Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NBláža - Profil | Po 12.9.2016 19:39:19

Zander800 >> Jestli víš aspoň o kamenech na dně, podemletý břeh, převislé trávy, tůňky, cokoliv, co skýtá nějakou možnost úkrytu...

Pokud je to betonová vana, tak je problém.

    NZander800 - Profil | Po 12.9.2016 12:53:43

    Bláža >> u nás je rieka Morava a dosť ťažk osa tam hledaju...ked nenajdeš žádny potopený strom,aelbo inčí zajímave místja jak dke chytáš len podel brehu?

      NBláža - Profil | Ne 11.9.2016 21:13:18

      Zander800 >> Tak z mých zkušeností spíše na řece.

        Ndoliz - Profil | Ne 11.9.2016 19:58:21

        Zander800 >> Záleží na tom jak řeka/stojatá voda vypadá. Pokud jsou vybetonované břehy a ve vodě nejsou žádné úkryty jako spadlé stromy, rostliny a podobně, tak se štika hledá špatně.

          Njaroslavstehlikst - Profil | Ne 11.9.2016 19:28:04

          Zander800 >> určo na stojaté vodě :-)

            NZander800 - Profil | Ne 11.9.2016 14:12:13

            čaute,kde sa podlá vás vyhledáva šťuka lahší na rieke,alebo stojatej vode?

              Njá 2 - Profil | Ne 11.9.2016 10:55:49

              Cocolik >> Zkus velkou rybku, vzrostlý candát ji rád vezme. A pokud to nebude fungovat, tak už jedině cedule mládeži nepřístupno...

                NMiPo - Profil | Ne 11.9.2016 10:04:23

                Azuritek >> a ještě Vltavu 9

                  NMiPo - Profil | Ne 11.9.2016 10:02:36

                  Azuritek >> jestli je informace v tvé kartě pravdivá jseš z Prahy
                  Tak můžeš chodit na Vltavu 7 a tam můžeš vláčet celoročně

                    NCocolik - Profil | Ne 11.9.2016 9:48:38

                    Dobrý den, rád chytám candáty na mrtvou rybku a poslední dobou mě berou jen podmerecny, nechci je trápit ale nevím jak je selektovat a tak prosím o radu. Předem díky

                      Nwoody - Profil | So 10.9.2016 22:53:39

                      Azuritek - doporučuji přečíst http://www.rybsvaz.cz/?page=rybarsky_rad&lang=cz

                        NJarda Š. - Profil | So 10.9.2016 21:17:43

                        Azuritek >> Ne, v době, kdy jsou na MP revírech hájení dravci, tam nesmíš chytat na přívlač ani do čeřínku.

                          NAzuritek - Profil | So 10.9.2016 17:25:51

                          Ahoj, mel bych dotaz kdyz od 1.ledna do 15. Června se nesmì chytat dravci, tak by mne zajimalo jestli bych mohl chytat přívlačí se snazit chytit např. Tlouště???

                            NBuri2 - Profil | Út 30.8.2016 13:48:40

                            Díky, nakonec byl jen širák bez ohně, napadlo me ze to je blbost. Příšte bych bral max.polní lihový vařič...ale i bez toho to bylo super :)

                              NJarda Š. - Profil | Ne 28.8.2016 12:19:27

                              xDanielS >> Ano, mělo by to být jen jednou na stejném místě, ovšem v praxi, pokud to někdo (např. MP) bude posuzovat z hlediska porušení zákazu táboření, jde hlavně o to, místo po přespání hned uklidit a nenechat tam rozložený spacák nebo celtu.

                                NxDanielS - Profil | So 27.8.2016 7:02:13

                                Jarda Š. >> Někde se to tu dost rozebíralo. Přespání pod širákem ano, ale jen jednou na stejném místě. Nějak v tom smyslu to tuším bylo.

                                  NJarda Š. - Profil | So 27.8.2016 1:08:10

                                  Buri2 >> Spaní pod širákem se považuje za součást tzv. obecného užívání přírody, tedy není k němu třeba žádné zvláštní povolení, pokud spíš na místě, kam není zakázán vstup veřejnosti. Nesmíš při tom ale poškovat přírodu nebo cizí majetek a musíš po přespání místo po sobě uklidit. Když si ale při tom chceš rozdělat oheň, pak už jde o táboření, které je podle obecních vyhlášek většiny obcí v Posázaví povoleno jen v kempech a tábořištích, ne ve volné přírodě.

                                    Ntuzemak - Profil | Pá 26.8.2016 12:47:47

                                    Buri2 >> a bez toho ohně by to nešlo,dřevo vezmeš kde?

                                      NBuri2 - Profil | Pá 26.8.2016 12:13:30

                                      Ahoj, jak to aktuálně vypadá s možností spát pod širákem u Sázavy a hlavně je možné rozdělavat oheň? Díky

                                        NBuri2 - Profil | Pá 26.8.2016 12:10:26

                                        Ahoj. Jak to vypadá aktuálně s možností spát pod širákem na Sázavě u řeky a hlavně je možné ráno udělat ohen aspon na kafe a na zahřátí?

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák