Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Nhraji - Profil | Pá 29.1.2016 17:12:14

Cervenacek >> kolega Jarda Š. to napsal zcela správně. A vy jste si mohl přečíst Stanovy spolku, jehož jste členem, a mohl jste správnou odpověď snadno zjistit sám.
Věk se v MRS posuzuje ročníkově, tedy celý rok, kdy rybář dosáhne 16 let, se považuje za šestnáctiletého, i kdyby mu bylo šestnáct let až 31. 12. 2016. A proč váš vnuk zaplatil členství jako dospělý? Protože to tak je správně. Rozhodl o tom svaz vloni, že se zruší členský příspěvek pro mládež 16-18 let ve výši 350,-kč a nahradí se jednotným příspěvkem pro členy nad 15 let ve výši 400 korun. Je to hlavně kvůli tomu, že se tím ušetří peníze za výrobu dalšího druhu známek, kterých se v konečném důsledku prodalo jen pár kusů.

    NJarda Š. - Profil | Pá 29.1.2016 16:27:39

    Cervenacek >> Bylo by vhodné, kdyby mi to potvrdil někdo z MRS, ale rozhodující by měl být rok narození. Když tedy v letošním roce vnukovi bude 16, považuje se od počátku roku za šestnáctiletého a podle toho mu byla vydána povolenka opravňující k lovu na dva pruty.

      NCervenacek - Profil | Pá 29.1.2016 14:35:25

      Kdo poradi? Vnuk mel vloni v listopadu 15 roku a letos zaplatil jiz plny clensky poplatek, jako dospely a studentskou povolenku. Muze chytat na dva pruty i kdyz ma 16 roku az na podzim? Od brigady jiz osvobozen nebude. Je v MO Brno 1. Dekuji za fundovanou odpoved. Cervenacek

        Ndrvoštěp - Profil | Čt 28.1.2016 21:57:45

        marmyš >> Kámoš řekl klukovi, Ondro jdi se proběhnout ven. Tati, co jsem provedl ? Zní to neuvěřitelně ale je to pravda.

          Nmarmyš - Profil | Čt 28.1.2016 20:45:33

          drvoštěp >> Jako národ jsme zdegenerovali. Mou jedinou strostí po příchodu ze školy bylo , jak vypadnou z baráku,dnes se jich většina nemůže vyhnat od pc.

            Ndrvoštěp - Profil | Čt 28.1.2016 19:27:08

            marmyš >> luk,drak,prak,hokejka, jakou řečí hovoříš? Wifi,giga,on line,to je řeč dnešních dětí ;(((

              Nmarmyš - Profil | Čt 28.1.2016 18:14:18

              Unkas >> Děti jsou stejný,ale my když chtěli luk,draka,prak,hokejku...,tak jsme si to museli vyrobit,dnes stačí zajít do obchodu.

                NUnkas - Profil | Čt 28.1.2016 16:58:24

                marmyš >> Lidi, tedy i děti jsou pořád stejný. Mění se jenom doba a nabízené možnosti. Dnes patrně děti netuší co jsou to térové hřebíky. :-)

                  NUnkas - Profil | Čt 28.1.2016 16:53:46

                  Pvl >> Vychovat děti k pracovitosti a i k šikovnosti, když na to mají vlohy se dá i v paneláku. Pravda je, že na vesnici je to jaksi přirozenější.

                    Nmarmyš - Profil | Čt 28.1.2016 15:50:56

                    brach >> Papíry od roku 1971 . Tady v pohraničí se o nějakých papírách v padesátém pátem ani nevědělo:-)

                      Nbrach - Profil | Čt 28.1.2016 15:01:02

                      marmyš >> Kouknul jsem ti na registračku - v padesátém pátém jako pytlák, nebo už na povolenku?

                        Nmarmyš - Profil | Čt 28.1.2016 13:26:16

                        Unkas >> Tj.dnes dáš děcku kudlu a ufikne si pazoury:-) Na první dělané udici vlastnoručně vyrobené očka z hlinikového drátu,místo navijáku dva térové hřebíky....... to jsou vzpomínky.

                          NPvl - Profil | Čt 28.1.2016 11:42:44

                          Unkas >> U PC se zručnosti nenaučí . A navíc , většina vesnických dětí musela doma máknout .. hospodářství atd.

                            NUnkas - Profil | Čt 28.1.2016 11:02:02

                            marmyš >> To bylo tím, že naše generace byla mnohem šikovnější, než ta dnešní. :-)

                              Nbrach - Profil | St 27.1.2016 20:40:07

                              Ladináč >>
                              V té pstruhové říčce ještě nikdo nikdy sumce neviděl (Stěnava - Broumov).

                                NLadináč - Profil | St 27.1.2016 19:09:12

                                brach >> bys koukal,kdyby ti tu zizalku bzal sumec😀

                                  NLadináč - Profil | St 27.1.2016 19:08:22

                                  brach >> jste byli s tim palcem prukopnici feederu😀

                                    Nbrach - Profil | St 27.1.2016 16:39:34

                                    První pytlačení bylo tak v pěti-šesti letech. Při brodění v potoku jsme prošmátrávali podbřeží a pstruhy házeli na břech. A nebo jsme přivázali tak 10 m silonu s háčkem a žížalkou na palec u nohy, vlezli do řeky u břehu a žížalku nechali splavávat po vodě. No a cukatura na palci byla jasná. Ale brzy jsme od toho upustili, protože se nás přišel podívat nějakej chlap a dobře čtvrt hodiny na nás čuměl - a já měl modrej palec.
                                    Když nám bylo deset a pytlačili jsme v nádrži ve Vebě okouny, objevil se za nama chlapík a jen řekl:"Tak už vás mám!"
                                    No, byl to náš ředitel ze školy a taky rybář. V pondělí jsme se museli všichni hlásit v ředitelně, kde nám řekl:" Vyberte si - dvojec z chování nebo založení rybářského pionýrského kroužku". Takže bylo nasnadě, že vznikl kroužek, který s pionýrem měl společnej jen název. Říďa byl ve škole hodně přísnej, ale mimo školu, když jsme s ním vyráželi, byl skvělej. Moc rád na něj vzpomínám.

                                      Nmarmyš - Profil | St 27.1.2016 13:49:13

                                      Unkas >> Kdo nám v dětských letech radil? Někam jsme zalezli,aby na nás nebylo moc vidět a už se pytlačilo.

                                        NUnkas - Profil | St 27.1.2016 13:28:32

                                        brach >> Určitě jsi se od té doby trochu zlepšil. :-) Mě přivedl k rybaření táta. S láskou a vděčností na tu dobu vzpomínám dodnes.

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák