Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NBosanac - Profil | St 28.11.2012 16:33:50

Jarda Š. >> Vlastni zkusenost nebo jen tvoje uvaha ?

    NGRUPA - Profil | St 28.11.2012 16:28:11

    Jarda Š. >> mladýmu jsem hned dal do ruky feeder a zmákl to celkem solidně. Nic nezlomil. Jen zápasí s délkou, takže mu ježíšek dá picker a bude to ideál. Právě si myslím, že je lepší začít jemněší technikou, než hned nějakým ráhnem a 0,30-kou vlascem.

      NJarda Š. - Profil | St 28.11.2012 16:10:32

      blackfish >> Na feeder můžeš přejít třeba i od přívlače nebo plavané, ale dle mého není dobré dát do ruky feederový prut někomu, kdo úplně začíná s rybařinou. To bude při pokusech nahodit často lámat špičky a trhat krmítka, takže nebude mít z lovu žádný požitek, akorát se na takové rybaření naštve.

        Nblackfish - Profil | St 28.11.2012 15:43:20

        Anýzový dědek >> vubec bych neřešil naky prechody pres teleskopy. svuj prvni feeder sem si koupil pred 14 dny a byl sem s nim asi ctyrikrat u vody prvni dve vychazky, jen na kazde dva cejni, ale minuly vikend jak bylo hezky slunicko kapri se zacaly ve studene vode hybat a parada. za dva dny okolo 17kapru kazdy den tak 2 hodky s tmavym krmenim. na feeder sem nikdy predtim nechytal a behem chvile uplne bezproblemu i bez nakych prechodu pres teleskopy. maj sejne uplne dubovou akci. Kup feeder 70g s parabolickou akci a nedelej z toho vedu :)

          NGRUPA - Profil | Po 26.11.2012 20:58:32

          MR.fishman >> to nejdražší a nejlevnější z udic a navijáků vyškrtni hned na začátku.
          :-)

            Nnatas - Profil | Po 26.11.2012 9:49:47

            Teleskopy jsou v mnohém již zastaralé a k přechodu na feedr bych to nedoporučoval. Dají se koupit již za slušný peníz děličky kolem 330, které nemusí být určené na daleké hody, ale pro běžné chytání a délka hodu je o málo kratší. Cena však výrazně nižší. Jsou lehké, což je k přechodu na feedr velmi důležité.Osobně bych si zajel na veletrh rybářských potřeb, například v březnu do Brna.Je zde prutů na celodenní ohmatání a vyzkoušení.

              NJarda Š. - Profil | Ne 25.11.2012 18:39:56

              MR.fishman >> Na úplný začátek pro toho, kdo ještě nikdy nechytal, bych doporučil koupit si nějaké levné teleskopy v délce 300 nebo 330 cm s vrhací zátšží do 60 g. Když je zvládneš, můžeš pak přejít na feeder, případně na těžší kaprařinu, podle toho, k čemu budeš víc tíhnout.

                Nvokounek - Profil | Ne 25.11.2012 16:18:02

                MR.fishman >> ten feeder je super vec a užiješ si aj zdolávanie rýb ako karas či cejn..

                  NGRUPA - Profil | Ne 25.11.2012 16:13:01

                  MR.fishman >> začal bych feedrem, když už teda na těžko. Je toho tady o feedru opravdu hodně a hlavně si zachytáš skoro vždycky a všude.

                    NMR.fishman - Profil | Ne 25.11.2012 16:08:27

                    ahoj všem mam dotaz jaký je nejlepší prut pro začátečníka děkuji nejlépe na lov na těžko

                      NScanix - Profil | Ne 25.11.2012 10:28:06

                      Kubas 8111111 >> Blizsi Podminky vykonu rybarskeho prava, neboli rybarsky rad (RR) zastarale. Precti si nazev kapitol v soupisu reviru, co mas k povolence.

                        NKubas 8111111 - Profil | Ne 25.11.2012 10:06:37

                        Pánove ja vas zdravim, prosim vas. co je to BP. děkuji

                          Nrybomil - Profil | Pá 23.11.2012 8:19:20

                          Scanix >> Tak tak, P voda co není odddělená jezem a najíždějí do ní štiky, boleni, candoši........ ale i káčka a vypasený cejni 60+ mi přijde min. divná. Přitom o revír vedle je broditelno po celým toku, taky písčito až kamenito. Jen tam nejsou tak krásné scenérie, které se zřejmě kdysi nějakému profesorovi až akademikovi zalíbily a tak rozhodli, že tam bude pstruhoFka. A přes to v týhle pos..ný country nejede ani parní válec.
                          Stejně tahle P funguje systémem nasypat - vychytáno, nasypat - vychytat, než to sežere vydra/kormoš, tak vo co go ?

                            NMrknato - Profil | Čt 22.11.2012 22:13:51

                            S&F - pescador >> Karabinka je normální, ale ta ruka je moc velká.....

                              NScanix - Profil | St 21.11.2012 9:22:43

                              Mates PB >> streamer na MP pred zahajenim je blbec, stejne tak jako to, ze nekterere reviry jsou P a mely by byt MP, ale zase treba jako vlackar tohle zrovna ocenuju, protoze privlac je na MP ze zakona povolena az od 16.6. a na P uz od 16.4., coz mi dava dva mesice k dobru a to je neocenitelne. Nicmene by melo jiste prihlednout k povaze a obsadce reviru a dle toho mit moznost upravit pravidla lovu, pripadne pridat jeste lepsi deleni nez proste P a MP...

                                NScanix - Profil | St 21.11.2012 9:19:11

                                Mates PB >> treba ja na P lovim vyhradne BL jednohacky, mam prekovany woby, plandy i rotny, samozrejme ze nejjednodussi je lovit na jigy a gumky, ale musime dat nekdy nejakej lov, at vidis vlackare na zivo, kdy jsi ho zatim nepotkal :))

                                  NMates PB - Profil | St 21.11.2012 8:50:13

                                  hraji >> Já muškaře, potažmo nymfaře nehájím, vím velmi dobře jaký se v našich řadách vyskytuje dobytek. Je to dáno dobou. Svůj názor na P-přívlač jsem tu prezentoval celkem jasně a nebudu ho měnit. Já bych vyloučil vláčku z P úplně, stejně tak strýmr na MP před zahájením. A třeba ve mě můžeš vidět extrémistu :-))

                                  Podle mě je takové dohadování úplně na prd, dnes už víme, že je spousta vod MP a měli by být P a obráceně, to si pak na to navlíkneme ty současný přiblbý pravidla a je dokonáno. Nejlíp by bylo rybám bez nás.

                                    NS&F - pescador - Profil | St 21.11.2012 8:48:12

                                    welbin >> Ano.Maličká karabinka ale s neuvěřitělnou pevností.
                                    Myslím,že tyhle plandavky tady našinec nesežene :-(

                                      NS&F - pescador - Profil | St 21.11.2012 8:41:13

                                      Mates PB >> Tohle je bohužel v lidech.Svěho času jsem myslel,že pomůže nějaká "osvěta" ale .... Stačí se podívat jak to vypadá u řeky když se roznese,že jsou vysazení "granuláci".To je teprve hitparáda :-(

                                        Nhraji - Profil | St 21.11.2012 8:40:44

                                        Mates PB >> a čemu to pomůže? Já si pamatuji doby, kdy se na P vodách chytalo na mrtvou rybku a trojháčky a ryb byly mraky, ale rybářů bylo málo. Dneska, kdy je každý pstroužek ve vodě za měsíc desetkrát chycen na nymfu, pečlivě omatlán v ruce při vyhačování se doby, kdy by mohl být uloven na přívlač, ani nedočká. Když vidím v listopadu muškaře, jak stojí na jámou a tahá z ní na hod jednoho patnácticentimetrového potočáka za druhým, říkám si zlatá přívlač.

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák