponent, poněvadž jsou látky na bázi bílkovin případně polysacharidů co svůj objem několikrát zvětší po kontaktu s vodou.

            Nmolca - Profil | So 5.11.2016 21:23:29

            brach >> :-)))

              Nbrach - Profil | Pá 4.11.2016 16:44:41

              hraji >> Kostkový cukr....

                Nhraji - Profil | Pá 4.11.2016 16:29:19

                Jarda Š. >> přečti si prosím pozorně můj první příspěvek k dotazu na objem krmení. Tam píši, že různé směsi nabydou různě intenzivně. V plavané neznám žádné krmení, které by navlhčením zmenšilo objem. Ono se stačí zamyslet nad tím, jak se chovají částečky, ze kterých je krmení složeno. Většinou se jedná o pekárenské výrobky a pomleté obilniny, obě tyto suroviny poté, co absorbují vodu, nabydou na objemu.
                Můžeš sem prosím napsat, která složka krmení po navlhčení zmenší objem?

                  NJarda Š. - Profil | Pá 4.11.2016 16:21:33

                  hraji >> Ono záleží na tom, z čeho je směs složená, některé složky navlhčením nabydou, jiné se naopak slehnou.

                    Nhraji - Profil | Pá 4.11.2016 15:19:50

                    Jarda Š. >> kilovka suché směsi má na objem cca 1,5 litru. Takže navlhčená bude mít logicky víc.

                      Nhraji - Profil | Pá 4.11.2016 15:18:47

                      já 2 >> podle typu krmení a podle způsobu přípravy, ale tak 2,5 až 3 litry toho bude

                        NJarda Š. - Profil | Pá 4.11.2016 15:18:03

                        já 2 >> Záleží na tom, co a kolik budeš přidávat, jestli jenom vodu, tak to o moc víc než jeden litr nebude. Když budeš přidávat hlínu, partikl, peletky, červy ap., tak se reálně můžeš dostat někam na tři litry.

                          Njá 2 - Profil | Pá 4.11.2016 14:43:35

                          Zdravím, chtěl bych se zeptat, kolik litrů krmení vyrobím z kilovky suché směsi?
                          Děkuji.

                            Nlado40 - Profil | Út 1.11.2016 19:54:07

                            Jarda Š. >> školeni delat nebude, pokuď predlozi platny statni rybarsky listek, všechny ostatní poplatky uhradit musí...

                              NBigD - Profil | Pá 28.10.2016 11:31:51

                              Kubicek 84 >> Okuma LB60. Za dobry peniz drzak!

                                NKubicek 84 - Profil | Čt 27.10.2016 22:22:11

                                Jarda Š. >> jaky je dobry navijak jak na reku tak vodni nadrze? Diky

                                  NJarda Š. - Profil | Čt 27.10.2016 20:31:58

                                  Kubicek 84 >> Standardní pruty na kaprařinu jsou 3,6 m, 3 lb. V obchodech jich je spousta typů v různých cenových relacích.

                                    NKubicek 84 - Profil | Čt 27.10.2016 19:37:33

                                    Ahoj.Potrebuju radu,jake pruta a grama mam kupovat zejmena na kaprarimu. Diky za radu

                                      NJarda Š. - Profil | Čt 27.10.2016 13:29:56

                                      Pvl >> Dík za opravu, překlep vznikl chybou při práci s automatickými opravami.

                                        NPvl - Profil | Čt 27.10.2016 13:16:11

                                        Jarda Š. >> nepromine --nepromítne

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák