Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Njaroslavstehlikst - Profil | Po 8.2.2016 16:33:55

právě že jsem to našel v tomto článku ale zdálo se mi že je to kapr : )http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=400&kw=drobotina

    NJarda Š. - Profil | Po 8.2.2016 15:52:04

    rybomil >> Tloušť má někdy v břišní dutině nějaké černé organismy (bakterie, řasy či co?), nejde tam o přirozenou výstelku jako u karase stříbřitého.

      NJarda Š. - Profil | Po 8.2.2016 15:43:52

      rybomil >> Stříbrňák se s jinými druhy obvykle nekříží, když se vytře jikrnačka stříbrňáka s mlíčákem jiné kaprovité ryby, potomstvo bývají jikrnačky stříbrňáka (nedochází k přenosu genů, ale pouze k aktivaci jiker). V dobách, kdy v našich vodách bylo dost karase obecného, poměrně často se vyskytovali kaprokarasi, kteří měli dva vousky.

        Nrybomil - Profil | Po 8.2.2016 14:56:42

        Jarda Š. >>aále, tloušť má vnitřní výstelku taky černou a je to kapř ryba

        mezi náma - oba smrdí zvlášť v létě stejně : -(

          Nrybomil - Profil | Po 8.2.2016 14:54:19

          jaroslavstehlikst >> je to z.m.r.d. tedy česky řečeno kříženec kapř x stříbrokaras

            Njaroslavstehlikst - Profil | Po 8.2.2016 13:49:58

            Jarda Š. >> Aha já se chtěl jen přesvěčit protože mě to tak trochu připadá .
            každopádně moc díky ;)

              NJarda Š. - Profil | Po 8.2.2016 13:15:17

              jaroslavstehlikst >> Myslím, že to je karas stříbřitý. Kapr, krom toho, že má vousky, má na rozdíl od karase také zesílený, prodloužený a na konci zoubkovaný první paprsek hřbetní ploutve. S jistotou určit karase stříbřitého lze při kuchání, neboť má černou výstelku břišní dutiny, což jiné kaprovité ryby nemají.

                Njaroslavstehlikst - Profil | Po 8.2.2016 11:20:01

                Ömlouvám se nenaskočila tam :(

                  NJarda Š. - Profil | Po 8.2.2016 10:51:15

                  jaroslavstehlikst >> Mohl bys dát fotku?

                    Njaroslavstehlikst - Profil | Po 8.2.2016 10:20:17

                    Mohl bych se zeptat co si myslíte že to je jestli karas nebo kapr ???? nejsou vidět fousky ale me to prijde jako kapr


                    díky moc

                      NJarda Š. - Profil | Út 2.2.2016 19:44:41

                      cinajede >> Případně, jak v diskusi o mořském rybolovu naznačil Šeptal, nějakým woblerem od Rapaly ve velikosti 10 - 15 cm ve výrazných barvách potěšíš vždycky a i chytat by to tam mohlo.

                        NJarda Š. - Profil | Út 2.2.2016 15:27:57

                        cinajede >> Osobně bych nepovažoval za vhodné mu něco nakupovat tady, protože při cestách do ciziny bývá lepší zjistit si u místních rybářů, na co tam ryby berou a to si tam nakoupit u místních obchodníků.

                          Ncinajede - Profil | Út 2.2.2016 14:58:43

                          Dobrý den, mohu se zeptat jakou koupit návnadu - jako překvapení otci ? Jede rybařit do ČÍNY a na Filipíny... nějaké typy? Děkuji

                            NxDanielS - Profil | So 30.1.2016 23:25:44

                            vundu >> :-D I moje dvouletá dcera vládne tabletu lépe než její máma :-D Tak to holt už je....

                            Zítra, čekal jsem na hnusnější počasí :-D

                              Nvundu - Profil | So 30.1.2016 22:40:24

                              xDanielS >> pekne na howno takova evoluce... marmys ma pravdu... dostat dnes kindose od pc je hodno nobelovky
                              p.s. co na ty cejny, jel si???

                                NxDanielS - Profil | Pá 29.1.2016 19:08:09

                                marmyš >> Staří tomu říkají degenerace, mladí evoluce...

                                  NPetr64 - Profil | Pá 29.1.2016 18:48:24

                                  Cervenacek >> Je branej jako dospělej,takže má všechny jejich práva.

                                    Nmakass - Profil | Pá 29.1.2016 18:30:03

                                    Jarda Š. >> já se taky domnívám, že to je jak píšeš. Měl by rozhodovat rok při dosažení patřičné věkové hranice

                                      NCervenacek - Profil | Pá 29.1.2016 18:14:24

                                      Jarda Š. Diky za odpoved

                                        Nceczubr - Profil | Pá 29.1.2016 18:04:35

                                        Cervenacek >> pokud má povolenku pro dospělé,tak je to v ní přímo napsáno,opravňuje vlastníka pro lov se dvěma pruty,dál nic neřeš.

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák