Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Petr64 - Profil | St 3.8.2016 13:01:06

alfonz42 >> Já budu dumat,jak to zvládnout sám.;-)

    Petr64 - Profil | St 3.8.2016 12:59:58

    ariane >> Tak na rameni to jde.

      Petr64 - Profil | St 3.8.2016 12:57:09

      Petr64 >> Aha.Takže spíš pomocí kolegy.Já to totiž zkoušel sám,na řece a nějak to nešlo. :-)

        Šlapeto - Profil | Út 2.8.2016 23:46:26

        Petr64 >> jeden obejde rameno, prehodi jej silnejsim prutem. Ja na brehu, kde chytam, ukousnu jeho olovo a navazu kacenu s rybou. Nasponujeme vlacecsnuru a k protejsimu brehu pritahne rybu i s kacenou a posadi pekne treba do stulikoveho oka. Ukousne vlasec a privaze ke stromu. Po sbaleni jde jeden na protejsi breh a zbyle vlasce odstrani samozrejme :) RS nam to schvalila, jednalo se v obou pripadech o mladsi rocniky, se kterymi se dalo "normalne mluvit", ale z doslechu jsem slysel, ze jsou prisni ale ferovi, takze kdyby se jim na tom systemu neco nelibilo, dali by nam to s chuti vedet :))

          alfonz42 - Profil | Út 2.8.2016 21:15:08

          Petr64 >> já taky nad tím dumal, druhý prut používám, ale jsou asi věci mezi nebem a zemí, které jsem ještě nepoznal :-)

            ariane - Profil | Út 2.8.2016 21:03:56

            Petr64 >> Někdo zřejmě dojde s druhým prutem na ten druhý břeh a přitáhne trhačku tím prutem k sobě. Češi jsou neuvěřitelně vynalézaví.

              Petr64 - Profil | Út 2.8.2016 19:53:39

              Šlapeto >>Neber to jako provokaci,ale tohle nějak nechápu. Jak pomocí druhého prutu uvážeš trhačku na protějším břehu?

                Šlapeto - Profil | Út 2.8.2016 13:45:57

                činka >> my jsme to řešili s RS na slepém rameni, kdy jsme vyvázali druhý prut k břehu na kačenu ke stromu pomocí druhého prutu, takže ani k zaváení nedošlo. Dvě RS nám řekli, že je to v pohodě, pokud se jedná o trhačku, tak trhací vlasec není součástí udice.

                  xDanielS - Profil | Čt 28.7.2016 11:28:23

                  Jarda Š. >> Tok by mohla být řeka, což? :-)

                    činka - Profil | St 27.7.2016 23:19:23

                    timb >> Děkuji.

                      timb - Profil | St 27.7.2016 20:40:56

                      činka >> Dotaz č.124, kategorie "Rybářský řád a legislativa"
                      Dotaz: Je možné při lovu sumců použít trhacího systému, který je připevněný k protějšímu břehu?


                      Odpověď: Použití trhacího systému při lovu sumců, který je připevněn k protějšímu břehu není popsán v popisu lovu ryb na bójku v bližších podmínkách výkonu rybářského práva na revírech ČRS. V případě trhacího systému je ve smyslu bližších podmínek možné použít pouze bójky s pomocnou bójkou. Přitom pomocná bójka musí být po skončení lovu vytažena z vody. Vzhledem k této skutečnosti a i po diskuzi na hospodářském odboru Rady ČRS se domníváme, že použít trhacího systému, který je připevněný k protějšímu břehu není možné.
                      Odpovídal: Ing. Branislav Ličko

                      Zdroj:http://www.rybsvaz.cz/

                        činka - Profil | St 27.7.2016 19:34:53

                        Jarda Š. >> šňůra je utopená na dně přes dva kameny. .a jednalo se o přehradu cca v tom místě 80 m širokou. ..

                          Jarda Š. - Profil | St 27.7.2016 17:36:57

                          xDanielS >> Ke druhému břehu nesmíš vyvážet na řece, kde je lodní provoz, protože nesmíš vyvážet do plavební dráhy nebo za ní.

                            činka - Profil | St 27.7.2016 15:49:08

                            Jarda Š. >> také si myslím. ..jinak je na teto vodě vše dovoleno...chytání z lodě, vábení. ..atd.

                              činka - Profil | St 27.7.2016 15:47:17

                              ariane >> promiň ale to je špatně. .. bojka není pevnou součástí udice....utrhneš trhačku a boje ti zůstane ve vodě. ...kdežto když chytám na trhačku s kačenou tak při záseku praskne trhačka a vše je pevnou součástí udice..ve vodě nic nezůstane. .. prostě to bojka není ať si každá RS říká co chce.. .

                                xDanielS - Profil | St 27.7.2016 14:30:10

                                Jarda Š. >> Možná jsem hňup, ale pokud vím, tak vyvázání k druhému břehu je vždy zapovězeno... Dotaz byl na tok, nikoliv nádrž.

                                  Jarda Š. - Profil | St 27.7.2016 13:11:11

                                  ariane >> Já mám za to, že obecně nejde o nepovolený způsob lovu. Ovšem do problémů s RS by se tazatel mohl dostat tam, kde je zakázáno zavážení nástrah vč. zaplavávání a zanášení (za které by to bez použití loďky mohlo být považováno). Nerealizovatelné to pochopitelně bude také tam, kde je lodní provoz.

                                    ariane - Profil | St 27.7.2016 12:50:38

                                    činka >> Obávám se, že toto není povolený způsob lovu. Podle mne je to něco na principu lanovky, pouze bez pohyblivé části. Nechápu, proč tento způsob a ne rovnou chytání z druhého břehu. Když to tam jde uvázat, musí být možnost odtud i chytat.

                                      sven - Profil | Út 26.7.2016 0:31:02

                                      činka >> Kačena je splávek a tedy součást udice.



                                      II. Povolené technické prostředky k lovu

                                      1. Udice, která je tvořena prutem, zpravidla navijákem, šňůrou nebo vlascem a háčkem nebo umělou nástrahou, popřípadě dalšími doplňky.

                                      2. Vábničky, plavidla, plovoucí nafukovací rybářské pomůcky určené k lovu ryb, echolot, podběrák, čeřínek, vezírek, vyprošťovač háčků, měřítko, stojánky nebo držáky na udice, čihátka, splávky, zátěž, nahazovací prak a další prostředky. Použití těchto prostředků specifikuje uživatel revíru v bližších podmínkách výkonu rybářského práva.

                                        já 2 - Profil | Po 25.7.2016 22:34:52

                                        činka >> Napiš uživateli lipenak, nebo do poradny črs, nebo mrs.

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák