Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

TG007 - Profil | Po 15.8.2016 21:40:00

Krtous >> Krtekzovy - 15.8.2016 18:49:44 >> Máš pravdu je to ryba, kouknul bych se po krmení, které má v názvu beef nebo pork :-) :-) :-)

    drvoštěp - Profil | Po 15.8.2016 20:31:31

    Krtous >> Krtekzovy - 15.8.2016 18:49:44 >> Pokud Halibut tak by to měla být ryba ;)).Masovky játra atd.To chceš do krmítka na montáž ?

      Krtekzovy - Profil | Po 15.8.2016 18:49:44

      hraji >> Muže byt trřeba Halibut booster?? Je to masova přichut?? Nebo spiše ryba...

        hraji - Profil | Po 15.8.2016 17:43:00

        Krtous >> Krtekzovy - 15.8.2016 14:48:57 >> koupíš si v rybářských potřebách nějakou masovou vnadicí směs, třeba Sonubaits a podle návodu ji zamícháš. Většinou tak, že přidáš vodu a pečlivě rozmícháš, necháš dvacet minut odpočinout a pak dovlhčíš a znovu zamícháš.

          Krtekzovy - Profil | Po 15.8.2016 14:48:57

          Nazdar. Jsem začátečník. Potřeboval bych pomoct. Jak namíchat masovou směs návnadu /krmeni.... Děkuji

            samkolacek - Profil | So 13.8.2016 11:53:44

            Zdravím.... Jaké druhy ryb jsou na Onderkové a Nemilanské ? Děkuji
            i

              Petr64 - Profil | So 6.8.2016 21:17:44

              venca1 >> Musím se na sever dostat.Na první den pobytu nebudu potřebovat peníze.:o))

                venca1 - Profil | Pá 5.8.2016 23:02:01

                Petr64 >> Stane se, .-) Olešná je už druhý rok bez vody, bude se vyvážet bahno, ale pořád se to nějak odkládá. Škoda, že ses neozval, když jsi tu byl, ještě Ti dlužím nějaké pivo.

                  Petr64 - Profil | Pá 5.8.2016 21:49:21

                  venca1 >> Popletl.Potok je myslím Olešná.Byl jsem tam před 3mi lety.Za rok toho objezdím pracovně docela dost,takže se mi to občas pomotá.Na Kuboni1 se mi u mostu líbila cedule s revírem,která byla zarostlá do stromu tak,že se v půlce zavírala jako kniha.

                    venca1 - Profil | Pá 5.8.2016 21:30:53

                    Petr64 >> Nechci rejpat, ale nepopletl jsi to trochu? Kuboň 1 a 2 jsou bývalé sedimentační nádrže pro šachtu asi 5km od Ostravy. Olšava je někde u Uherského Hradiště..-) Na dvojce se může chytat jen na umělou nástrahu, a žádný kapřolov tam povolen není..-) Trochu to tam znám, už nějakých 45 let..-))

                      Petr64 - Profil | Pá 5.8.2016 19:18:15

                      venca1 >> Však je v dotazu psaný,že dva dny platí na dvojce.:-)
                      Navíc je tam zajímavá ta formulace""Pouze lov dravců"".Je tam bambilion zakrslejch zdegenerovanejch cejnků a podvýživenejch kapříků. Bonbónek byl,když mi bylo jedním u místních sděleno,že dva dny lovu se vztahují jen na dravce a né na ostatní ryby. Proč ale riskovat? Jednička je hned vedle a navíc ten potok Olšava je plnej ryb a občas i větších.

                        hraji - Profil | Pá 5.8.2016 17:28:39

                        venca1 >> můžeš mít pravdu. Měl jsem poradit kolegovi, aby se obrátil na hospodáře dotyčné MO, ten by mu to osvětlil nejlépe.

                          venca1 - Profil | Pá 5.8.2016 15:11:17

                          hraji >> Je zajímavé, že na jedničce se loví sedm dní v týdnu. :-)) Ale asi o tom víš víc.:-))))

                            MrCement - Profil | Pá 5.8.2016 13:39:37

                            Lokodan >> Když to někdo skládal dohromady, tak by mohl ctít pravidlo, že nejdříve napíše obecnější (pro revír - tj. oba rybníky) a poté bude specifikovat odlišnosti pro rybník 1 a pro rybník 2. Zde to autor nastřílel - myšlenkově tryskal.

                              hraji - Profil | Pá 5.8.2016 9:29:30

                              Lokodan >> tak, jak je napsán ten popis revíru, vychází mi z toho naprosto jasně, že tam je povolena docházka jen dva dny v týdnu. Co ti je nejasné?

                                Lokodan - Profil | Čt 4.8.2016 14:28:07

                                Zdravim všechny, letos jsem udělal povolenku a trochu se ztrácím v těch revirech. Chci se zeptat zda lov na těchto rybnících je povolen pouze 2x týdně. Nebo se to vztahuje pouze na jeden z nich. Velice všem děkuji za odpověď
                                Revír tvoří nádrže:
                                Kuboň 1 v k. ú. Paskov 8,06 ha
                                Kuboň 2 Paskov 4,44 ha
                                Na nádrži Kuboň 2 je povolen pouze lov dravců v době od 16. 6. do 31. 12. Lov povolen výhradně na umělé nástrahy přívlačí.
                                Počet docházek omezen na 2 týdně, nejmenší lovná míra štiky je zvýšena na 60 cm, úlovek štiky omezen na 1 ks na docházku.
                                Zákaz lovu z dělicí hráze na nádrži Kuboň 1.
                                Zákaz vjezdu motorovými vozidly na hráze nádrží.

                                  ariane - Profil | Čt 4.8.2016 9:54:23

                                  alfonz42 >> Nemusíš nic obíhat, stačí jakékoliv (i nafukovací) plavidlo.

                                    Petr64 - Profil | St 3.8.2016 18:33:05

                                    Petr64 >> Jsem od přírody člověk lenivý a zbabělý.Vymyslím něco,abych nemusel opstit lovné místo a aby to nebylo v rozporu s BP.:-)
                                    Vlastně už to mám vymyšlený.Mosty se klidně můžou zrušit.:o))

                                      Petr64 - Profil | St 3.8.2016 18:30:13

                                      Šlapeto >> Sakra.Píšu sám sobě,měl bych si vzít volno a vypadnout k vodě.:o)

                                        alfonz42 - Profil | St 3.8.2016 14:58:32

                                        Petr64 >> budeš obíhat řeku k nejbližšímu mostu :-))

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák