Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Petr64 - Profil | St 24.2.2016 21:29:54

já 2 >> Ty 2.Jediný co po zmoknutí u vody dělám s vercajkem je to,že ho uložím do promoklýho futrálu a hodím do auta.Naviják je ALslitina,pajšl plast a ocel ve vazelíně.Slanou vodu tu nemáme a deště nejsou tak kyselý,aby navijáku ublížily.:o)

    Petr64 - Profil | St 24.2.2016 21:25:45

    mlíčnák >> Nemáš slopat Tome.Jako mouchař cáklej vláčkařem nemáš důvod,aby se ti do kolovrátku dostalo bahýnko,nebo písek.:o))))

      mlíčnák - Profil | St 24.2.2016 16:47:56

      Jarda Š. >> jj bahynko a pisek umi odvarit kazdy navijak.osobne vyzkouseno:-)

        Jarda Š. - Profil | St 24.2.2016 16:43:24

        Pvl >> Tak, tak. Jedině v případě, že by naviják spadl do vody na delší dobu nebo do větší hloubky, takže by se voda dostala dovnitř, je potřeba ho otevřít a po vyschnutí promazat. Při dešti je ale dobré dbát na to, aby naviják nebyl těsně u země, protože pak se na něj s vodou dostávají i tvrdé nečistoty, které by mohly proniknout i pod cívku na osu a způsobit její dření.

          Pvl - Profil | St 24.2.2016 16:41:07

          venca1 >> Kaprař by se neptal :o§)

            TWIN 69 - Profil | St 24.2.2016 16:36:23

            venca1 >> Neber to zase tak striktně,pro někoho kdo se v tom nevyzná se může i maličkost jevit neřešitelným problémem.

              venca1 - Profil | St 24.2.2016 15:10:24

              Tvl, kam jsme se to dostali, řešit zmoklý naviják, to už je snad pro totální blbce.

                hraji - Profil | St 24.2.2016 14:45:16

                já 2 >> neřeším, naprostá většina navijáků při normálním dešti nedozná žádné úhony. Maximálně bych je otřel a nechal volně uschnout, abych je neskladoval mokré

                  TWIN 69 - Profil | St 24.2.2016 14:38:58

                  já 2 >> Ahoj,neřešit.Maximálně otřít hadříkem před uložením do pouzdra.

                    Pvl - Profil | St 24.2.2016 14:38:04

                    já 2 >> Mokrý naviják při skládání vercajku utřu .Případně nezavírám futrál . aby se vhkost vypařila . Do navijáku ( do vnitř) by se neměla dostat voda -- mělo by to být konstrukčně vyřešeno .

                      já 2 - Profil | St 24.2.2016 14:11:04

                      Ahoj, chtěl bych se zeptat, co děláte s navijákem, když vám zmokne? Rozebrat, neřešit, nebo nějak aktivně sušit. Díky.

                        Petr64 - Profil | Út 23.2.2016 21:50:02

                        haldorádo >> A proč musíš mít MARKER přímo od výrobce?Pokud si ho vyrobíš za cenu cca max 10Kč,nebudeš muset řešit trvanlivost a ta bude delší než 2 měsíce.:-)

                          Petr64 - Profil | Út 23.2.2016 21:37:41

                          Jarda Š. >> Co takhle Jardo ostroretka?Ta má výstelku černou jako bota.:o)

                            Tiky Květák - Profil | Út 23.2.2016 14:32:08

                            Jarda Š. >> Myslím, že amur ji má taky.

                              viceroy - Profil | St 17.2.2016 20:09:04

                              haldorádo >> sezen si markery od ACE nebo GARDNER a mas vystarano

                                haldorádo - Profil | St 17.2.2016 11:16:07

                                Zdravím vospolok,,,,, určite všetci dobre poznáte plavak MARKER, na označenie miesta,, na zmapovanie dna.....Mńa by zaujímalo, že aké máte skúsenosti so životnosťou od jednotlivých výrobcov ,,,,, nebudem menovať výrobcu,,,ale od jedného mi marker vydržal tak 2 mesiace,,, Ďakujem za pochopenie

                                  ceczubr - Profil | So 13.2.2016 9:32:13

                                  Zkus jít někam k vodě.

                                    nevolepavel88 - Profil | Pá 12.2.2016 23:50:13

                                    Ahoj prosim poradi mi nekdo kam na amury ? ustecky kraj :) diky

                                      jaroslavstehlikst - Profil | Po 8.2.2016 17:04:18

                                      Jarda Š. >> rozhodně to neberte jako"hejt" ale jen mě to zajímalo ;)

                                        Jarda Š. - Profil | Po 8.2.2016 16:48:12

                                        jaroslavstehlikst >> Pochybuji, že by šéfredaktor MRKu si dal k článku fotku ryby, u které by si nebyl jistý jejím určením (z té fotky bych si nebyl úplně jist, zda nejde o nějakého křížence, ovšem čistokrevný kapr to určitě není).

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák