Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NGRUPA - Profil | So 1.12.2012 15:45:19

Koofr >>
Ahoj

s Mivardi namám žádné zkušenosti, takže nevím.

    NKoofr - Profil | So 1.12.2012 15:39:17

    zdarec borci,zdravím,jsem tu nový,tak se hned zapojuji,co říkáte na volbu prutu mivardi Emperor Carp 3,6m 3.00lb 3díly a naviják Mistral8000/10000 díky za vaše názory

      Nvokounek - Profil | So 1.12.2012 8:32:01

      Mates PB >> včera mi jedna 7m boloňka speedmaster došla a môžem potvrdiť tvoj názor :)

        NMates PB - Profil | Pá 30.11.2012 19:51:08

        vokounek >> I nižší řady vypadají velmi pěkně.

          Nvokounek - Profil | Pá 30.11.2012 12:32:39

          Mates PB >> asi hovoríš o superultegre tá je fakt nádherná ale kurnik už dosť drahá..

            Nnatas - Profil | Pá 30.11.2012 10:26:12

            Bosanac >> nevím v čem byl hraji skvělý. Leda v tom,že píše o tom co tu bylo řečeno a vydává to za svá moudra .Teleskopická match, není určitě klasicka teleskopka a můžu tě uklidnit, že se za kvalitu dostaneš mnohem níže než tvých 5-6 tisíc

              Nnatas - Profil | Pá 30.11.2012 9:42:28

              hraji >> když něco napíšeš, tak si přečti, co se psalo, protože se dostáváš dosti mimo mísu.

                NMates PB - Profil | Čt 29.11.2012 21:18:03

                Nedávno jsem viděl novou tele řadu boloňézek od Shimana, musím říct, že mě svrběla ruka. Parádní pruty.

                  Nwelbin - Profil | Čt 29.11.2012 16:12:09

                  Ač muškař,kupuji si teleskopy a ne moc kvalitní na moře a na učení vnoučat,nechápu diskuzi o kvalitách,u těchto typů prutů jde o skladnost,výkon je jen u těch,jak o nich píše Bosanac.
                  A zase při rybě na konci háčku - je to o klidu,trpělivosti,citu a o rukách.
                  Pro začinající rybáře,když se naučíš jezdit ve špatném autě,v tom lepším to půjde samo.
                  P.S. obráceně to jde citelně hůř

                    NBosanac - Profil | Čt 29.11.2012 15:07:13

                    hraji >> Skvely zapis , dekuji .


                    Problem je jen cena , dejme tomu kvalitni teleskopicky match prut stoji kolem 5-6 tisic a vice .

                      NKnapík - Profil | Čt 29.11.2012 13:20:17

                      Anýzový dědek >> a víš proč se ta očka nejčastěji odlupovala ? Protože byl člověk dřevák a při skládání prutu za ně páčil, aby díly vytažené víc, než je zdrávo zase vůbec dokázal složit .-)

                        Nunudle - Profil | Čt 29.11.2012 12:02:57

                        Ať si každej chytá na to co mu vyhovuje, já bych dnes už teleskop nechtěl.

                          Nhraji - Profil | Čt 29.11.2012 11:51:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Vést tu debatu o teleskopických prutech a odvolávat se na pruty staré deset až dvacet let, to je hodně zcestné.
                          Vy dva odborníci, zajděte si do prodejny s rybářskými potřebami a nechte si ukázat skutečné teleskopické pruty vyrobené v roce 2011 nějakou renomovanou firmou a pak mudrujte.

                            Nnatas - Profil | Čt 29.11.2012 10:44:58

                            Anýzový dědek >> teleskopky se dělají především kvůli skladnosti.Ta bohužel negativně ovlivňuje vlastnosti prutu.Pokud nebudu mít vysoké či vyšší nároky na prut, tak je budu klidně používat.Dnes jsou z carbonu a v hmotnosti poskočili také dál. Na požužňání se zdoláváním ryby jsou děličky někde jinde.Ikdyž nelze hovořit úplně obecně. Ono na přechod není důležité vlastně nic. Záleží na individualitě rybáře, ale určitě si na feedr lépe zvykneš z děliček než ze starých 360teleskopek, což jsou většinou "baldy".Já nedám dopustit na Sony 315,6dílů, které považuji za jedny z nejlepších a nejuniverzálnějších prutů.Mám jich několik,ale chytám ne ně již výjmečně.Jednoznačně na běžné vody vyhrály děličky 2,4 , 2,7,3,0m.

                              Nnatas - Profil | Čt 29.11.2012 8:05:09

                              Anýzový dědek >> sám sis odpověděl na úvodní otázku, tak nevím proč se ptáš. A v čem jsou teleskopy zastaralé? Na to, že tu neustále píšeš, tak otázku totálně nechápu. Odpověď zní: ve všem! Skladnost je pouze výhoda.A to se týká i teleskopů z moderních materiálů.

                                Nrybomil - Profil | Čt 29.11.2012 7:30:05

                                šmudla007 >> Pokud to není dítě dejme tomu do 9 - 10 let,já bych přitlačil na délce a ubral na zátěži. V mým mládí byl snem nás všech začínajících až mírně pokročilých
                                teleskop Shakespeare Economy 350 m / 25g, protože byl o dost lehčí než začínající Sony a na odhozu vydžel bohatě víc. Koupil jsem si ho z 1. větší výplaty, hned po Jawě 21. Odchytal všechno.
                                Mám ho dodnes a občas ho i provětrám u vody.

                                  NJarda Š. - Profil | St 28.11.2012 16:59:01

                                  Bosanac >> Že je nejlepší začít lehkou plavačkou, s tím mohu jen souhlasit.

                                    NBosanac - Profil | St 28.11.2012 16:52:12

                                    Jarda Š. >> Neboj se ze je znici , je to rukama .

                                    Smudla ma pravdu , zacina se plavackou . Ta je zaklad .

                                      NJarda Š. - Profil | St 28.11.2012 16:46:10

                                      Bosanac >> Když jsem začínal s feederem, tak jsem měl trošku problém se s ním sžít a to už jsem léta lovil jinými způsoby. Kdyby se někdo choval k feedrákům tak, jako my kdysi v začátcích k plným laminátům, tak je rychle zničí.

                                        Nšmudla007 - Profil | St 28.11.2012 16:39:15

                                        MR.fishman >> začátečník by měl asi začít chytat na bič a splávek, případně se splávkem a postupně se propracovat k těžším disciplínám a větším rybám(třeba k tomu krmítku). teleskopy 20-50gramů délka 300 -330cm se dá použít jak na plavču tak na krmítka. Srkačka váží cca 20gramů a ryby chytá výborně(cejny plotice kapry..), stačí s jedním návazcem, hlavně mít pevnější kmenový vlasec než návazce.

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák